Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Как по IMEI да разбера за коя държава е произвеждан 3GS?


harmonika

Въпрос

Имам проблем с моя 3гс. Непоправимо развален е, а няма гаранция и не е купуван от БГ. Имам вариант да го изпратя в Гърция и да ми бъде сменен за нов, но това при условие, че телефонът ми е европейски. Аз кутия не пазя, бекъп в айтюнс го изтрих отдавна и сега въпроса е, че от apple service point няма как да разберат дали апаратът ми е европейски освен по имея. В момента телефона няма как да бъде пуснат, което означава, че имея може да се разбере единствено по сим холдера. Интересува ме с какви цифри трябва да започва сим холдера за да мога да го подменя(ако моя не е европейски) за да ми сменят телефона? Благодаря предварително.

Редактирано от harmonika
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

7 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Напиши модела, от там се разбира MC123xx. Или неможеш да го видиш? Или ако имаш кутията?

Моя е гръцки и имея започва 01198100 а серийния еседмицата и годината и YTE3NQ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

liomojo

Имам проблем с моя 3гс. Непоправимо развален е, а няма гаранция и не е купуван от БГ. Имам вариант да го изпратя в Гърция и да ми бъде сменен за нов, но това при условие, че телефонът ми е европейски. Аз кутия не пазя, бекъп в айтюнс го изтрих отдавна и сега въпроса е, че от apple service point няма как да разберат дали апаратът ми е европейски освен по имея. В момента телефона няма как да бъде пуснат, което означава, че имея може да се разбере единствено по сим холдера. Интересува ме с какви цифри трябва да започва сим холдера за да мога да го подменя(ако моя не е европейски) за да ми сменят телефона? Благодаря предварително.

Тук едва ли някой се занимава със измама. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На гърба на телефона пише: Model No:A1303 FCC ID: BCGA1303A IC ID:579C-A1303A. Предполагам, че всичко това има връзка и с имеи-а и с това за къде е произвеждан, но на мен нищо не ми говори. А самата кутия изхвърлих.

Тук едва ли някой се занимава със измама. :)

За каква измама говориш в случая? Подмяната на развален апарат е стандартна процедура в бяла държава, където има оторизиран apple service point. Аз не искам въпросната подмяна да стане безплатно, а съм готов да си заплатя нормалната такса от $70 или колкото е. Просто ми се струва ненормално да дам пари за нов телефон(всъщност аз вече си купих втори 3g докато чакам да бъде оправен), при условие, че съм платил достатъчно за този, а в България няма майстор, който да може да извърши ремонта.

Та да попитам пак, каква измама съзря в случая?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Доклото разбрах, искаш да смениш сим холдера, със от Евроески телефон.

Телефона не може да се пусне, а в сървъра на Айпъл не може да се провери.

Или греша?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Грешиш, ахперас. @harmonika - виж в съпорт сайта на епъл или им пиши мейл. support@apple.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Грешиш, ахперас. @harmonika - виж в съпорт сайта на епъл или им пиши мейл. support@apple.com

Проблема е, че от там ми пращат автоматичен отговор с:

"Thank you for writing to support@apple.com.

You've probably written us with a technical question, a problem that needs addressing or some feedback about our products or support resources. We want to be sure to help you get the assistance you need, so please read this message for where to go to get help.

We apologize for not being able to answer your question directly via email.

However, we do have a number of web and phone resources that you can use to get answers to your questions"

и това не ми решава проблема. Но ще опитам да го изпратя до Гърция пък да видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...