Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с Wi-Fi чрез TP-LINK TL-WN321G (ad hoc мрежа)


l'Etoile

Recommended Posts

Направих всичко по начи, описан от един познат, чиято Омниа се връзва със същият модел на TP-LINK, но с моят iPod Touch има проблем. Показва ми, че има интернет, който е включен към устройството, показва ми, че си е пълен, но когато тръгна да отварям страниц не ми позволява, защото уж няма нет. Предполагам греша в настройките някъде, но помогнете ми- къде???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай IP адреса, както и DNS. Ако си на bTC сложи отметката да си взима настройките автоматично...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това като го гледам не е рутер, а Wireless LAN USB Adapter.

Ти се опитваш да шарнеш нета от компютъра си към този адаптер и той да пръска интернет, а ти с iTouch-a си да се вържеш на него. Така ли?

Да ама май тая работа няма да стане понеже мисля iPhone/iTouch не могат да се връзват към такива ad-hoc мрежи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно време още преди да имам iPhone писах това на едно друго място. Може да следваш тези указания и да опиташ, тъй като ми се върти в главата, че в 3.0 ad-hoc мрежите се поддържат, но не зная дали е само между iPhonе/iTouch или може и между компютър и iPhone/iTouch.

Ето как споделям интернета от мрежовата ми карта към безжичната мрежова карта на лаптопа ми, който е с Windows XP Media Center Edition.

За всички останали версии на Windows XP трябва да е по същия начин.

1. От Control Panel отваряме Network Connections. След което избираме Set up a home or small office network.

516247cf81eefaa6.jpg

2. Изкача прозорец на който щракаме Next.

d31b049dae9f1efb.jpg

3. Отново Next.

5687266cbac3f82d.jpg

4.Поставяме отметка на Ignore disconnected network hardware и щракаме на Next.

0ef88ea19d1621fd.jpg

5. Избираме, че компютъра ни се свързва директно към интернет и другите компютри в мрежата ще се свързват към интернет през него и натискаме Next.

38248a3bd2edd56f.jpg

6. Избираме мрежовото устройсвто чрез което сме вързани към интернет. В случая това е мрежовата карта. Натискаме Next.

0148a65c11fde995.jpg

7. Избираме мрежовото устройсто през което ще се връзват другите компютри от мрежата към компютъра и от там към интернет.

В случая това е безжичната мрежова карта. Натискаме Next.

d8fe0dad438838fc.jpg

8. Променяме името и описанието на компютъра си ако желаем и натискаме Next.

9d017442a8b48a10.jpg

9. Наименоваме си мрежата която сме създали и натискаме Next.

0967e8cb0aa5c5b4.jpg

10. Избираме дали да е разрешено споделянето на файлове и принтери в мрежата и натискаме Next.

058d5104ca396c37.jpg

11. Натискайки Next се съгласяваме със списъка от настройки които до сега сме избрали.

29762f667a516569.jpg

12. Изчакваме малко докато се извършат промените.

74c6bced4dd475ed.jpg

13. Ако трябва да правим тази процедура на няколко компютъра може да си спести това правейки Network Setup Disk.

Ако не ни е необходимо, избираме последната опция и натискаме Next.

f80bc7b4914e89b4.jpg

14. И за финал...

a621a04f2f84b78a.jpg

До сега конфигурирахме интернета от мрежовата ни карта да се използва не само от компютъра ни, но и от компютрите вързани към него чрез безжичната ни мрежова карта.

За да е възможно връзването на компютри към нашия компютър чрез безжичната мрежова карта е необходимо да се направи ad hoc безжична мрежа.

За тази цел:

1. От Control Panel отваряме Network Connections. След което избираме Properties на безжичната ни мрежова карта.

edab05f41b6f0087.jpg

2. Избираме таба Wireless Networks от горе, след което щракаме на Add

cb97b40266edf7b3.jpg

3. В появилия се прозорец най-отгоре наименоваме безжичната мрежа която ще създадем и показаните настройки по-долу.

d241495fdf60207c.jpg

Сега остава само да се вържем безжично към създадената от нас ad hoc мрежа и да интернетим. :-B

Аз всичко това хубаво го описах, но нямам представа дали iPhone може да се вързва към ad hoc мрежи L-)

Нищо, вероятно на някого ще му е от полза.

Ако след направата на горната процедура се вържете към безжина мрежа (махнали сте мрежовия кабел и сте се вързали към безжична мрежа), но нямате интернет трябва да направите следното:

1.От Control Panel отваряме Network Connections. След което избираме Properties на мрежовата ни карта.

4a4643b94ae21fd0.jpg

2. Избираме таба Advanced отгоре, махаме отметката на Allow other network users to connect through this computer's Internet connection и натискаме OK.

93f6c7da2d751266.jpg

След тази процедура трябва всичко да е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да пиша този пост, за да не се прецака нещо, но ТРЪГНА! Рестартирах компютъра, барнах пак DNS и срещу 23 лева имам WI-FI :)

Все си мисля, че това има нещо общо с това, което направих от постна на Mupo, така че едно голямо БЛАГОДАРЯ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Направих всичко по описания начин и ad hoc спота ми се появи в листа с безжичните прежи на лаптопа, намирам го от iphonе и се вържа към него.Дотук всичко добре но след това за около 2-3 минути имам интернет на телефона и после ме резкача.Някакви предположения защо става така и може ли евентуално да се оправи.И възможно ли е от интернет доставчика ми да разбират какво става и те по някакв начин да ме разкачат?Не съм много наясно затова се извинявам ако въпросът ми е глупав.Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е от доставчика със сигурност. Ако е от него - изобщо няма да имаш връзка. Има една настройка за безжични рутъри - beacon time,която липсва под Уин и не можеш да я промениш. Пробвай да изтриеш мрежата от сетингс на телефона, да инсталираш WiFi Trak 2.6(има я тук във форума) и да се вържеш през нея. Тя има доста по - "отворени" настройки от фабричните и вероятно ще поддържа връзката.

Друг вариант е да се "разходиш" из настройките на wi-fi чипсета, и да видиш какво куца там - т.е. дали нещо не ограничава връзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...