Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 3GS


Severus

Recommended Posts

Сега остава Aveliky да се произнесе по новите цени на 3G и дата на доставка и се започва пазарлъкът :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мене ако питаш,по-актуално е да се произнесе за цените за 3GS :) Не чаках толкова за да мина на 3G :razz:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека ги пуснат в продажба в европа-та и ние ще сме от първите :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Замислете се не само защо не желаят да му сменят и външния вид а и защо го произвеждат само в 2 цвята бял и черен.

Естествено отговора е много прост ,улесняват си конвейрното производство.

частите остават взаимозаменяеми.Реално всеки iphone може да бъде превърнат в най-нов модел.

Черното и бялото са най-неутралните цветове и са най-предпочитани.

Освен това дизайна е достатъчно добър няма нужда да се сменя, поне не докато технологиите се развият достатъчно.

Спомнете си и как Хенри Форд е произвеждал близо 20 години един модел кола" Ford T" без да промени нищо в нея.

... сами си правете заключенията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте! искам да ви попитам, понеже прочетох, че Юли месец 3GS ще дойде и в България официално от някой от операторите ни, това щега ли е или не? смисъл 3G дойде толкова късно, а сега...

ако е истина, дано има някакви по-сериозни отстъпки при закупуване с програма. ама се съмнявам...все пак бг...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че ще дойде, ще дойде :biggrin: дори в представяне на телефона беше изписана нашата държавица :mrgreen: но на каква цена и с какви договори ще бъде тука никой не може да ти отговори на този етап. И няма да е от някой от операторите а ще е само от глобул.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мене няма смисъл да сменям 3G-то с 3Gs само заради компаса, камерата и гласовия контрол. Това не са толкова фрапиращо нужни функции. Ако искам да снимам видео и да правя хубави снимки, едва ли с камерата на айфона ще мога, а за скороста, ако от Епъл се решът могат софтуерно да дигнат честотите и на нашите телефони и с функцията на пуш нотификейшинс ли е к'во е пак ще се пести батерията, НО това е мое мнение. :arrow: А за другите функции ще си ги получим от iPhone OS 3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да кво им е пречело поне гласовия контрол да ни го дадът... толкова му се изкефих...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спомнете си и как Хенри Форд е произвеждал близо 20 години един модел кола" Ford T" без да промени нищо в нея.

Правилно - съвършенството е простота. Може ли да се пие от две бири едновремено (да де - с две сламки например, ама защо?). Мъчи ме само въпросът дали iPhone ми дава всичко необходимо и нищо излишно, или (хммм, ами ако...) само което трябва да вярвам, че ми е необходимо? Безпогрешна стратегия, нали си го купих. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът съм убеден, че е същия, само ще бъде пуснат на реалната си честота от 612MHz.

Едва ли е същия, защото се спомена OpenGL ES 2, който не се поддържа от сегашния PowerVR ускорител. Също така овърклока ще качи разхода на енергия, а ни говорят за по-дълъг живот на батерията. Така че вероятно ще видим нов чип.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак ще се повторя, но подобренията в 3GS са много повече и съществени, отколкото навремето 3G спрямо 2G.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процесорът съм убеден, че е същия, само ще бъде пуснат на реалната си честота от 612MHz.

Едва ли е същия, защото се спомена OpenGL ES 2, който не се поддържа от сегашния PowerVR ускорител. Също така овърклока ще качи разхода на енергия, а ни говорят за по-дълъг живот на батерията. Така че вероятно ще видим нов чип.

Освен това от големите гаджетс сайтове винаги разчекват един телефон като излезне, за да видят какви са му компонентите, така че като излезнат ще има един разглобен и ще се види - кое ново, кое овърклокнато.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това от големите гаджетс сайтове винаги разчекват един телефон като излезне, за да видят какви са му компонентите, така че като излезнат ще има един разглобен и ще се види - кое ново, кое овърклокнато.

Оувър клок няма. Сегашния процесор е 612Mhz/underclocked to 400Mhz. Може просто да го подкарат на нормалната тактова честота- това си е 1/3 увеличение на скоростта. А, вярвам че хардуерните промени не са кой знае какви- разликите ще идват най-вече от версията OS за всяко устройство(2G/3G/3GS).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оувър клок няма. Сегашния процесор е 612Mhz/underclocked to 400Mhz. Може просто да го подкарат на нормалната тактова честота- това си е 1/3 увеличение на скоростта. А, вярвам че хардуерните промени не са кой знае какви- разликите ще идват най-вече от версията OS за всяко устройство(2G/3G/3GS).

