Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

GSM модема не работи


barber

Въпрос

Здравейте, за пръв път пиша във форума, но това е защото такова нещо не ми се беше случвало. Телефона е с фирмуеър на модема 05.11.07, преди 41 седмица. Ъпдейтнах тази сутрин в сидия две приложения, едното от които Backgrounder, другото мисля беше някакъв фоторедактор, след което влязох през СИМ карта на Вивател с предплатен интернет, тоест не може да се използва за разговори, освен с оператора. Както и да е, не успях да отворя отворя страницата през сафари и реснах телефона. Откакто се рестартира обхвата изчезна изобщо и не може да се използва като телефон. Опитах с карта на М-Тел и отново няма обхват, тоест не може де се избира. Опитах да преинстална SBSettings, тъй като там са ми настройките, не се оправи, а напротив, изчезна SSH от менюто на програмата. Спомням си, че имах Оpen SSL на предишното ми 2G, който сега не се инсталира с програмата. Open SSH го има в инсталираните пакети. Няколко различни тогъла слагах от сидия, SSH не се появи в менюто. Подозирам, че е възможно да търся решението на проблема на грешното място, но телефона изгуби обхват точно след рестарта. Опитах да дам ресет на всички нет настройки, нямаше резултат. Ако някой има някаква идея какъв може да е проблема, моля да даде съвет. Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Айде сега пак да си припомним задължителното инфо за задаване на въпроси, начиная от това– за какъв телефон става дума, защото очевидно не е 3GS-a от профила ти с FW 4.0....

Но дори и така, при толкова объркано описание на проблема– що най–добре не го ресторнеш начисто, да ти е мирна главата....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи аз за чист рестор и сам се сещам, но исках да разбера дали мога да го избегна по някакъв начин. Все пак благодаря, между впрочем телефона си е 3GS, а и версията на фирмуеъра е 4.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преинсталирай ultrasn0w, при мен няколко пъти се случвало след рестарт. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преинсталирай ultrasn0w, при мен няколко пъти се случвало след рестарт. :biggrin:

Снощи опитах с reinstall през сидия, но така или иначе проблемът с оператора си остана.

Трябва да кажа още нещо, извинявам се, чене го споменах навреме, но сега се сетих. След рестарта, при изчезването на връзката с оператора, вместо SSH в менюто на SBSettings се появи Ultrasnow като веднага го скрих от менюто за тогълите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 Хммм, това е интересно. Все пак ако е така както казваш, провери ли дали тогъла е включен?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

 Хммм, това е интересно. Все пак ако е така както казваш, провери ли дали тогъла е включен?!

Сега го включих и изключих, не се появява. Сега видях, че ми изкарва в Set toggles и Ultrasnow с въпросителен. В Set toggles ми са пуснати 3G, bluetooth, brightness, data, location, processes, SSH, wiFi и ultrasnow. Тема не съм слагал, по default e. В SBSettings options на on са ми statusbar free mem, 24 hours time format, allow llaunch in call, show hold icons, другото е на off.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте отново и благодаря на John Digweed и Sladichuk, както и на потребителите, които ме ориентираха в ситуацията и ми помогнаха на лични съобщения за проблема. Проблемът беше отстранен като замених версията на Ultrasnow 0.9.3, но не с Reinstall през Cydia, a с Remove на приложението със SIM карта, и след това повторно слагане на приложението, но без картата да е в телефона. Поздрави за най - добрия форум! :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...