Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ОББ дебитна + PayPal... какво пропускам?


Sisq0

Recommended Posts

Мъча се да добавя дебитна карта от ОББ в paypal акаунта. Въвеждам инфо, събмитвам и получавам постоянно грешка - да съм си проверял данните. 100% въвеждам коректна информация и не знам защо, по дяволите, се получава проблем.

Дебитната карта е VISA електрон, има си секюрити код на гърба. Според информацията на paypal.com не би трябвало да има проблем. Какво пропускам?

Писах и на техния customer service, но ако някой тук е имал вече опит няма да откажа мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да я активираш. Ползвал ли си я друг път?

Когато аз си вкарвах картата в PayPal ( преди 3-4 год. ) искаха някакъв номер от извлечението на картата, преди да можеш да я ползваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А добавяш ли 4 цифрения код за верифийкация на транзакцията на 1,5 евро. За да добавят картата в системата, правят транзакция на малка сума, по спомен 1,5 евро, която доказва, че картата може да бъде използвана за плащания. Самата транзакция има номер, който трябва да го вземеш от банката, за потвърждаване на картата мисля, че се ползваха последните 4 цифри от този номер. Всичко това си го пише по хелповете на PayPal, не е лошо да ги прочетеш.

Редактирано от techo91
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

drinchev, теглил съм суми от ATM, да.

techo91, изчетох ги преди да пиша на customer service (по принцип чета Help секциите първо, преди да задавам въпроси или да пиша на съпорта), но не съм видял опцията, за която споменаваш. И на мен в службата едно от задълженията ми включва customer service (чужда компания), та ми е писнало от клиенти, които не четат, а направо питат. ;)

А и в самата бланка за добавяне на карта не виждам подобна опция.

ixcps3.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не пропускаш, просто картите на ОББ не стават.

Дебитните карти Visa Electron на ОББ НЕ се приемат за разплащания през интернет.

Цитата е от тук

За всеки случай (защото пък има хора които твърдят, че става с тия карти) провери дали името и адреса, който въвеждаш съответстват 1:1 с тия на картата.

Аз преди имах проблем с моята VISA в PayPal, защото си писах улицата с пълното и име, например: Nussdorferstrasse, а банката беше въвела съкратеното име: Nußdorferstr. (и то с немското ß, вместо ss) и PayPal изрева angry.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитатът е от 2007.

За адреса... по всичката документация която имам от банката, той е написан на кирилица. Звъннах на услуги в ОББ - дамата отсреща ми каза (запазвам оригиналното "звучене") "'ми... ний нямами в базата адресити на английски".

WTF??????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си хас и да имат censored2.gif то цял свят щото на кирилица пише ...

А името на картата? Да не е с "у"? Ivaylo Stoychev например? Май не ти остава друго, освен докато чакаш отговора на съпорта, да пробваш с комбинации. Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По стандарт на латиница е Ivaylo Stoychev (така съм и по лична карта). Но видиш ли ти, в ОББ са решили да ме кръстят Ivailo Stoichev, та се наложи преди няколко дни да подам заявка в PayPal за промяна на името ми в акаунта на Ivailo Stoichev (както се вижда на шота), като мислех, че проблемът се крие там. Уви!

Изчерпвам се откъм идеи, а за жалост не мога да се преместя на друга банка в момента (редица фактори). Тези от ОББ за три дни ме изкараха извън релси просто!

Да видим customer service на PayPal какво ще предложат, до утре би трябвало да ми пишат.

п.с.

Нямам късмет с тея карти. Преди бях на Алианц - три пъти сменях картата и трите пъти хвърлях боб преди да тегля пари от ATM. Я приеме, я изплюе. Все се оправдаваха с дефектен чип - е може ли все на мен дефектните? :) Сега с ОББ друго двайсе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти ... Аз използвам ProCredit VISA Card имат и ниски такси, пък и e-банкирането е безплатно... Ако решиш да сменяш, да знаеш, че от там работят 100 %

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, преди като регистрирах моята VISA Electron на ПИБ, се потвърждаваше по горе описаната процедура, може сега да не е така, но малко ме съмнява.

Аз също ще регистрирам скоро нова карта и ще видя какво ще се получи при мен, дано да имам повече късмет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По стандарт на латиница е Ivaylo Stoychev (така съм и по лична карта). Но видиш ли ти, в ОББ са решили да ме кръстят Ivailo Stoichev, та се наложи преди няколко дни да подам заявка в PayPal за промяна на името ми в акаунта на Ivailo Stoichev (както се вижда на шота), като мислех, че проблемът се крие там. Уви!

