Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да ползваме iPhone като флашка с Интернет


drinchev

Recommended Posts

Първо, преди да напиша каквото и да било искам да се извиня ако някой от >М<одераторите сметне тази тема за спам! Точно заради това я пускам в раздел "Говорилня".

Ето моята история и поуките от нея :

Преинсталирах Windows 7 и след като го подкарах и преминах във фаза инсталиране на драйвери, установих че нямам Wireless драйвер за D-Link DWL-G510 ( PCI Wireless 2.4Ghz Network Adapter ). Което на практика ме оставяше без възможност да имам Интернет и да инсталирам iTunes, други драйвери и т.н. ( защото нямах и кабел на близо, трябваше да местя самия компютър до рутъра и да го свързам .. пък съм си мързел ). Нямах и друг компютър от който да сваля драйверите и да ги запиша на флашка. Имах един iPhone jailbreak-нат и един iPad.

ето какво направих стъпка по стъпка :

1. iPhone-ът се свързва с Windows 7 без iTunes, като излиза папката със снимките от камерата (DCIM) ;

2. За щастие имам wget и инсталиран console на машинката. ( ако нямате трябва да инсталирате пакетите от Cydia ) ;

3. Свалих драйверите от Safari ( в браузъра взех линка, после го post-нах в console с wget : "drinchev's Iphone# wget http://www.dlink ..........." ) ;

4. След това преименувах файла от driver.zip в driver.jpg ;

5. Копирах го в папката /private/var/mobile/Media/DCIM/100APPLE ;

6. Свързах телефона с USB-кабела и го свалих като jpg файл на компютъра ( ако файлът е с разширение .zip не може да бъде видян от Windows в папката на iPhone ) ;

7. Преименувах го в Windows ( чрез cmd ... C:\> ren driver.jpg driver.zip ) и след това успешно инсталирах драйверите за wireless-a.

Какви са поуките :

Изглежда, че можете да ползвате iPhone-а като най-обикновена флашка, стига всичките ви файлове да са с разширение .jpg и да са в съответната папка ... и то без наличен iTunes на компютъра, а и освен това флашката ви е снабдена с Интернет от 3G/Wireless, което пък я прави уникално полезна.

Ако някой прецени, че темата е интересна и може да представлява помощ на другите потребители, можете да я преместите където и е мястото или ако не - както си знаете : да я изтриете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логично, браво. Има само една малка подробност: от майкрософтските ОС, само 7-цата разпознава айфон-а, без да има качен iTunes - това под XP например, не става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих следното и подкарах интернета през айфона.

От VMCM на глобул инсталирах програмата на компютъра. И след като свързах телефона с компютъра и натиснах свържи и директно се свърза и почнах да ползвам интернета.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е устройството за мобилният интернет на мобилните оператори.

Пробвал съм само с такова на глобул. На мтел не съм пробвал и не знам дали работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще може ли да споделите някъде файлчетата, че нямам устройство с диск , а и не можах да ги намеря в нета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...