Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ръчни настройки за MMS на OS 3.0


Severus

Recommended Posts

Сигурно си си спрял мобилният интернет или въобще нямаш такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на *88 да питам дали са активирани нужните услуги за пращане на ММС-и - всичко си е точно.. :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Anthony има предвид, че вероятно си спрял EDGE чрез SBSettings и/или BossPrefs или пък си задал грешни настройки в полето Cellular Data в Settings -> General -> Network -> Cellular Data Network, а не че услугата не е активирана от оператора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пипал EDGE, тъй като телефона не е jailbreak-ван и нямам SBSettings или BossPrefs.

А в Cellular Data Network съм попълнил полетата за MMS, а отгоре дето е Cellular Data какво трябва да е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен са празни и си имам мобилен интернет. Може да провериш дали имаш, като спреш Wi-Fi се опиташ да си обновиш времето в Weather.app (примерно) или отвориш страница чрез Safari. Ако нямаш мобилен интернет, опитай да въведеш настройките които ги има в сайта на М-Тел:

APN: inet-gprs.mtel.bg
Usernamе: Не се въвежда
Password: Не се въвежда

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте

когато пращам MMS и Текст човека на който го пращам получава само Снимката но не вижда и текста ?!

При вас как е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте да направим 3 бъндъла с лого, тетъринг и ммс настройки за всеки от операторите :biggrin: Аз се мъча тук, но не знам как да вкарам ММС настройките иначе лого и тетъринг ги оправих. Ако може някой да ми прати бъндъла, който tradeer е бил постнал тук, понеже линка не е активен вече.

Примерно ме интересува какъв е кея за mms apn, понеже при мтел са различни апн-ите, поне при мен

<key>mms_proxy</key>

<string>82.113.100.5</string>

<key>mms_proxy_port</key>

<string>8080</string>

<key>mmsc</key>

<string>http://10.81.0.7:8002</string>

как се задава ммс_апн ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не знам как е при вас, но при мен за пореден път вече от незнам колко опита, не мога да изпратя MMS.

Правя абсолютно всичко, както трябва. Проверявам си настройките безброй пъти, мобилен интернет си имам...просто би трябвало да работи, но не работи...

Точно когато му трябва на човек тази функция MMS, да не мога да я ползвам...

П.П.: Когато си инсталирах 3.0 и пробвах да изпратя ММС, стана, но от тогава....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам малък проблем с това, понеже ми липсва Cellular Data Network.Просто го няма в менюто на Network.. Някой да има някакви идеи?

Sladichuk:

"–Пенчо бре, чети!

Пенчо не чете.

–Пенчо бре, търси!

Пенчо пак не ще.

Пенча го мързи,

гледа да лежи..." Пенчо Славейков style

Идеи има на предходните страници, в зависимост от оператора! Ама кой да чете....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля дайте съвет. iPhone 3G ъпдейтнат до 3.0 без проблеми. Никъде нямам меню "cellular data network" за да задам настройките за MMS. Абонат съм на Globul ако има значение.

Сложи си файла carrier.plist от темата за call forwarding.

Сблъсках се със същия проблем и загубих доста време да го реша. За Globul, ето това работи за мен:

1. Редактиране на carrier.plist който се намира в:

[var/mobile/library/Carrier Bundle.bundle]

или същия път транслиран по друг начин:

[system/Library/Carrier Bundles/TMobile_bg.bundle]

в зависимост с какво приложение го отворите (аз ползвам FileZilla през OpenSSH или 'iPhone Folders'). Обърнете внимание, че 'TMobile_bg.bundle' се оказа мястото където се записват данните за Globul, а не 'Unknown.bundle'

2. Добавяте след първия <dict>:

<key>AllowEDGEEditing</key>

<true/>

Крайният резултат ще изглежда така:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">

<plist version="1.0">

<dict>

<key>AllowEDGEEditing</key>

<true/>

<key>BookmarkURLs</key>

<array>

<dict>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уви, но и при мене се оказа не мога да пратя MMS през Globul. Опитах всичко в темата, но тесла - все червена удивителна.

Дали другата страна трябва да има MMS-enabled телефон?

Когато през iphone искам от Globul автоматичните MMS настройки на номер 100 ми връща, че "вашият телефон не поддържа желаната услуга" - хм...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че трябва да има и другия такава активирана услуга. Иначе настройките на глобул за ммс са в carrier.plist файла по дефолт - глобул е Official carrier на Епъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обаждах се на 123. Операторът ме пита от къде е закупен, име и ЕГН и след малко изчакване ми каза след 15 мин. ще бъде активирана услугата. Токущо получих поздравителен MMS.

