Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

3GS стига само до boot logo


man4o

Въпрос

Здравейте,

почти съм сигурен, че е дискутирано много пъти, но намерих само тук-таме някои не много конкретни съвети, а и има линкове към теми, но към стария форум, та така и не успях да намеря решение.

Да започна с това, че е 3GS, с 4.1 от sn0wbreeze, ФО. Проблема съответно е, че забива на буут логото и се рестартира след около 10-тина минути. Проблема ми го е правил няколко пъти и преди, но с няколко рестарта, вкл/изкл в контакта и към PC или пък вкарване в DFU и вкл. към iTunes, след няколко рестартирания се оправя. Този път обаче е доста по-умрял. Зареждах го снощи цяла нощ, стоя изкючен също известно време.

Първо, не мога да влезна въобще в телефона през SSH, било то през DiskAid, iFunbox, iPhoneTunnel или WinSCP. OpenSSH има инсталиран със сигурност, но явно не стига до момента на зареждането му, нито пък до момента, в който се включва към WiFi, съответно и iTunes не го засича въобще, освен в Recovery или DFU режим.

Второ, не съм напълно сигурен, но мисля, че няма afc2add инсталиран.

Трето, пробвах през iRecovery, вкарах го в риковъри режим, iRecovery го вижда (дава няколко грешки, но се свързва), от командите нито printenv, нито която и да е друга освен reboot сработва. (На едно място препоръчваха смяна на auto-boot от false на true, та затова пробвах така)

Нямам спомен какво може да е предизвикало това нещо, последно доколкото си спомням инсталирах FullScreen Safari и MyWi от Сидия, но като че ли рестартирах след това.. А иначе проблема се появи след като му падна батерията и като го включих в контакта, след като си стигна 5-те % се включи сам - стоеше на логото.

Знам, че най-лесно ще ми е да Restore-на, но искрено се надявам да има начин ако не да го подкарам, то поне да вляза в системата да си изтегля някои папки с информация, която ми е важна.

Насреща съм за всякакви предложения, благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Понеже преди 3-4 дена докарах телефон до същото положение. НЯМА оправия - restore и това е.

И следващия път си правиш по-често backups на 2-3 дена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи да почвам да правя списък на загубите.. Тъкмо миналия ден щях да бекъпвам, ама не искаше да ми трансферне покупките, та го оставих за "тези дни".. Е, то ще ми е за урок ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вижда го, но само в Recovery и DFU режим, а и при двете единствения бутон е Restore.

Въпросът е дали има някакъв софтуер, който да има достъп до файловата система на телефона през Recovery/DFU mode.. С iRecovery единствено бих имал шанс като че ли, ама не става нищо през него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Докато телефона не зареди няма никакъв софтуер който може да ти помогне. Единственото решение е restore.

Важно уточнение: или поне аз не знам за такъв софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

AFC си го има по дефолт в брийз-а, пробвай с фънбокс и ако там удариш греда - restore.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Restore it is.

Последното, което пробвах и изглеждаше обещаващо е Recovery Ramdisk, но не успя да ми тръгне .exe-то на никой Миндоус и така надеждите ми се изпариха..

Благодаря на всички отзовали се и дано не изпадате в подобна ситуация :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...