Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Има ли как да прехвърля звука от iPad, чрез wireless на PC ?


drinchev

Въпрос

От доста време се чудя, как мога да пускам Youtube клипове на iPad-а и да ги слушам през тонколоните на компютъра.

Има ли някакъв начин, различен от това да си купя някакъв bluetooth streamer? Някакво jailbreak приложение, което да включва и server на pc, който да получава wireless звука от iPad-a?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

17 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Пробвай WebDAV сървъра на iFile. Свързваш компа и пад-а в обща мрежа и адреса, предоставен от iFile го въвеждаш в браузъра сафари. Не знам поддържа ли стрийм, не съм пробвал.

Edit: Няма да ти свърши работа, даже и да става, защото няма как да ползваш iPod.app.

Edit2: iPad не поддържаше ли A2DP stereo?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

има ...

даже и това го има :

http://www.amazon.com/gp/product/B0035229EA/ref=oss_product

то даже имам и някъде bluetooth usbstick, обаче дали има някъв software за емулация ( все едно pc-to ти е някъв headset, който да се свърже с iPad-а ) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако имаш това, от амазон - просто свържи двете у-ва. За юсб стик-а -

Ask google, before you ask stupid questions
.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодарение на alxx стигнах до следните стъпки с които можете да слушате audio-то от iPad-а на компютъра ( за Windows ) :)

-----------------------

1. Взимате най-обикновен bluetooth usb dongle ( аз си купих за 10 лв, с мъничка антена, което се отразява на сигнала, но като цяло работи )

2. Изтегляте версия на BlueSoleil ( тя е платена, но съм сигурен, че ако чуете песента на "ЗАМУНДА банана бенд", ще се успокоите, че това не е проблем ;) )

3. Вклювате bluetooth-a на iPad-а ( от меню General, избирате Bluetooth )

4. Pair-вате двете устройства и сте готови ;) ... при мен беше необходимо да задам на BlueSoleil от кой изход на звуковата карта да пуска звука ( default-натия беше Digital (SPDIF), така че го смених на аналоговия )

5. На player-ите излиза долу вдясно една иконка за Bluetooth-a с която можете да контролирате дали искате да се чува от компютъра или от колонките на iPad-a (priceless)

-----------------------

Какви са ползите и защо го направих?

Много често се случва, когато имам гости да пускам музика от youtube ( защото музиката, която те слушат не стои на компютъра ми ). Сега, когато съм удобно седнал на дивана може да слушаме youtube клипчета директно от iPad-а на големи тонколони, които са вързани с PC. Така iPad-а се превръща в безценна играчка ;)

Удобство е също, че докато съм пуснал някоя playlist-а от iTunes на PC и съм далече, преглеждам друга от youtube и ако ми хареса цъкам на иконката и я пускам директно на тонколоните на PC. С Remote спирам iTunes-a ;)

Друга приятна част е, когато гледам филм и съм легнал на леглото. Ползвам iPad-а и слушам на тонколоните в стаята ( 5.1 ) ;)

Бе голямо удобство е.

P.S. бонус : бас държа, че и iPhone се pair-ва по същия начин, за още по-малко дистанционно :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Същото става и с 3gs/4 или ако имате на 2G-то A2DPstereo от сидиа. Браво за фийдбека!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Остава проблема ви с ниското качество през синия зъб.

Airplay ще е най-готиното решение, но пък трябва да се инвестира в новия Apple TV ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Едит: Успях да свържа телефона с компютъра, но като пусна музика от youtube или ipod не виждам тази иконка за превключване на звука към колоните на компютъра? :blink:

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Музика си пускам безжично към колоните (Logitech Z-5500) с помощта на AirPort Express по следните начини:

- от MacBook - посредством приложението Airfoil и iTunes. iTunes е само за музика,видео,радио,различни подкасти, докато с AirFoil си пускам звука от което и да е приложение безжично към колоните.

- от iPhone - посредством приложението Remote и/или iPod от дока. Предполагам че и при iPad е нещо подобно.

За Airfoil обаче е нужно да се знае, че има определен лаг при звука. Без този лаг може да се ползва само VLC (ако ви се гледат филми).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

има вече и AirPlayer ( http://ericasadun.com/ftp/AirPlay/ ), който може да превърне Mac OS X в AirPlay точка ( все едно е AppleTV ) - аз лично не можах да го подкарам да работи, но съм сигурен, че е от сложния ми начин по който си организирам домашната мрежа ... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сори но не можах да намеря точната в тема в която да си задам моя въпрос,а мисля че тази е подобна :)

Има ли начин да прехвърля всеки звук от Windows-а ми към iPhone? Примерно съм си пуснал филм,клип в нета или някоя песен- и да мога да го слушам с слушалките от тел-а :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кви ли не желания се появяват...

Да си пуснеш клип на компютъра и да му слушаш звука през слушалките на телефона вместо да пуснеш клипа директно от телефона. Безценно просто.

пп

Ма и тва го има де :tooth:

http://www.wifi2hifi.com/

Редактирано от JVV
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Желанието ми е много просто,и ми беше интересно дали има такава възможност :) тъй като на PC нямам нито едно свързано аудио устройство а и не говоря само за 1 клип в youtube

пп

Благодаря и жалко че не е фри :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А, ти търсиш да е фрий? Страшна скъпотия е, да. Нали знаеш какво се прави когато ти е скъпо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...