Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Internet Explorer 9


emco83

Recommended Posts

Що за тема? Драсни някой отзив? Аз лично, не ща да го виждам, благодарение на сафари5 ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах ваши отзиви;)

Доста по-бърз е от предните версии с напълно различен интерфейс, който доста прилича на Google Chrome. Има леко забавяне с отварянето на снимки(пример: zamunda.net), но в някои неща е по-бърз от мозилата. Верно все-още е в бета, но според мен това е най-добрия релийз на браузъра на Microsoft досега, можеби защото е крадено от Google Chrome :biggrin: Лично мое мнение, ако се постарят добре Microsoft, ще направят наистина един конкурентен браузър с който ще има какво да привлича, за разлика от всичките досегашни релийзи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми харесва демо сайтът ... http://www.beautyoftheweb.com/ - правен специално за IE 9.

Занимавам се с уеб-дизайн .. и да ти кажа, последното, което бих пробвал е IE 9 ... ;)

edit 1 :

Между другото .. beautyoftheweb е изцяло HTML5 ... няма грам Flash ... страхотно е направен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото .. beautyoftheweb е изцяло HTML5 ... няма грам Flash ... страхотно е направен!

Ха, това беше първото нещо, което проверих като го отворих. Наистина много добре са го направили. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен браузър, който има и хардуерно ускорение. Въпреки, че е само първа бета, се държи изключително стабилно. Забравих за лисицата вече. Хардуерното ускорение ползва процесорът на видеокартата (GPU), вместо централния процесор (CPU). Невероятно удобна екстра е, че вместо да отваряш гугъл или друга търсачка, просто пишеш в адрес барът това, което те вълнува и ти отваря директно сайтът или пък ти дава предложения, които да избереш. Тази функция работи чудесно и на кирилица. Например - пишеш в адрес барът дир и натискаш ентер и ти отваря директно dir.bg. Не е необходимо да пишеш разширения (com, net, org, bg). Поддръжката на htpl5 е огромен плюс и се надявам това да сложи край на живота на мега гнусния флаш. Не знам дали са крали, но има взаимстване от хром и файърфокс. Например downloads вече е в техен стил, а интерфейсът е опростен като на хром. Чакам с нетърпение финалната версия.

П.П.

Работи без проблем с всякакви сертификати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една грешка или бъг. Когато отварям форума на bgiphone и когато искам да ги махна от менюто Additional Content, Recent Status Updates... които се намират в дясно, цъкам върху стрелкичката, маха ги и отново пак се върщат. :nosepick:.

Я виж, Anthony , дали е и при теб така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея за какво говориш, но ако имаш някакви грижи с определен сайт, може да кликнеш на бутона за compatible mode и няма да имаш проблем. Намира се от ляво на този за рефреш на страницата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това оправи проблема. Имам предвид когато отваряш сайта на bgiphone, нали има голяма категория bgiphone форум. В дясно има календар, последни блогове, фейсбук активности итн които се намират в дясно. И когато цъкам на стрелката в дясно, маха ги и оставя само главното меню и то се разширява. Мерси, оправи се когато натиснах бутона за compatible mode.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не мога да намеря или няма toolbar bookmarks? Иначе IE9 направо лети и създава приятно чувство за лекота и бързина :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих една грешка или бъг. Когато отварям форума на bgiphone и когато искам да ги махна от менюто Additional Content, Recent Status Updates... които се намират в дясно, цъкам върху стрелкичката, маха ги и отново пак се върщат. :).

