Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Даунгрейд и отключване на бейсбенд 05.14.02 и 05.15.04


Recommended Posts

Здравейте ,

Начинът е изкючително лесен . Просто копирате файла ICE2-05.14.02.cert във файловата система - апликейшън/фузибанд( за целта трябва да имате качен фузибанд от Сидия ). След което стартирате фузибанд , правите даунгрейд до 04.26.08 ,рестарт и после ултраснол :)

Надявам се да съм ви бил полезен. Поздрави!

Ето и файла, като не забравяйте да направите бекъп на оригиналния!

Свали

За да свалите 05.15.04 използвайте сертификата за този baseband

Свали

Mirrors

Свали

Стъпките са същите като при това ръководство, но използвате горния сертификат даден от мен за 05.15.04

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти, не прочете заглавието на темата или просто имаше зор да се изпуснеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само хардуерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На доста места е написано че с боотлоадер 5.08 няма проблеми да се отключи модема с fuzzyband и добавения сертификатен файл/. Боря се от няколко дни с 3G/16Gb, купен във Виетнам, донесен в БГ и упдейтван през айтюнс. Е разбира се след малко четене му свалих до 3.1.3, днес му направих джейл с 4.1 и sn0wbreeze-V2.0.2. Не знам къде греша, и в двата случая като стартирам фузибанд дава Quering modem за около 5 сек. след което нищо. Данните на телефона са: model MB048LL, modem firmware 05.14.02, bootloader 5.08.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали го на 3.1.2 и докато е с него пробвай да върнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи успях! В Сидиата пуснаха fuzzyband 4.1-1, свалянето на версията на модема стана за минутка. Вече работи и някои хора ще има да черпят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

от доста време "благодарение" на ios 4.1и(baseband 05.14.02) вместо iPhon3G си имах iPod. Използвах какво ли не, за да даунгрейдна baseband-a на мойто 3G но без успех. Днес случайно прочетох тази тема и реших да пробвам и то взе, че стана. Много съм благодарен на всички:).

Какво направих: (под MAC OS)

1 Даунгрейднах го към 3.1.2 (7D11)- и разбира се iTunes изплю грешка след даунгрейда... използвах-

2 Blackrain : стартирах iPhon-чето вече имах работеща ios 3.1.2, но без ънлок за сим картата.

3 Исталирах Cydia

4 Чрез нея инсталирах OpenSSH (не знам защо, просто така прецених)

5 Отново чрез Cydia инсталирах Fuzzyband 4.1-1

6 Стартирах fuzzyband-a...даунгрейднах basebanda успешно на 05.13.04

7 Чрез Cydia си инсталирах и Ultrasnow

8 След инсталацията на ultrasn0w рестартирах iphon-чето поставих сим картата иии чудооо най накрая телефона намери мрежата на M-tel.

Още веднъж огромни благодарности :)))))))))))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

много добре, как да изтегля този фаил: и каде да го сложа после с вин съм, помощ.

:naughty3: поправка имам iPhone 3GS v4.1 и м.5.14.02 и сам на вин. виста ултимат. моля за помощ, не изкам да имам iPod.

Редактирано от nikolay67
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един подобен пост, издаващ, че нищо не четеш, а направо си търсиш обслужващ персонал, и то написан с малки букви като в чат, и ще ти изпея приспивна песничка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Благодаря!

Изпълних стъпките от 5 до 8 описани от trinitron77 и отново имам iPhone, а не iPod.

Още веднъж благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

За втори път правя рестор към 3.1.2 на едно 3g и след jailbreak с blackra1n и след като сложа Cydia ... постоянно ме изхвърля от Cydia още в началото като изписва Loading Data...

