Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Местене на iTunes на друг компютър


Toni-

Recommended Posts

Здравейте,

изгоря ми дъното на компютъра с който си синхронизирах телефона и сега искам да попитам дали ще е възможно, ако си копирам всичките папки с музика, видео, снимки и приложения, които са били синхронизирани до сега на старият ми компютър да ги прехвърля на нов компютър и след синхронизацията да не се преинсталират?

Идеята ми е iTunes-а на другият компютър да разпознае телефона така все едно до сега е бил синхронизирван вече, възможно ли е? Понеже имам доста приложения със зададени настройки и всякакви такива, и въвеждането им би отнело доста време...

Принципно всичко си ми е подредено в папки и предполагам, че ако ги сложа в съответните места на iTunes-а не би трябвало да има проблем, но все пак преди да пробвам реших да потърся съвет.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да сложиш папките на същите места на които са били на други компютър.

Освен папките с музиката, видео, снимки и приложения ти трябват и файловете

iTunes Library Extras.itdb
iTunes Library Genius.itdb
iTunes Library.itl
iTunes Music Library.xml

както и цялата папка iTunes.

На Windows XP по подразбиране се намират в /My Documents/My Music

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Главно ме интересуват приложенията....музиката, снимки и видео ще си ги сложа наново....но приложенията. Ще пробвам по начина, който ми описа и ще пиша за резултата

ПС: Благодаря за наистина бързият отговор ! ! !

Втората процедура едва ли ще стане....понеже е изгорял компа и за да включа хардовете трябва да преинсталирам OS, което е равносилно на ресинхронизация...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложенията се намират точно в тази папка iTunes, по-точно в /My Music/iTunes/Mobile Applications но освен нея има и други файлове и папки които също са нужни, затова ти казах да запасиш цялата папка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложенията се намират точно в тази папка iTunes, по-точно в /My Music/iTunes/Mobile Applications

Да, това ми е ясно, това което не ми е ясно е дали ще стане синхронизирането без преинсталиране, но ще го разбера по-късно :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да нямаш проблем и да ти се сихронизират приложенията които си бил качил преди това на стария компютър.

Мисля iTunes взима информация за това какво е качено точно от другите файлове в папката /My Music/iTunes :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да нямаш проблем и да ти се сихронизират приложенията които си бил качил преди това на стария компютър.

Мисля iTunes взима информация за това какво е качено точно от другите файлове в папката /My Music/iTunes :biggrin:

Направих го по този начин и всичко стана, телефона се синхронизира сякаш на стария компютър!

Благодаря много mupo :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

За да не отварям нова тема искам да попитам как процедирам при преминаване от Windows 7 към OS X 10.6.6. Не ми се експериментира излишно, за да не се обърка нещо по ОС-а или файловата система. А и с МАК-а се гледаме едно умно и двамата и се чудим кой кого. С други думи съм нов в работата с него и тепърва започвам да се уча.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

noother, аз имах същия проблем преди известно време. И с моя Мак се гледахме умно :) Направих нещо доса просто, не знам дали това е метода, защото продължавам с умното гледане на Мака :)

Направих си Home Sharing между двата iTunes на ПЦто и Мак. И от Мака просто завлачваш всичко, което ти трябва от папките на шернатото ПЦ. Така се сдобиваш с файловете, а ако имаш плейлисти, после в ПЦто даваш Export Playlist от файл менюто и програмата ти прави малък файл. Този файл го импортваш в iTunes на Мака. И си имаш и плейлистите.

Ако някой има по-добро решение ще ми е интересно да го сподели, че такива рокади ми се налагат постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е най - лесният и сигурен начин. Другият възможен е с ръчно копиране на файловете от MyMusic/iTunes в папките на мак-а. Обаче там после трябва да се проверяват и правата на файловете, а с шеринга си спестяваш всички разправии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих с преместването на папката ръчно - Mobile Applications от My Music на седмицата в /Users/xxxx/Music/iTunes и се получи. Неудобството беше, че приложенията ми бяха на две странички в 5-6 папки, а се преинсталираха и се наложи да ги намествам наново иначе няма нищо загубено. А аз преминах тотално на МАК, така че трябваше да намеря решение. Остана само на приятелката ми лаптопа с ХП, но аз него не го използвам за мениджмънта на телефона си.

Благодаря Ви за съдействието! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си копирал съдържанието, но не и библиотеката(барабар с настройките). Трябвало е и тези:

iTunes Library Extras.itdb

iTunes Library Genius.itdb

iTunes Library.itl

iTunes Music Library.xml

и нещата са щели да станат аутоматиш. Капиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Капиш!

Мислех заедно с тях, но се притесних да не стане някаква каша. Все пак се получи. Дано при следващи синхронизации да няма проблеми.

Редактирано от noother
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Мога ли да попитам къде се намират в Windows 7

iTunes Library Extras.itdb

iTunes Library Genius.itdb

iTunes Library.itl

iTunes Music Library.xml

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ApplicationData/Roam и в MyDocuments/MyMusic. Пусни една търсачка в експлорера(дай отметка на show hidden files обаче)?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Специални БЛАГОДАРНОСТИ на форума и съфорумници. По описания начин от Windows 7 на Windows 7 в iTunes всичко си е на място и устройството се синхронизира като със стария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...