Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с EDGE и MMS настройки


gencho81

Въпрос

Здравейте

Изчетох какво ли не по въпроса но така и не намерих решение.

Затова пиша тук.

Проблема е следния :

Телефона е iPhone 2G FW 3.1.3 моднат (iOS 4) с активирано APN editing и MMS с карта на Vodafone-Cyprus(Cytamobile-Vodafone).

Когато вкарам настройките на оператора за EDGE и MMS и излезна от менюто и влезна отново настройките за APN , USER , PASS ги няма.

Поради този факт така и не мога да изпратя или получа ММС(през SMS на телефона) и да ползвам EDGE.

Надявам се да ми помогнете.Приемам всякакви идеи и съвети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

10 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Нямам никакви други проблеми с него.Работи перфектно освен EDGE,MMS , а YOUTUBE си работи без проблем през Wi-fi.

Сега ще инсталирам PushFix и ще пробвам.Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

PushDoctor инсталиран но без никакъв ефект-няма EDGE ,MMS.

Възможно ли е да е от това,че в Carier Bundles няма такъв Vodafone_cy.bundle

Има и инсталиран iPhonetic 3.*.*.

Четох че хора със същите телефони и фирм,но на други оператори нямат този проблем.

А това , че не иска да ми запомни настройките(или поне не показва да ги помни) как мога да го оправя.

Инсталирах и EDGE toogle за SBSettings и сега имам два бутона DATA , EDGE,понеже пак четох че трябвало и двата да са пуснати за

да работи нета(No Wi-fi),но пак без никакъв ефект.

Редактирано от gencho81
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се занимавай с глупости, качи си чист фърм по избор, и след джейла, ако нямаш опциите за тези настройки, сложи SupremePreferences , но версията, която съм дала в Базови приложения, активирай ги оттам, и си сложи настройките. Както каза Гогата, от модната боза вино чрез прокисване няма да докараш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще докара :)

Колега, редактирай настройките, но не от менюто,а от файловата с-ма.

System/Library/CarrierBundles/Unknown.bundle/Carrier.plist - в последния файл трябва да ги запишеш, като ползваш iFile например.

Това , при у-вие че наистина няма папка на Водафон Кипър. Провери правата на папката и файловете(сравни с другите) и рестартирай след редакцията - вече няма да изчезват от менюто. :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Искам да отбележа ,че преди това си бях с "чист" фирм и положението беше същото-не мога да подкарам тук EDGE и MMS.

А относно редактирането на файла-и там нямам напредък,понеже не знам къде да ги допиша,как трябва да изглеждат и т.н

Малко помощ ще е добре дошла.Мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Отвори същия файл, но от друга папка, примерно на глобул - 28405 и виж структурата му. Трябва да е подреден идентично, само замести данните в unknown.bundle/carrier.plist с твоите.

Можеш да опиташ да създадеш папка за твоя оператор, за целта трябва да я именуваш с международния код на твоя оператор и вътре да поставиш файлове, както в папката на глобул, със съответното съдържание за твоя оператор. Разгледай подробно съдържанието на глобулската и ще ме разбереш, не е трудно. Имаше също един австрийски сайт, за генериране на бъндъли по зададени данни, но не мога да се сетя. Пробвай да напишеш .ipcc generator в гугъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвано-custom bundle-но без никакъв ефект.

Няма EDGE и MMS.

Следваща стъпка-разговор с оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се получават ММС-и , настройките си стоят ,но не мога да пращам аз!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай да ограничиш обема на 500kb, ако не става - на 100.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

gencho81, има ли някакво развитие по въпроса ти? Аз го имам същия проблем с 2G и въпреки, че направих всичко описано тук, не се овенчах с успех !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...