A според теб как се нарича качването на честотата на ъндърклокнат процесор? :)

Както и да е, случаят не е такъв, тук имаме нов процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качването на честота на ъндърклокнат процесор се нарича качване до нормалната му производителност. Оувърклок е когато от нормалната производителност примерно 612мхз се качи на повече. А когато е свален от реални 612 на 400Мхз качването е просто достигане на реалните възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз iPhone нямам и няма да си взема!Имам iPod Touch 2g който съм го купил само за музика и игри!А за iPhone като цяло не предлага никаква функционалност сравнение с сегащните телефони на (Нокиа,Самсунг,Сони Ериксон).Бях се надахал преди около месец ама разбрах за новия и викам ще изчакам.....И така и не си взех няма и да си взема.Хората го купуват заради игрите и може би дизаина(и на мене ми харесва)...Даже моята нокия н73 е по функционална апак е от 2006 като узклучим гпс и лифи-то.Но ГПС винаги мога да си сложа.

Моето мнение!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми не си взимай. Не е задължително условие за да участваш в този форум, но е една разумна причина да кажем. Аз със сигурност няма да си взема Nokia N73...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз iPhone нямам и няма да си взема!Имам iPod Touch 2g който съм го купил само за музика и игри!А за iPhone като цяло не предлага никаква функционалност сравнение с сегащните телефони на (Нокиа,Самсунг,Сони Ериксон).Бях се надахал преди около месец ама разбрах за новия и викам ще изчакам.....И така и не си взех няма и да си взема.Хората го купуват заради игрите и може би дизаина(и на мене ми харесва)...Даже моята нокия н73 е по функционална апак е от 2006 като узклучим гпс и лифи-то.Но ГПС винаги мога да си сложа.

Моето мнение!!!

Прав си изцяло. Вместо телефон, вземи си буквар и учебник по български. Ще видиш колко хубаво ще ти е после и няма да те е срам като пишеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз iPhone нямам и няма да си взема!Имам iPod Touch 2g който съм го купил само за музика и игри!А за iPhone като цяло не предлага никаква функционалност сравнение с сегащните телефони на (Нокиа,Самсунг,Сони Ериксон).Бях се надахал преди около месец ама разбрах за новия и викам ще изчакам.....И така и не си взех няма и да си взема.Хората го купуват заради игрите и може би дизаина(и на мене ми харесва)...Даже моята нокия н73 е по функционална апак е от 2006 като узклучим гпс и лифи-то.Но ГПС винаги мога да си сложа.

Моето мнение!!!

Ако wifi e малка липса според теб, значи имаш съвсем различна философия за телефоните. А и не знам какви функции мога да ползвам на един телефон ако няма читав браузър и безжичен интернет :) А ГПС като си сложиш - немалката тухла Н73 става още по-голяма. Така че можеше да си спестиш мнението, което между другото е пълно с глупости. iPhone предлага достатъчно функционалности, които другите телефони нямат, за да преглътна малко по-добрите им камери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

................................................iPhone 3G (ARM11).......iPhone 3GS (ARM Cortex A8)

Manufacturing Process..................................90nm ........65nm

Architecture ...........................................In-Order.........In-Order

Issue Width .............................................1-issue..........2-issue

Pipeline Depth............................................8-stage........13-stage

Clock Speed..............................................412MHz.........600MHz

L1 Cache Size................16KB I-Cache + 16KB D-Cache........32KB I-Cache + 32KB D-Cache

L2 Cache Size ............................................... N/A..........256KB

................................ iPhone 3G (PowerVR MBX-Lite)........PowerVR SGX @ 200MHz

Manufacturing Process.............................90nm................65nm

Clock Speed ......................................~60MHz................200MHz

Triangles/sec ...........................................1M.................7M

Pixels/sec..............................................100M.................250M

Ето как изглеждат нещата....Не забраяйте, че изпълнението е в един чип (SoC). Процесорът, видео картата и паметта са в един чип.

iPhone 3GS ще бъде много по-бърз, особено при интензивни приложения като игри, видео и прочие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още преди да излезе първата версия на iphone,

apple му направиха направиха страхотен маркетинг.

Телефона за броени дни нашумя изключително много.

След което аз стигнах до извода, че този телефон ще бъде залят от приложения...

след толкова години се оказах прав, но и идея си нямах че развитието му ще нараства толкова главоломно.

Понеже е най-обслужвания телефон естествено ще е и най-предочитания и колкото по предпочитан става толкова

повече е обслужван.

Рекордите на appstore по сваляния и продажби и на apple по продажби не са случайни.

PS: Не мога да разбера някои хора, какво имат против новия iphone.

Aз лично смятам, че е убиец...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е много просто, който не го харесва да не го ползва. Другите фирми които произвеждат телефони(да не ги споменавам, че са много) нека продължат да вадят убийци на iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

................................................iPhone 3G (ARM11).......iPhone 3GS (ARM Cortex A8)

Manufacturing Process..................................90nm ........65nm

Ето това обяснява по-голямата издръжливост на батерията. Щом е по 65nm, ще грее по-малко и ще консумира по-малко дори и на по-висока от 400MHz честота.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...