Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone в космоса!!!!


alessandros

Recommended Posts

Впечатляващ видео заснето от iPhone 4 показва кръглата форма на Земята от 19 мили в стратосферата - достатъчно високo, за да се види кривината на Земята и чернотата на космоса. Баща и син от Бруклин, Ню Йорк слагат iPhone на борда на метерологичeн балон за да заснемат видео на Земята от космоса. Невероятно, но телефонът оцелял при падането обратно на Земята със 150 мили в час, след като балона гръмнал и е кацнал безопасно недалеч от точка на стартирането.

В крайна сметка един iPhone с външна камера HD и опакован с ръчно направена изолация за да го предпази от температури от 60 градуса по Целзий под нулата. Те го затворили в кутия от стиропор и я закачили за балона с хелий. Двамата взели "домашния космически кораб", и решили да стартират от Нюбърг в северната част на щата Ню Йорк, за да се избегне намесата на въздушното движение и шанс за Splashdown. След 72 минути, iPhone се е издигнал над 100000 фута (около 19 мили) в стратосферата. На тази височина, атмосферното налягане е само 1 килопаскал, или 0,001% от това, което е на морското равнище. При издигането на такава височина хелия в балона се разширява толкова много, че балонът се пуква и "домашния космически кораб" пада с парашут за да омекоти падането на iPhone. Двамата са използвали потребителски приложения, които предава GPS информация, за да могат да намерят iPhone после. Той се е забил в едно дърво, невредим, само на 30 мили от мястото, където е даден старта на балона. Батерията се е изтощила само две минути преди кацане в резултат на силен студ и самото снимане на видеото . Но ето вижте самото видео, невероятно е !!!!

http://www.youtube.com/watch?v=fXkoIBDXwd8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е дали телефона е пострадал с АнтенаГейт и ГлассГейт?

А удар при 150 мили в час (~240 км/ч) си е страховито за задното стъкло...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво!

Следващия път и до Луната :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурната разлика от -60 до +20 просто прецаква заряда.

Ако не ви бърка - сложете iPhone във фризера и после го извадете. На печелившия честито...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах видеото е заснето с друга HD камера, а iPhone-a е бил използван само за гпс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова.. което пък е доста тъпо, защото съм сигурен, че има доста по-приемливи варианти за GPS в космоса :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone се ползва само за получаване GPS координатите, за да може след като падне да се намери, а се снима с друга камера. Камерата снима през цялото време (100мин), а телефона предава GPS координати през някакъв интервал, затова си мисля, че въпреки температурната разлика батерията на телефона е оцеляла малко повече. Стиропора в който са сложили телефона и камерата едва ли може да се нарече изолация, за мен просто са го ползвали като кутия, тъй като е лек. Сложили са и нещо като дунапрен вътре, който уж да играе роля на изолация, но при такива условия едва ли има голям ефект от него.

bronc, GPS координати в космоса? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе...25 километра, едва ли е точно космос. Да припомня че термосферата е до над 800км, а екзосферата, откъдето почва откритият космос се простира до над 10000км!

170px-Atmosphere_layers-en.svg.png

Прочетете за Карман-овата линия (граница на космоса): http://en.wikipedia.org/wiki/Karman_line

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СтИрОпора си е перфектна изолация, на работата спокойно съм държал в ръка стИрОпорна купа пълна с течен азот които е доста студен ако не се лъжа -190 и кусур...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

bronc, GPS координати в космоса? :)

Имах предвид самото устройство, т.е. че има доста по-евтини варианти от това да пускаш iPhone в космоса :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тези други по-евтини варианти, но ми се вижда най-лесно с iPhone и Find My iPhone чрез MobileMe акаунт (както са и направили) или iPhoneFinder :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Между другото онзи ден използвах iPhoneFinder и не ми намери телефона :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Добре са го измислили! :naughty3: Чудно ми е ако не е снимано с Айфон, тогава с каква камера е снимано и има ли поражения по нея или проблем с батерията. :)

Редактирано от gacosvinqta
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...