Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Аpple Bumpera може да повреди вашия iPhone 4


alessandros

Recommended Posts

Koгато iPhone 4 беше пуснат се оказа, че има проблем с антената/според мен доста пресилен/,но Apple се опита да го реши като измисли броня/BUMPER/. Днес в интернет се появиха снимки на потребител ползващ iPhone 4 с bumper. След като го е ползвал няколко дни и го е премахнал, той е забелязал с изненада по алуминиевите ленти или антените много грозни повреди наподобяващи корозия! Незабавно се е свързал с Аpple Center за обслужване на клиенти и е съобщил за проблема, а от оператора, който е приел сигнала е било отговорено:

Аз и моите колеги никога не сме чували това.

d330b1616f1bfd89.jpg

baa6915f9aeb17af.jpg

След репорта в Apple Center, той е бил повикан и iPhone-a му е бил заменен с чисто нов без никакви въпроси!!! Така, че ако някой от вас си ползва  iPhone-a с Bumper да си го провери веднага. А ако някой има такъв проблем/ недайси боже/ незнам как ще стане замяната с нов поне тук в България. :blush:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, има. Мисля, че този въпрос беше коментиран в темата за кой, какъв ползва. Проблема не е от скоро :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам такъв Bumper от 4 месеца и съм много доволен и нямам оплаквания. Според мен това може да се случи ако се съберат боклуци между Bumper-a и телефона и стане нещо като триене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мислите, парче силикон да повреди стомана? По - скоро им е калпава "неръждавейката". Рамката НЕ Е алуминиева, както е писано по-горе, а стоманена и май е прекалено китайска. Не са уцелили с партидата скрап :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъмпера е задържал влага, когато премине от студено към топла стая се изпотява и се е получил окис, който може да премине в ръжда.Явно използвания материал не е толкова "неръждаем" и е хубаво особенно зимата да се забърсва от време на време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, от 4 месеца го ползвам с оригинален Bumper и наистина уврежда металната рамка:) , но не мисля да умирам с този телефон, проблема се решава много лесно-купува се нов iPhone :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стоманата е податлива на корозия когато pH-то /на водата,влагата попаднала между бъмпера и лайсната/е под нормите 5,5. Това се получава в случаите когато алкалността е намалена и тогава се повишава концентрацията на хлорни йони, които увеличават многократно податливостта на стоманата към корозия.

Същото се получава, и когато чешмяната вода е хлорирана и попадне под бъмпера.

Ако влажността на въздуха е над 40 % стоманата е изложена също на риск.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам никакви проблеми с бъмпера. Просто спазвайте елементарна хигиена на телефона и си вадете "камъните" от бъмпера през седмица преди да ви е ръждясала нераждаемата стомана.

Много се изложиха с този iphone :huh:

По кое съдиш, че са се изложили с този "iphone"? По това, че на някой му е гъбясала металната лента? То и аз да работя на Кремиковци с iPhone 4 ще стане така.Или ще ти хареса iPhone, който след 2 години разнасяне няма следи от употреба и е като нов.Чакай iPhone 5 ...

Много разбирачи.:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От както имам моя не съм му слагал никакви простотии само един протектор на гърба и телефона лъщи! Няма дори дрскотинка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си пазя нещата добре, именно за това си взех оригиналния бъмпер, но след месец носене реших да го сваля за да го почистя и хоп, 4-5 протъркани места, яд ме е не защото се е случило, а защото не се сетих, че тоя мат рано или късно ще лъсне, още повече при наличието на еднакво триене на едно и също място.

Наистина е важно да се маха често и да се премахват всички боклучета, колкото и невинни да изглеждат, иначе резултата няма да ви хареса много.

Аз имам малки петънца, но не знам дали да се пробвам изобщо, ако ме върнат ще си остана само с мрънкането.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ uncivilized Защото трябва да го ползваш в стъклена кутия явно.. пък и много дефектен излезе, не ми отговаряйте това си е мое мнение 3gS ми допада повече от към визия а и не е нужно да го слагам в кондом да не ми паднат баровете или ръждяса нещо :biggrin:

Пп имах едно време K700 2 години си го пазех и беше като нов, всичко е до начина по който се отнасяш със вещите си.

Редактирано от direct3d
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си купувате телефон,не космически кораб!Искате да се пенсионирате ли с него?!Няма телефон без недостатъци!Просто айфон е с най-малко такива според мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си купих bumper с телефона и си го държах в него. Спомням си, че 3GS-а и на него му бях взел кожен калъф. И двете "защити" съм ги ползвал месец и край. Bumper-а го махнах и си държа телефона в джоба и изобщо не му пука. Все пак много ми харесва външния вид на iPhone 4 и всякакви "изобретения" за предпазване някак го загрозяват. Както е споменато по-горе, това е един телефон. Като излезе 5-ца и без друго ще го сменя, за какво да го пазя толкова. Все пак телефона трябва на мен да ми служи, а не аз на него :) Не знам защо хората (и аз в това число) продължават да копуват на новите си вещи "предпазители" и после много от тях (и аз в това число) не ги ползват. Предполагам че е психологически момент, не толкова практическа необходимост.

p.s. Като бонус когато ми е в джоба телефона някакси се самопочиства :), имам предвид заради триенето, винаги като го взема да говоря и предния и задния панел са идеални. Когато ползвах bumper-а по всички ъгли имаше боклучета, много изнервящо.

Редактирано от stamatov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Мислите ли, че такава ръжда може да се появи и от употребата на Belkin/Aprolink Fusion case-овете?

Аз ползвам Апролинк-а и малко се притеснявам след време като го махна да не остана лошо изненадан...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е до експолатация!

А, тези дето играят водно фризби, еми нормално е да корозира!

Като ги знам какви мърльовци са хАмериканците, нормално е!

П.П.Да се оправят мърлячите, не е трябвало да му го сменят, стига да е исктинска историята, а не някаква мижава инсинуация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз бях надъхан като теб (виж предните постове). Смея да твърдя, че не съм мърльо и се грижа добре за телефона си! Да ти пратя една, две снимки, които ще покажат защо вече вярвам на описаното в първи пост, а???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ооо братле, повярвай ми, мърльовци са!От опит го знам!

1000000% ти не си такъв, и се грижиш по-добре за телефона си.Тук поне цениш, най-малко това, че си дал сума ти пари за една джаджа!

П.П.Лично аз не слугувам на марки и т.н., но пък си ценя поне парите, които съм дал, а те не са малко.Гледам поне да го запазя максимално много!

Редактирано от V304JOR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е, че бъмпера прецаква антената. Не е точно корозия, но си е като на снимките от първи пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, аз не ползвам бъмпър (не ми допада)!

Но все пак мисля, че за да се стигне до там явно джоба е бил доста влажен и пръшлясал, а собственика все така.....безотговорен! :Wink:

П.П.Все пак го каза..."прецаква антената" :+1:

П.П.2NO MORE SPAM!

Редактирано от V304JOR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно не разбра, че и аз имам подобен проблем а както казах, уважавам телефона си :D Наистина се оляхме тук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарушавам си П.П.-то :tooth:

I got your point!The moral: Don't use bumpers! :angry:

Редактирано от V304JOR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз да спомена че съм виждал такива следи и без ползване на бъмпер или кейс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа стана и при мен,сега мисля да го пилна с малко шкурка 2000 и после ще го мина с безир да не хване раждица :biggrin:

Редактирано от Mkarchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...