Интересно дали да направим глобул "съзнателни" за айфон не закупен от тях а внесен от САЩ може да има някакви последствия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък все така не мога да изпратя MMS, вече съм на 3.1, правя си отново настройките, услугата ми е активирана, на Мтел съм, всичко би трябвало да е добре, но не се праща. Получателя е с Нокиа и той е на Мтел, с активирани ММС и GPRS, от неговият телефон се изпраща ММС, но на друг телефон, не и на iPhone, поне не на моя...

п.п. сега пробвах да изпратя voice memo и се изпрати, с изображенията обаче все така си удрям на камък.

Offtopic: Направо сам не мога да повярвам колко пъти ми се наложи да ползвам ММС, че чак ме е яд,

че не стана с iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

И аз така съм на Мтел с НЕ-jailbreak-нат iPhone 3GS и успях да го подкарам да получавам MMS-и и да пращам но само voice memo. Снимки не ми дава да изпращам по някаква странна причина...

Някой знае ли нещо по въпроса?

---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

Хей, хора! Намерих отговора! Значи пробвах да запиша снимка от получен MMS и я изпратих обратно - ПОЛУЧИ СЕ! ;) Според мен отговорът на проблемът е в размера на изпращаните снимки. Ще трябва да си поиграя повече, за да разбера колко трябва да са макс. големи.

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

Ей, стана! Значи какво съм направил допълнително:

- не задавам конкретен максимален размер за съобщенията;

- препратих снимка която съм получил по MMS.

И вече мога да изпращам... а преди не можех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И аз имам същия проблем

Пробвах да изпращам и звук и снимки - никакъв успех...

Телефона ми е на глобул и е купен от тях - 3Г 3.0

Обаждах им се и ми казват, че трябва да са ми в телефона настройките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Същия проблем.

Абонат на М-Тел съм. 3GS 3.1.3 ФО джейлбрейкнат с Spirit. Имам MMS менюта. Мога да пращам и получавам MMS но само много малки файлчета, voice notes или пък картинка 2-3 К която преди това съм получил от Нокия 2610. Когато бях с 3.1.2 и blackra1n не съм имал проблеми с MMS.

Снимка направена с камерата на iPhone не може да се изпрати. Прогреса на изпращане умира към края. Настройките ми са въведени както е писано в темата. Пробвах с различни max message size и не съм забравял да направя рестарт след промяна на настройките. Някой да има идея за какво става въпрос.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- не задавам конкретен максимален размер за съобщенията
- само два поста по-нагоре...

Не го чете или не го осъзна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох го и го пробвах преди да напиша поста. Не е това причината.

Сега дадох Reset Network Settings изтрих всички настройки след рестарта пак го рестартирах въведох настройките наново ръчно, рестарт и...

Няма MMS!

Редактирано от turbocharged
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не "умира" ММС-а, а доставянето на нет от ментел. Аз имах подобен проблем с друг телефон. След няколко дни безуспешни опити се оправи от само себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взех моята SIM карта и я сложих на телефона на колегата 3G ФЗ 3.1.2 и праща MMS.

Въведените настройки са същите.

Нещо май не се разбират М-Тел и 3.1.3

------------------

Проблема е в базата данни със старите SMS съобщенията в телефона възстановени от backup.

Като се изтриe с SSH базата данни с съобщенията от User/Library/SMS всичко се оправя.

Редактирано от turbocharged
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То затова в хиляди други теми е изписано милион пъти, че преди да сложиш бекъп на стари данни в някое приложение, е желателно да го използваш веднъж (в случая с СМС–да пуснеш един), и тогава да връщаш бекъпа... Ама кой да чете и се сети...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Аз на единят ми 3GS който е със 3.1.3 немога да изпратя/получа MMS. На Глобул съм.

Имам и още един 3GS, той е със 4.0.1 пак на Глобул, с него нямам проблеми.

Кое може да не съм направил, че да не мога да изпращам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, кариер ъпдейт не съм правил, защото линковете не работят и няма от къде да ги дръпна.

Иначе от 4.0.1 изпратих TMobile_bg.bundle на 3.1.3 ако това оказва някакво влияние?!

Има ли начин от телефона да разбера коя версия кариер съм?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...