Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Телефона ми губи обхват


morqka

Въпрос

Здравейте,

имам проблем с обхвата на телефона. Вчера забелязах че на места ми изписва "няма обхват", а на същото място други телефони примерно нокия за 15 лв. има пълен обхват. Възможно ли е проблема да е софтуерен, или отива на хардуер? Ако някой е имал подобен проблем дали след рестор би се оправил обхвата?

Това което пробвах е да рестартирам телефона, да пробвам с друга карта, да изтрия всички настройки но резултата е същия.

телефона ми е 2G 8GB 2.2.1

Благодаря предварително за всякаква помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

И при мен нещо много често взе да се случва това губене на обхват и на ден имам по 2-3 смс-а, че са ме търсили. Това е от около месец, а забелязвам и тук и в другия форум, че напоследък има доста оплаквания. Та ми е много чудно от какво може да е? :question:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Проблема е от Оператора :idea: Независимо кой от Трите.Годишна профилактика и намаляване на мошностите на предавателите :razz: Днес при търсене на мрежа ми показа сръбски оператор Yug3,и то в центъра на София :lol:

Затова и доста потребители от Русе и Варна се оплакват от намеса на Румънски и Турски оператори.И тези който са с включен Роуминг и автоматични настройки на мрежата,ядът дървото :redface:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако батерията ви е под 20%, това се случва често. Телефонът влиза в power save режим и губи сигнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен поне не е от процентите на батерията, а и това за профилактиката дано да е то, но също не ми се връзва много щото около мен никой друг няма проблем със сигнала на други телефони. Някъде четох, че има възможност да е от сим картата ако е от старите. Моята е доста старичка, та сега си мисля, че може и това да има някаква връзка. :idea:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен не е от картата защото пробвах с друга нова 64K, не е и от слаба батерия, а освен това след рестор нещата не се оправиха. Ако е от оператора не би ли следвало всички телефони с неговите карти да имат слаб обхват? A там където моя губи обхват, на щерката нокията за 15 лв. има максимален обхват.

Хм работата ми се струва че си е точно от телефона, и отива на 3G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мене е същата работа,трябва да е софта проблемен,но след restore нещата се оправят,за съжаление-временно.Ако има силен сигнал 3G-ok,но трябва ли да ги мени нещата стават трагични,въпреки че имам много минути към globul не ги използвам тъй като почти сигурно ще излезе от обхват...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен го няма този проблем,сигнала си е перфектен.Освен когато на моменти изчезне,но това е рядко.Забелязах че и на другия ми телефон (Nokia N95) с M-Tel- ка карта,също пада сигнала до една чертичка.Говорих с познат,който работи към единият от трите ни оператора,и той ми каза за тези профилактики.Отделно си имат други търкания,но не смятам да го коментирам тук,за да ни си създаваме неприятели от тяхно лице :lol: (Добре знаеме че редовно ни четат,особенно GloBul :idea: )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги какво стана има ли развитие , имам същия проблем защото.

Днес слизам в мазата ... нямам обхват ,излизам на вън и пак нямам обхват ! А ми показва ,че ми е пълен обхвата на статуса ... телефона е 3G 16gb 3.0 .

Когато съм в мазата и си пусна 3G имам обхват , а когато го изключа нямам ...

когато включа 3G мрежата си работи супер , но веднъж изгуби ли обхвата и после отново имам проблеми и нямам мрежа :)

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ ,ЧЕ СЕ ПОБЪРКАХ ОТ ТАЯ ЯБЪЛКА !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ФО или ФЗ е телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефона е 3G 16gb OS3.0

Това го копирам от друг форум където писах:

Колеги направих едно проучване и вижте какво установих.

Всеки знае когато набирате някой на телефона или когато ви търсят или ви звъни телефона , как когато телефона е близо до говорител и се чува едно пръщене ,тоест говорителя хваща някакъв сигнал.

Сега съм сложил телефона до едни обикновени колонки за компютър и:

1.Набирам си номерът който е на iphone-a и се чува този сигнал от говорителите, НО когато прекъсна разговора преди да съм вдигнал от iphone-а след това 20секунди точно продължава да се чува подобен сигнал.

2.Сега идва моментът в който нямам обхват , точно когато ми дава сигнал свободно и телефонът ми звъни и когато затворя и през тези 20 секунди когато се чува този сигнал, аз веднага отново набирам телефона си и ТОГАВА оператора ми казва ,че нямам обхват !!!!! А телефонът си показва ,че има 3 или повече черти обхват !!!

3.След когато изтекат тези 20 секунди през които се чува този сигнал ,сигналът спира , тогава отново си набирам номерът и ми дава сигнал свободно и телефонът ми си звъни,но когато затворя и пренабера отново на бързо ,оператора ми казва ,че нямам обхват и то точно през тези 20 секунди когато се чува този сигнал през говорителите (все едно ,че ще приемам обаждане или аз се обаждам на някой, едно такова пръщене)

Това всичкото става без включено 3G или EDGE , след RESET на NETWORK SETTINGS от Settings->General->Reset->Reset Network

Сега ще сложа съобщението Call Forwarding ,да видим какво ще стане. Ще пиша отново.

