Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Записване на 720p и 800p видео на iPhone 3GS


chris4o

Recommended Posts

Вече има лесна модификация, която да накара 3GS да записва по подразбиране видео в 720p или 800p резолюция. По подразбиране телефона трябва да е джейлбрейк-нат. Следвайте следните стъпки:

*ВАЖНО: Правете копие на всеки оригинален файл, който замествате.

За 960х720 резолюция:

1) Теглите следния архив - Свали.

2) Влизате в /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/ на телефона си (посредством програмата, която използвате за достъп до файловата система, било то WinSCP, Cyberduck, iFunbox, DiskAid) и слагате N88AP.plist, който взехте от архива.

3) Влизате в /System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework/N88/ и слагате файловете от папка Celestial от архива - AVCapture.plist, AVRemakerPresets.plist, CameraRollValidator.plist и MediaValidator.plist, PassthroughTrimValidator.plist.

4) Влизате в /System/Library/Frameworks/AVFoundation.framework/N88 и слагате файловете от папка AVFoundation от архива - AVAssetExportPresets.plist, AVCaptureSession.plist.

5) Рестартирате телефона и готово.

За 1080х800 резолюция:

1) Теглите следния архив - Свали, от който излизат 4 файла: N88AP.plist, AVCapture.plist, CameraRollValidator.plist и MediaValidator.plist

2) Влизате в /System/Library/CoreServices/SpringBoard.app/ на телефона си (посредством програмата, която използвате за достъп до файловата система, било то WinSCP, Cyberduck, iFunbox, DiskAid) и слагате N88AP.plist, който взехте от архива.

3) Влизате в /System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework/N88/ и слагате останалите 3 файла от архива - AVCapture.plist, CameraRollValidator.plist и MediaValidator.plist.

4) Рестартирате телефона и готово.

За съжаление, няма бутон за избор на резолюция от телефона, така че който иска да си върне старата резолюция на видео-то (640х480) трябва да повтори същите стъпки, връщайки си оригиналните файлове.

За справка при мен - видео от една минута на почти изцяло статичен запис: 640х480 = 27,7MB, 960x720 = 80MB, 1080x800 = 136MB. Въпреки че не забелязвам коой знае колко голяма разлика, факт е, че изходното видео е с такава резолюция.

Справка за средни показатели на фреймрейт-а при трите резолюции:

Смесено видео светло(дневна светлина)+тъмно(закрито помещение):

480p - 22.47fps

720p - 29.84fps

800p - 27.85fps

Показатели само в закрито помещение:

480p - 18.62fps

720p - 29.95fps

800p - 28.07fps

И само на открито:

480p - 30fps

720p - 29.63fps

800p - 27.36fps

:)

Тук се намесвам аз и предлагам едно елементарно решение да си покачите fps-ите и да не ви насича видеото, когато снимате в тъмни помещения на оригиналната резолюция:

Теглите AVCapture.plist и слагате в /System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework/N88/ - и вече видеото на слаба светлина няма да ви насича.

Който се интересува - в AVCapture.plist се променя "MinFrameRate" от 15 на 30... Това е :)

Приятно ползване и се надявам да съм бил полезен. :)

Източник: mike's digital anthology, ModMyi

Редактирано от chris4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го наистина.. Е, за мазохистите си остава моя вариант :)

Ето два скрийн-а за сравнение:

960х720:

819.th.png

1080х800:

817.th.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крисчо можеш ли да пуснеш скрийн и на 480p, да видим действителната разлика.

От двата скрийна ми се струва, че качеството на 720p е по-добре от 800p, а би трябвало да е обратното или се бъркам?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едното, за сметка на другото - надувате резолюцията, намалява се бързодействието на камерата. Може да падне и под 15f/sec, в резултат на врътката - т.е. не си заслужава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т.е да разбирам, че и 720р не си заслужава, най-добре на стандартната, така и предполагах.

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих 3 клипчета с трите резолюции, правете си сами изводите :smile:

Първо - сравнение между реалния размер:

39922215.th.jpg

480p:

4801.th.jpg 4802j.th.jpg 4803.th.jpg

720p:

7201.th.jpg 7202o.th.jpg 7203.th.jpg

800p:

8001o.th.jpg 8002.th.jpg 8003e.th.jpg

И трите се държат горе-долу еднакво цветово и откъм нагласяне при смяна светло/тъмно, но не мога да не споделя почудата си от това, че и 720p и 800p вървят плавно, докато 480p видимо насичаше. Следното е видно от показанията:

800p - 27.85fps

720p - 29.84fps

480p - 22.47fps

Може и моментно да е бил натоварен телефона, въпреки че и трите ги правих веднага след рестарт... И въпреки всичко - WTF?!

Колкото до качеството - няколко пъти ги прегледах и сравнявах и моя личен извод е, че разликата е толкова миниатюрна, че просто не си заслужава. Допълнителни детайли почти не се виждат, единствено са добавени пиксели, които при по-малко светлина (на закрито например, където 480p се държи перфектно) развалят качеството. Ето един пример в еднакъв размер (опитайте се сами да отгатнете кое кое е):

27115357.th.jpg

Отговорът на загадката е 800p / 720p / 480p... Може би на 720p има мааалко повече детайли, но пак казвам, че според мен просто не си заслужава. Айде със здраве :blink:

EDIT: Току що направих още две клипчета на оригинална резолюция и в затворено помещение със средно количество светлина е на около 19fps, а на открито си държи 29.98..

Редактирано от chris4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си направя още един експеримент (да сравня fps-ите) - понеже и трите клипчета отначало ги снимах в стаята, а след това на открито, ги отрязах наполовина. Първата част на закрито даде следните резултати:

480p - 18.62fps

720p - 29.95fps

800p - 28.07fps

И втората част на открито:

480p - 30fps

720p - 29.63fps

800p - 27.36fps

:blink:

Аз лично нямам думи.. Не знам коя част от промените причинява такава ненормална разлика в снимането на тъмно. НО съм силно заинтригуван да си покача фреймрейта на тъмно и смятам да проверя всеки файл поотделно дали ще свърши тази функция.. Демек - очаквайте продължение ;)

П.П. @alxx, благодаря :)

EDIT: Не мога да повярвам, че стана толкова лесно.. Ъпдейтвам първия пост :)

Редактирано от chris4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който го мързи - оттук, наготово:

Въведете в Cydia:

http://repo.hackyouriphone.org

...и търсете:

3Gs HD Video Enabler

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

На мен като започне даунлоуда на 3Gs HD Video Enabler от Cydia и ми изписва hash sum mismatch. Съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има такъв проблем с доста пакети. Чакаш и опитваш наново или правиш врътката на ръка от първия пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В репото на bigbos пак има нещо такова, само че е в секция теми. Благодаря за бързия отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...