Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Snow Leopard


trader

Recommended Posts

На телефона открай време имам този проблем. Влизам с реалните адреси във ВПНа :Wink:. Ако днс името го има извън ВПН също няма проблем. Проблемни са само вътрешните имена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 157
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • ThUnDeR

    34

  • trader

    25

  • Severus

    12

  • sand0

    10

Топ автори в тази тема

:Wink: Смени си сисадмина :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според cisco трябва да сменя рутерите срещу няколко чувала $$$ :Wink:

заради един потребител не искам да бъзикат мрежата

http://discussions.apple.com/thread.jsp ... tstart=149

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хех явно от Епъл са позабравили малко, че имат и компютри с видеокарти АТИ. Офисния iMac е с такава и има някой дразнещи проблеми с видеокартата.

- когато "граб"-ва от екрана растер излизат мацаници които като се сейвнат и се отворят после са ОК

- филмчетата с видеоуроците на Адамов излизат все едно са в матрицата /зелени падащи звездички навсякъде/

Вече мога да кажа, че Мака е забил веднъж на 2,5 години също :smile:

Виж еъра се държи перфектно.

Във епълските форуми докладват за проблеми и на Aperture със SL - http://discussions.apple.com/thread.jsp ... 0&tstart=0 и особено със видео на АТИ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На телефона открай време имам този проблем. Влизам с реалните адреси във ВПНа :smile:. Ако днс името го има извън ВПН също няма проблем. Проблемни са само вътрешните имена.

Има решение на проблема :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е свързано с ръчкане по рутерите а само с настройки на клиента ще се радвам да го разбера :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с видеокартата се оправи супер лесно. Гасим аймака, стартираме го като държим клавиши (cmd+option+P+R) което рестартира PRAM-a и воала. Заслугата за съвета е на novmac.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ей разпнаха ги заради този флаш :rolleyes: но този път реакцията бе адекватна за разлика от джавата

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален МАК ъпдейтвай. Този ъп затваря дупка през флаша.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с оригинален МАК ъпдейтвай. Този ъп затваря дупка през флаша.

Да с Imac 24 Inch 2.66 Ghz съм :lol: . Добре благодаря ще ъпдейтвам :smile: !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора, може ли малко помощ, защото НЕ мога да се оправя сама.

Изтеглих релийза, който е в замунда и се опитвам да следвам инструкциите:

"1. Записвате на диск

2. Рестартирате

3. Слагате диска

4. Избирате езика за инсталация

5. Влизате в Tools->Disk Utilities и форматирате дяла в който ще инсталирате във формат HFS."

Всичко до 3. ми е ясно как става и го направих, но след това, когато отворя диска и цъкна на Install Mac OS X, ми се появява следното:

Picture1-2.png

А в Disk Utility нещо не мога да се ориентирам какво точно трябва да направя...

Моля за помощ! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От диска ли стартира мака или го отвори с файндера?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето какъв е ефекта от OpenCL върху производителността :)

http://www.engadget.com/2009/09/17/snow ... video-enc/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте много се колебая, да сложа ли Snow Leopard на MacBook Air-а или да го оставя с Leopard?

Няма ли да стане още по бавен? Помгнете със съвет :confused: Благодаря предварително.

И още нещо как да го инсталирам ако кажете че е по-добре с него тъй като Air-а няма си ди ром?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Хайде сега и аз с тъпашките ми мнение.

Първо, току що установих, че имало нова версия след 10.5.8!!! Както и да е - от една година с мак, ма явно съм много задръстена

Сега дърпам въпросната версия от Zamunda от линка на alxx ... Въпроса ми е след това...

Записвам ли го на диск? Защото искам да си направя ъпдейт, а не да качвам на ново системата. Инак трябва да правя разни безумни бекъпи... Та въпроса е как става? Може ли да го пусна директно от харда или да си го запиша пак на ДВД и изобщо как да обясня на макчето ми, че искам ъпдейт, а не нова инсталация?

Предполагам няма да имам проблеми със конфигурацията в ляво...

Съжалявам за въпроса, ама... :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като сама се усещаш, няма да се карам.. :(

Само един съвет– за в бъдеще подобни рикуести за съдействие и водене за ръчичка– на ЛС или в чата на форума, особено, след като си наясно към кого да се обърнеш. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, просто си мислих, че на лично е супер нахално да се тормози някой...

Инак не искам за ръчичка да ме водят. Предния път си инсталнах всичко сама - поне з предната версия... Сега като се прибера ще направя един тест да видя кое как се случва. Просто ме е страх да не омацам нещо...

Но може би си права. Сори за въпроса.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като запишеш DVD диск с Retail 10.6 (Snow Leopard), вкарваш и стартираш от оптичното устройство.

При инсталацията, ако не правиш форматиране на диска просто ще ти ъпдейтне старата система със снежко и всичко ще си работи :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пиша с една главна цел - да успея да го поправя тоя проблем със спирането на интернета.

Започвам с най-общото, в къщата тук, в Детройт, имаме интернет, не е като този, който имах в България, но става(смисъл не е бърз) но поне никога не спира заради времето(сняг, дъжд, слънце). Но пък спира за какви ли не други причини и то само от моя лаптоп.

Когато дойдох тук си донесох МакБук Про-то, което беше с Леопард ОС. Мисля, че два месеца по-късно си купих Снежния Леопард, инсталирах го, нямах проблеми. Но ето че скоро след това започнаха да идват.

Когато пусна Скайп, всеки път интернета спира, безжичния и жичния, всички ме гледат на криво все едно че аз го спирам нарочно. Също така като тръгна да свалям нещо от торент тракер, независимо кой, независимо с коя програма(мюторент или трансмишън).

Също така интернета спира и дори и без да съм пуснал тези две програми, дори само да съм пуснал програмата за имейл и Мозила или Сафари. Спира без никаква причина, както сърфирам. Най-често спира докато съм във фейсбук или Ютуб. И пак целия интернет спира. Рутера долу гасне и се пуска наново, гаснат всички лампички и почват да светят наново. След минутка пак мога да ползвам интернета.

Тук казват, че имам Privacy настройки на лаптопа и "не допускал" други до интернета и гледа да ги изрита. Е добре тогава защо и мен не ме "допуска" защото и за мен спира.

Не вярвам много за тия Прайваси сетингс, затова моля помогнете да го разкрия тоя проблем, че само 5 месеца ми останаха тук, искам да мога да си ползвам нормално лаптопа, вече взеха да ме карат да слизам на техния компютър долу, който е бавен и прашлясъл. Карат ме да го правя защото малкия им син само на ХБОХа седи в мултиплейър ... типично американско кюфте ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. Интернет си имаше, докато не си свържех IBM лаптопа и всичко ставаше по същия начин, който ти описваш. Купих си нов рутер и проблемът се реши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...