Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с USB памет след BACK UP от MAC


coruga

Recommended Posts

Здравейте, имам следният проблем - Исках да си BACK UP-на системата на MAC-a с USB флашката ми и за да го направя това MAC-a ми промени некви настройки на USB флашката за да чете MAC файлове и от MAC системата. Всичко добре, записвам после някакви снимки на флашката за да ги прехвърля на компа ми и не ми я показва в експлоръра на компа (иначе я намира че е вкарана в компа и работи нормално). Флашката ми е - SanDisk Ultra BackUP 16GB. Моля ви ако някой може да помогне да пише тук. Много ще съм ви благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти я прочете, ако си я форматирал с файловата ситема на макинтош под windows.

За целта си инсталирай (има го из нета) MacDrive 8, и ще можеш да си я ползваш без проблем и на двете системи.

Ако не я форматирай на FAT32 с който без проблем работят и двете операциони системи но има ограничение с големината на файловете.

Редактирано от gorgior
Още веднъж цитирай преходно мнение и ще те накажа!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре ама как да я форматирам във FAT32 като не ми я показва флашката в експлоръра.

pe6o666: При още един цитат, аз ще те форматирам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ти я прочете, ако си я форматирал с файловата ситема на макинтош под windows.

За целта си инсталирай (има го из нета) MacDrive 8, и ще можеш да си я ползваш без проблем и на двете системи.

Ако не я форматирай на FAT32 с който без проблем работят и двете операциони системи но има ограничение с големината на файловете.

Добре ама как да я форматирам във FAT32 като не ми я показва флашката в експлоръра.

Благодаря за отговора hafte , много ми помогна. Инсталирах си и MacDrive и си я форматирах флашката от MAC-a защото само той ми я разпознаваше. Ако на някой му се случи същото и не знае какво да направи от долния линк ще разбере как да си я форматира (с единствената разлика, че при точка 9 трябва да си промени за каква система иска флашката да му се форматира):

http://macs.about.com/od/diyguidesprojects/ss/usbflash_3.htm

Редактирано от coruga
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...