Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Ръководство за програмиране за iPhone?


Andrioman

Въпрос

Здравейте!Надявам се че не е тъп въпрос,но се чудя дали случайно няко знае от къде мога да си намеря някакво ръководство за програмиране за iPhone?Аз съм свалил "python",но ме интересуват подробности за системата на iPhone,команди и т.н.Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Какъв ти е проблема?!Никъде не видях във форума такава информация!Всеки е свикнал на готово и само чака!Сваляш си новия Firmware или имаш проблеми с някоя програма и чакаш на готово някой да ти каже напиши това и онова и ще се оправи.Не си ли се замислял понякога дали не можеш сам да си отстраниш проблемите?!Аз от 8 години си оправям компютрите сам,а също така и поне на още 40 човека и просто искам да науча малко повече за операционната система на телефона си,че да мога сам да си го бъзикам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма как да ти напишем ръководство за това как да научиш език за програмиране.

Но ето няколко сайта след търсене на "python iphone" в Google.

http://www.saurik.com/id/5

http://diamondtearz.org/iphone-applications-python/

http://mail.python.org/pipermail/python ... 86098.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Phyton е език за програмиране, няма как да го "свалиш". Още повече, че той е за разработване на .deb приложенията в Cydia/Icy. На мен лично са ми много по-интересни нативните, разработвани с SDK-то на Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ОК!Явно съм се изложил с тоя въпрос!Простете на невежия моля и не го убивайте с камани!Аз съм китарист по професия и съвсем другаде ми е силата.Просто исках да науча някои неща.Пределно ми е ясно,че програмирането не е лесна работа и че си е много учене!Sorry,че ви отнех от ценното време!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако искаш да разработваш приложения за iPhone моя съвет е да учиш Objective C. Това е езика, на който са писани всички официални приложения. Но от това което си написал, разбирам че по-скоро искаш май да разбереш каква е структурата на операционната система, кои файлове за какво са и как действат и къде да пипнеш, за да направиш нещо. За съжаление за това, второто, няма никъде събрана информация на куп. Трябва сам да търсиш и да разбираш кое за какво е. Но за да търсиш, трябва да имаш точни въпроси, за да намериш точни отговори. Ако наистина съм те разбрал правилно и това е което искаш да постигнеш, то като имаш въпроси си ги задавай тук във форума. Има доста хора, които сме запознати с част от нещата, а за останалата част най-малкото ще се опитаме да ти помогнем да намериш отговор.

Примерно ако те интересуват командите, които можеш да изпълняваш в Терминал-а на телефона, то те са същите като при Mac, и с малки разлики като при останалите UNIX операционни системи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря много за разбирането!Точно това искам да знам.Вече ще питам конкретно по същество.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вчера като минах през iDev видях, че SDK 3.0 вече е безплатно :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SDK 3.0 е Software предлаган от Apple за писане на приложения за Iphone в случая версия на Firmware 3 .Полва се език на програмиране-C (Object C) .Това е накратко казано ако изкаш повече инфо ми пиши на ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз за програмиране ползвам само notepad под windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Чудя се (без да се засягате, разбира се) как може да искате да пишете програми за iPhone, като даже не знаете как правилно се пише думата. Аз никъде не съм видял (с изключение на непросветените и тези на които не им прави впечатление (които пък най-мразя)) да се пише Iphone. Да не искате да учите да програмирате за някаква китайска реплика?! Това да видя iPhone написано Iphone ме боли толкова, колкото да някой да ми пише името с малка буква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Apple имаха сериозни проблеми с регистрацията по факс в iDev, който факс явно доста се и претовари от желаещи да свалят /вече безплатния/ SDK 3.0 и бетите на ОС 3.0. Който се е отчаял от този начин от миналия век вече може да се регистрира директно през Apple Online Store.

Thank you for your interest in the iPhone Developer Program and your patience during the enrollment process.

In reviewing your enrollment, we noticed that you have not yet purchased your iPhone Developer Program. You can complete your purchase now through the Apple Online Store. Within 24 hours of your purchase, you will receive an activation email. Please follow the instructions in the email to activate your iPhone Developer Program.

If you have any questions, please contact us.

Best regards,

iPhone Developer Program

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...