Я виж, Anthony , дали е и при теб така?

khkhkhk ... е то, ако нямаше bug нямаше да има и Microsoft пред името ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има определени, важни за мен страници, при които бутона за compatible mode не върши работа... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ли не мога да намеря или няма toolbar bookmarks? Иначе IE9 направо лети и създава приятно чувство за лекота и бързина :)

Десен клик на празно място до бутона за нов таб:

ie9-status-favorites-bar.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В тюба като търсиш нещо и натиснеш подсещанията които ти вади нищо не става :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

khkhkhk ... е то, ако нямаше bug нямаше да има и Microsoft пред името ... :angry:

Ей такива коментари са ми любими просто. Ти случайно да си пробвал новият браузър? Това все пак е първа бета. Мога да ти кажа, че ползвам файърфокс 4.0 от бета 4 и има 10-пъти повече бъгове от ИЕ9, а пък няма Майкрософт пред името. Имаш ли обяснение за този странен факт?

Аман от хейтъри, честно. Дреме ми какво пише пред името на каквото и да било. Стига да работи добре и да ми върши работа, грам не ми пука кой го произвежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах си го браузъра ( трябва ми, във връзка с работата, която върша ) ... има си и неща, които не ми допадат. Developer Toolbar-а е голям плюс за тях, но е още бъгав (пр. Firebug е 3-4 пъти по-добре ). Това, което са постигнали момчетата от Майкрософт беше направено от WebKit и Gecko още преди 1 година ( CSS3, SVG, HTML5 Canvas, HTML5 Video ) и т.н. Това е първия браузър на чичо Бил, който върви според спецификациите на W3C. Има универсален тест за пробване на браузърите наречен ACID3, на който Chrome дава резултат 98, а IE9b 95 ... Голям напредък е, но има доста сайтове, които ми изглеждат бъгави на новия браузър ( а и няма native text-shadow support ).

Все пак е въпрос на вкус :biggrin:

"Хейтър" съм на Майкрософтския IE, защото ми отнема около 2 дни допълнителна работа, за да оптимизирам сайт, който работи под Firefox и Chrome перфектно, да заработи и на IE... И това го правя почти винаги. Това е първата версия, която може би няма да ми се наложи, но и пък докато всички преминат на нея ще мине още поне 2-3 години ( през които ще трябва да продължавам да го правя и да хейтвам ) ... хаха. Ако ти харесва IE преди 9 като продукт и можеш да разглеждаш сайтове на него, трябва да знаеш, че има доста допълнителни човекочаса труд и пот за да може да не ти прави впечатление.

За add-ons да не говорим ... Там са пълна нула :angry: ... Дано да помислят и за това в IE 9...

Ползвай този браузър, който искаш. Това е твое неоспоримо право ... Аз лично залагам на Chromе и Safari ... :tease3:

Internet Explorer в Urban Dictionary

Редактирано от drinchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсите лекота и бързина по добре си качете Google Chrome , а не IE9 :Wink: ( и преди да кажете нещо, ДА ПРОБВАЛ СЪМ IE9 )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

browser-benchmarks-windows.006.png

Октомврийски тестове на всички stable & beta браузъри (Windows)-> http://arstechnica.c...010-edition.ars

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бързината не е всичко. Секундата, която ще спестя, ще е за сметка на удобството за работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че още един път ще критикувам браузъра, но ето една интересна статия, която обяснява какво точно са направили Microsoft с IE 9...

Озаглавена е "IE9 is the new IE6 of CSS3".

http://css3wizardry.com/2010/08/14/ie9-is-the-ie6-of-css3/

Поради това, че съм ангажиран нямам време да я преведа и да я публикувам преведена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

IE е адската боза! За хора, които правят уеб сайтове знаят! Винаги там нещо не е наред. Добре, че се появи Chrome за да създава някаква конкуренция на Mozilla за да може и двете да дърпат напред! Колкото до разработването на сайтове, ако не ползваш firebug и други адд-он-ове, това е все едно да си готвач и да не ползваш печка!!! (не знам Chrome дали има някакви подобни добавки, но както знаем разликата в render-а му и този на Mozilla не са големи)

А и ако търсиш вируси и т.н. - вземи си IE! :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро сравнението трябва да е, все едно да си готвач и да не използваш подправки. :D

Mozilla си е Mozilla :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...