Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем при рестор на iPhone 4


joroiliev

Въпрос

Здравейте.

Опитах се да направя рестор на айфона но не се получава.

Постоянно ми дава тази грешка.

68891631.jpg

Преди това си беше джейлнат и си работеше добре.

Опитах се с TinyUmbrella да си запазя файловете и от тогава се получи така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Пробвай да махнеш от host файла всякакви препращания към gs.apple.com, ако си ги направил разбира се :(

При мен имаше проблем на една Windows машина, но след като разкарах всичко от host файла и нещата заспаха :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако нямаш запазено в Сидия нищо, може да ресторваш само до 4.1.

Провери си и хост файла да не е сменен!

Изтегли наново FW 4.1, може да не е изтеглен както трябва.

Ъпдейт на iTunes до последна версия.

Рестарт на компа.

DFU mod на телефона.

Смени USB порта.

Друго не се сещам

пп: сега видях че сме се застъпали с колегата.

Извинявам се!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Извади и сложи отново кабела (или пробвай с друг) :tooth: Вчера имах такава грешка на 2G, от кофти вкаран кабел. В лог файла пише USB Error :wacko:

Опитах се с TinyUmbrella да си запазя файловете и от тогава се получи така.

Случайно да ти е бил пуснат скайп в този момент? Спри порт 80 в скайпа или му вземи думата тотално, докато работиш с ъмбрела-та. Самата тя ползва порт 80.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не нищо нямах пуснато, защото бях и преинсталирал windows-a и единствено iTunes и java-та бях инсталирал.

Някак си успях да продължа нататък с рестор-а и сега стига точно до края до фирмуера и ми дава грешка 1004, и единствено с "kick it out of recovery mode" на TinyUmbrella успях да довърша рестора и след това да се активира телефона.

Друг начин освен по горния дали има за излизане от recovery mode, и евентуално при следващ iOS дали ще дава пак тази грешка или свободно ще си се ресторне?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

1004 е нормално да се получава - това е следствие от ползване на ъмбрелата, не и обръщай внимание.

По принцип, ъмбрелата не дава ъп на ББ при айфон 4. Проблемът идва от това, че епъл ползват някакъв отделен метод за подпис при 4 и 3гс с новия буутром, който позволява да се инсталира ББ, отговарящ за дадената версия, т.е. - ако примерно решат СЕГА да подписват 4.0.1, ББ би трябвало да се даунгрейдне заедно с фърмуера. Ъмбрелата и сидиа, подписват само основния фърм, не и този на модема и това позволява ъпдейт на фърма, без ъпдейт на ББ(при сменен хост), съответно обаче получаваш грешка, която не е проблем.

Edit: Грешките са възможни при 4 и 3GS, но при втория, НЯМА начин да качите версията на фърмуера, БЕЗ да качите и модема. Ако сте потребители на ултрасноу с 3GS, не си правете ненужни експерименти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така ли да го разбирам или съм в грешка.

Ако в момента съм /примерно с ФЗ iPhone 4/ и настоящият ми фирмуер е 4.1 с ББ 02.10.04 и излезе iOS 4.2 и реша да ъпдейтна . Ще се ъпдейтне фирмуер-а , и там където трябва да упдейтне и ББ ще ми даде пак грешка 1004 и пак по начина с "kick it out of recovery mode" ще съм с най новата iOS но със старият ББ.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Според обясненията на сайта за ъмбрела - да. Правиш обаче РЕСТОР до 4.2 (по необясними причини с ъпдейт не бачка) с пусната ъмбрела и получаваш обикновенно 1004 или 1034(грешка при ъп на ББ).

Източник: http://thefirmwareumbrella.blogspot.com/search?updated-min=2010-01-01T00%3A00%3A00-05%3A00&updated-max=2011-01-01T00%3A00%3A00-05%3A00&max-results=34

"Модерна ра'ота, Баце..." :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хубаво е някой да направи ръководство за нея , защото ще бъде полезно на много хора за в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0

Незнам защо търсачката не търси както трябва .

Пробвах по TinyUmbrella и само Umbrella и нищо не ми намира.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен сега ми изписа същото, но грешка 3194 при рестор към 4.1 Пробвах да сменя USB-to и тн. но нищо. Сега телефонът стои на екран да свържа телефона къв iTunes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я пробвай сега с номера на грешката в "неработещата" търсачка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ЛЕлеле ще полудея. Направих това "В старт менюто -> Run -> пишеш msconfig -> избираш Selective startup -> в таба Services даваш отметка на Hide all Microsoft services -> махаш отметките на всички останали с изключение на тези на apple -> OK и Restart." След това пробвах пак рестор, но без успех. Реших да кача последният iTunes и сега той ми изписва, че не съм свързан с нета. Направо полудявам. Моля ви се помогнете ми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не разбра ли, че няма как да направиш рестор до 4.1 ако не си запазил SHSH ако ще и извънземните да дойдат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има запазени и телефона беше с 4.1..

Има запазени и за бредходният firm, пробвах и с него и с него същото.

Редактирано от cichlidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А пускаш ли TSS Server на TinyUmbrella преди да правиш рестора?

http://bgiphone.com/topic/1209-downgrade-ia-iphone-4-iphone-3gs-iphone-3g-eui-4o-itouch-2g-eui-4x-itouch-3g-itouch-4g/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

TSS сървъра няма нужда от нет. Той създава въртуална машина, свързана с компютъра ви по същия начин, както тюнсът се свързва с епъл и подписва фърмуера. За целта обаче, трябва да свалите предварително shsh за конкретния телефон и фърмуеър на компютъра ви и да посочите на ъмбрела пътя до тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пиша тук, защото и аз имам проблем, свързан с рестора на телефона - Iphone 4 4.1. Вчера след инсталацията на едно приложение от AppStore папките ми се изтриха, иконките излязоха направо на менюто, а като се опитвах да ги върна, иконките ставаха прозрачни. Накрая реших да направя рестор, и след известни проблеми, все пак направих рестор пак на 4.1. Появи се обаче втори проблем. След повторен джейлбрейк и инсталация на AppSync, приложения, които преди вървяха на телефона(джейлбрейкнати) сега не се появяват на началния екран. Пробвах да ги поредя през АйТюнс - пак нищо, но забелязох, че има някакъв празен екран, а приложенията на екраните след този, не се показват. Пробвах втори рестор - нищо. Изчистих всичко от телефона, не използвах бакъпа - нищо, подреждах папки, рестартирах - абсолютно нищо не се промени. Гугъл прерових - нищо не открих. Много ви моля помогнете ми, надявам се да не трябва на сервиз да го карам...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Рестор, но в дфу и set as new после. Ползвай тюнс 10.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...