ПС: Пробвах обратно , вземам iphone-a и слагам до говорителите Motorola C115. Правя обаждане КЪМ Моторолата и се чува първо от говорителите ,че ще има обаждане , след това почва да звъни Моторолата. Прекъсвам разговора от iphone-a ,при което веднага и прекъсва пръщенето което издава Моторолата до говорителите ! След което няма никакво пръщене,такова при което го има iphone-a когато го сложа до говорителите !

Колеги сега пробвах и с събщението Call Forwards , същия ефект. Забелязах обаче ,още нещо ... когато набера от iphone-a моторолата и прекъсна разговора и когато доблежа iphone-a до говорителите се чува отново този 20 секунден сигнал. Явно просто телефона тогава нещо му става и този сигнал който изпраща през тези 20 секунди блокира входящия сигнал за обаждания или SMS-и. След тези 20 секунди телефонът си работи перфектно. Но след разговор ,20 секунди след това телефонът ми изпраща някакъв сигнал който блокира входящия и точно през тези 20 секунди не могат да ме търсят тъй като оператора съобщава ,че се намирам извън обхват.

Моля да помогнете да си реша проблема. До сега не съм се занимавал с jailbreak и unlock ,както казах съм от 3 дена с телефона , но не ми пречи да почета как става, но не искам да правя всичко на ново само заради едното пробване. :)

Ако някой има точен отговор да го даде и да пробвам ,мерси много !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не каза дали е ФО. Я виж тази тема: viewtopic.php?f=9&t=1602&start=0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

.....Затова и доста потребители от Русе и Варна се оплакват от намеса на Румънски и Турски оператори......

Бате знаеш ли каде е Турция ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Kurti, не задавай тъпи въпроси - на морско равнище сигналът се разпространява на огромни разстояния(Варна). Кажи според теб в кв.Княжево(София на високо) - как избиват YUMTS и македонски оператори?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз много добре знам къде е Турция :Wink: Също така знам какво става по нашето Черноморие :idea: Поне Два Турски оператора имаш на "мрежи".Попитай хората по морето,примерно GPower :Wink: За Каварна да не говориме :) Там имаш голям избор от Румънски,Турски и Български оператори :) За радио и телевизия (ефирна) въобще няма да споменавам,защото е "болна" тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ко да ме пита мен?Имам Нокиа N95 и на места няма обхват а iPhone е full и говоря та се късам.

едит:днес ми звънна некъв странен номер +393193260007 ?Вдигнах и ми се затвори :) да не е това от импулсните телефони ?

п.п.Странни работи стават все при мен :redface:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това да знаеш е от BMW-то :Wink: Въпроса ми е:колко оператора избиват във Варна,ако телефона ти е на "автоматичен" избор на мрежа и имаш активиран роуминг :question: Или просто казано обясни на KurtiMakarov как седи въпроса със сигнала: било то GSM,Радио или телевизионен от страна на Турските и Румънски оператори :)

p.s Не знам къде си във Варна,но в кв. Виница,Българско радио в колата не мога да намеря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

p.s Не знам къде си във Варна,но в кв. Виница,Българско радио в колата не мога да намеря :)

Като дойдеш ще разбереш но извини ме в кв. Виница с радиото повредата е в вашият телевизор(таралястник)както обичам да казвам

Edit:последно кога идва във Виница ?Ти знаеш що те питам ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Не каза дали е ФО. Я виж тази тема: viewtopic.php?f=9&t=1602&start=0

Телефонът ми е отключен с ultrasn0w ...

колеги нещо по темата ми ? Някой с нещо да ми помогне , или утре да правя рестор !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нов рестор и го джейлни и отключи с purplera1n и purplesn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
едит:днес ми звънна некъв странен номер +393193260007 ?Вдигнах и ми се затвори :rolleyes: да не е това от импулсните телефони ?

п.п.Странни работи стават все при мен :redface:

Номера е Италиански.... :D +39 е кода на Италия,а следващите 3 цифри (319),мисля,че са новия код на мобилния им оператор Wind,но не съм сигурен.Може и да е от сационарен.Но +39 100% е Италия ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Нов рестор и го джейлни и отключи с purplera1n и purplesn0w.

Това не са ли програмки за 3GS ? а не за 3G ?

Всмисъл че имам същият проблем с обхвата, появяваси се когато си иска и чезне когато си ще. И то вече повече от месец.

Ако с "Пърпала" мога да го използвам за 3G-то да го направя ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пърпъл е само за 3GS...за съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Пърпъл е само за 3GS...за съжаление.

Така и предположих, значи на мен си ми остава варянта фрийм 3.0 и редсноу... :biggrin: ама нещо не помага...

Проблема се оправи след нов рестор

Папито, би ли обяснил какво точно направи за да ти се оправи тела ? Благодаря

ПОЛЗВАЙ БУТОНА icon_post_edit.gif ЗА ДА РЕДАКТИРАШ. НЕ ПУСКАЙ ПОСТ СЛЕД ПОСТ.

SORRY

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...