Изчерпвам се откъм идеи, а за жалост не мога да се преместя на друга банка в момента (редица фактори). Тези от ОББ за три дни ме изкараха извън релси просто!

Да видим customer service на PayPal какво ще предложат, до утре би трябвало да ми пишат.

п.с.

Нямам късмет с тея карти. Преди бях на Алианц - три пъти сменях картата и трите пъти хвърлях боб преди да тегля пари от ATM. Я приеме, я изплюе. Все се оправдаваха с дефектен чип - е може ли все на мен дефектните? :) Сега с ОББ друго двайсе.

Потвърждавам, че техните виса електрон не са за интернет пазаруване, само мастър кард. Редактирано от apodjeki
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А тази ли е 'expiration date'', която ти е на снимката ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Процедурата с тегленето на малка сума за "проверка" от страна на ПейПал вече я няма. Наскоро регистрирах карта. Действително така е доста по-добре, а и е по-бързо.

Иначе с Виза Електрон на Първа инвестиционна досега не съм имал абсолютно никакви проблеми, било то за плащане по интернет, теглене от АТМ или плащане на каса.

Sisq0, помисли да си извадиш още една, то няма проблем - ще си запазиш старата. Но да имаш все пак с какво да плащаш по интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да няма като има, преди малко си добавих картата и ми поиска да я потвърдя по следния начин:

screenshot20101110at714.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DreamcatcheR, то хубаво ще си извадя карта от друга банка, но много неудобно става. Първо да прехвърлям пари от ОББ картата (там ми превеждат всички доходи) на другата, после с втората да се разплащам...

bobiikonomov, естествено, че expiration date не е тази от шота, който съм дал. Ако беше, то значи че картата не е валидна вече. Шота съм го дал само да се видят полетата, които присъстват в бланката.

Ето отговорът от PayPal

Dear Ivaylo Stoychev,

Thank you for contacting PayPal regarding adding to your profile your

Visa Electron card.

As Visa Electron card is card in use strictly in Europe our system is

not always able to authorise it. I would recommend you to add any other

credit or debit card with Visa, MasterCard or AmEx logo on it. After you

successfully linked your card to you profile I recommend you to become

Verified Mr. Stoychev.

Verification code още се поддържа от PayPal (както се вижда в горното мнение), но там въпросът е, че първо трябва да успееш да си добавиш картата, след което PayPal вземат тези евро и половина, ти отиваш в банката, искаш подробно извлечение (bank statement) на което е въпросният код, след което верифицираш картата в PayPal.

Друга извадка имейла който ми пратиха

To verify your account:

1. Go to www.paypal.com and log in to your account.

2. Click the "Get Verified" link on the Account Overview page.

3. Click 'Save and Continue' on the 'Link and confirm your debit and

credit card' page.

We will charge your card €1.50 EUR. This charge will show on your card

statement within 2-3 working days.

Your card statement is a document provided by your bank which shows a

summary of your card payments for a set period of time. Some banks send

this monthly by post while others provide an online version. If you do

not have online access to your statement, you must wait for your bank to

send it by post.

There will be a 4-digit PayPal code shown on your card statement next to

this charge. In the item description section, this code is printed next

to the word ‘PAYPAL’ or ‘PP’.

Your code will look like this on your statement:

PayPal*1234 CODE or PP*1234 CODE

When you know your PayPal code, you can confirm your card:

1. Go to the PayPal website and log in to your account.

2. Click 'Confirm my debit or credit card' in the To Do List box.

3. Enter your PayPal code.

4. Click 'Submit'.

В крайна сметка успях да говоря с човек от ОББ който знае какво предлагат и какво не предлагат... наистина тяхната VISA electron не може да се ползва в PayPal. Картите им били по някаква си тяхна система (не БОРИКА) и к*р, тате, баница. Реално мога да я ползвам за offline разплащане по цял свят, но не мога да направя кьорава транзакция в PayPal. Велика простотия.

Дано темата помогне на някой друг, ако има същите перипетии в бъдеще. Аз решавам моя проблем с картата на сестра ми от Алианц. Майната им на ОББ!

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята карта е точно Visa Electron към ПИБ и всички плащания в Cydia минават през PayPal.

п.п. Да добавя, че и Master Card-а на ОББ е регната и също нямам проблеми. Сменям ги според портфейла в тях. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с VISA Electron от УниКредит - работи без грешка ;) ...

:+1:

Поддържат също и Verified by Visa. Заедно с VISA Electron дават и V PAY, която няма минимален остатък.

За картите от ПИБ също знам, че са наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...