Май ще изчакам още за ънлок на този бейзбенд , понеже не искам да го дигам до 6.15,заради последствията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте и от мен, Извинявам се може би за глупавия въпрос, но това значи ли че ако сложа сертификат за 15.05.04 в fuzzyband, той ще го разпознае и ще downgrade, защото сега fuzzy ми казва че не потдържа даунгрейт от 15.05.04 . Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен, Извинявам се може би за глупавия въпрос, но това значи ли че ако сложа сертификат за 15.05.04 в fuzzyband, той ще го разпознае и ще downgrade, защото сега fuzzy ми казва че не потдържа даунгрейт от 15.05.04 . Благодаря

Да и аз съм в същото положение. Тази вечер си качих 4.2.1 и fuzzyband неиска да ми свали 05.15.04 на 05.13.04. Помогнете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да свалите 05.15.04 използвайте сертификата за този baseband

Свали

Mirrors

Свали

Стъпките са същите като при това ръководство, но използвате горния сертификат даден от мен за 05.15.04

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !!! Да колегата по-горе е прав, това със сертификата работи !!! Пробвано !!! и проблема е решен!!! Единственното важно нещо е да се уверите че бутлоудъра ви е 05.08, в противен случай няма да стане и начина е или да се чака за новия Ultrasnow ili ъпдейт до iPad бейзбанд !!! Поздрави !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имали начин да се намали бутлоудъра на 05.08.Аз съм с 3g 3.1.3 Бутлоъдъра ми е 06.02

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, хардуерно, ако те устройва.

За инфо: http://bgiphone.com/index.php?app=ccs&module=pages&section=pages&folder=&id=7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Аз съм с iphone 3g 4.2.1 бб 5.15.04. Нямам jail. Интересува ме дали мога да направя jail на телефона, без да му качвам бб до 6.15 и след това да му правя даунгрейта, за който става дума в тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То, без джейл няма как да стане. Как да го джейлнеш ли? Ми...поразгледай темите...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

Хардуерно, ама струва $$$, нали се сещаш? Виж в таб-а сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте,

Взех Iphone 3G, 8gb, ФЗ. Използвах sn0wbreeze-v2.9.2 и направих custom на 4.2.1. След jailbreak-a baseband-а е 05.15.04. Видях, че за да се отключи с ultrasnow трябва да се update-не с определен ipad baseband. Прочетох коментара на Aveliky за последствията и понеже телефона не е мой не посмях да рискувам. Следвах насоките от тази тема, но Fuzzyband връща съобщение "...will only work with Baseband Bootloader 05.08".

Може ли да ми кажете дали бъркам в употребата на Fuzzyband и ако да кой е най-добрия ми следващ ход :)

Благодаря предварително и се надявам, че не съм сбъркал нещо и не съм обидил някой.

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

от доста време "благодарение" на ios 4.1и(baseband 05.14.02) вместо iPhon3G си имах iPod. Използвах какво ли не, за да даунгрейдна baseband-a на мойто 3G но без успех. Днес случайно прочетох тази тема и реших да пробвам и то взе, че стана. Много съм благодарен на всичкиsmile.gif.

Какво направих: (под MAC OS)

1 Даунгрейднах го към 3.1.2 (7D11)- и разбира се iTunes изплю грешка след даунгрейда... използвах-

2 Blackrain : стартирах iPhon-чето вече имах работеща ios 3.1.2, но без ънлок за сим картата.

3 Исталирах Cydia

4 Чрез нея инсталирах OpenSSH (не знам защо, просто така прецених)

5 Отново чрез Cydia инсталирах Fuzzyband 4.1-1

6 Стартирах fuzzyband-a...даунгрейднах basebanda успешно на 05.13.04

7 Чрез Cydia си инсталирах и Ultrasnow

8 След инсталацията на ultrasn0w рестартирах iphon-чето поставих сим картата иии чудооо най накрая телефона намери мрежата на M-tel.

Още веднъж огромни благодарности smile.gif))))))))))))

Пробвах по този начин но стигам до стъпка 2..

След стартирване на Blackra1n изписва грешка и се затваря,не ми позволява да продължа.

Като пусна redsn0w пише че съм с версия 3.1.2 но не ми позволява нито да продължа нито да избера ръчно FW.

Тел седи на спешни обаждания и до там.Малко помощ

Blackra1n

http://imageshack.us/photo/my-images/577/s2p4.jpg/

redsn0w

http://imageshack.us/photo/my-images/842/6yds.jpg/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...