Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Странна работа - iPhone 4 от Мтел


anrito

Въпрос

Здравейте колеги,

Темата ми не е свързана с някакъв проблем, а по скоро с това, че искам да ви покажа и разкажа нещо, което за мен, а от днешната ми среща, и за Kaloyan, се оказа много странно. Всъщност идеята да го напиша тук, във форума, беше негова.

Ако темата ми не е за този раздел се извинявам и бих искала да помоля екипа да я премести на правилното място.

И сега към историята.

На 29-ти ноември си взех iPhone 4 от Мтел. Както и при всички останали взели си iPhone от тях, и моя беше с iOS 4.2. Разбира се още на следващия ден си го ъпдейтнах и му направих джейбрейк с Redsn0w, като за целта първо се допитах до Grievous за да бъда сигурна, че няма да сбъркам някъде, за което му благодаря. Дотук всичко е ОК.

Но след като отворих Cydia се втрещих (буквално). Оказва се, че имам запазени SHSH за 4.1 :blink: и естесвено за 4.2b3.

Знам, че повечето от вас сигурно ще се усъмнят. Аз също, въпреки, че го виждах с очите си.

Е, реших да си поиграя...и да направя даунгрейд до 4.1. Ами стана, и то без никакъв проблем, за мое огромно учудване.:yikes:

Вече съм с 4.2.1, но както виждате на снимкате - факта си е факт. Има SHSH за 4.1!!!

photo1t.th.png photo2j.th.png

Така.....на някой друг да му се е случвало?

О, и държа да отбележа, че аз лично си разпечатих телефона, ако това има значение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Явно Apple все още подписва 4.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Е добре, но телефона беше с 4.2 в момента на отварянето в магазина. Как може да е възможно това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво общо има версията на телефона, с това какво е подписвал днес епълския сървър ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

OFF TOPIC:

Аз си взех iPhone от GloBul 4.1 - но в Cydia си ми е подписан само за 4.2b3!

Мисля, че не е свързано с подписването на от Apple ?

EDIT: Да за днес незнам, аз го Jailbreak-нах преди 15-тина дена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма с какво друго да е свързвано. Откакто има iPhone подписва само Apple ;)

П.С.

Сещам се и за още един вариант. Телефонът ти да е рециклиран и предишният му собственик да е минал през Саурик и подписване на 4.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първия джейл го направих още на 30-ти ноември. Точно тогава забелязах, че имам за 4.1.

Ако съм се изразила грешно се извинявам, но не днес направих въпросния джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кой знае, какъв им е случаят на тия телефони. ДжониБраво беше писал, че е чоплил нови ментелски четворки с 4.2 бета3 :blink: Нов телефон, с дивелъпърска OS???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, много е странна цялата тази работа. Телефон, чисто нов, взет с 4.2, джейлбрейкнат, би трябвало да има запазени SHSH от 4.2 нагоре. По моята логика е така, но явно има и изключения.

Аз даже търсих и да намеря от някъде в нета точно тази iOS 4.2b3 за да направя опит и с него, но никъде не намерих.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нали ти написах. Най-вероятно е да си с рециклиран телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моля!!! Как така рециклиран телефон? Има ли начин да се разбере?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това не е страшно ;) А що се касае до това дали е фабрично рециклиран или не, разлика няма. Може единствено по такива косвени пътища да се разбере.

Ако някой върне телефон на Apple, защото му е напукано стъклото, да не мислиш, че отива за претопяване :) Фабрично се заменя дефектиралата част, заменят се външните елементи, ако имат захабяване и ... отново на сергията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ясно. Значи е много вероятно ние тук - нали сме от третия свят, да сме получили точно такива. Много ме съмнява единствено на мен да се е паднал такъв телефон. Разбира се ако си прав. Но това няка как да разберем, въпреки, че много ми се иска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля че няма значение какви телефони сме получили, защото и да е чисто нов няма никаква гаранция че няма да му се случи нещо, а така може и да са рециклирани, но е важно да ни вършат работа и да не се развалят! :biggrin:

Мисли позитивно на нещата :tease3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не вярвам. Всички мтел-ски са с 4.2b3. И какво значи да ти се "падне". Нали телефонът ти е в перфектно състояние, всичко е ок. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разбира се. И се надявам да си остане така - в перфектно състояние. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А може и някой мишок от епъл/ментел, да се е изгъргарил. Нали се сещаш, че преопаковането не е проблем?

П.П. Неоля, много обичаш да предъвкваш вече казани неща, придаваш им нов смисъл, също като Димитър Пенев :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сигурни ли сте, че все още не се подписва 4.1, на мен не ми се вярва да са refurbished телефоните, но не казвам, че не е възможно.

П.П. Имам refurbished iPod Video закупен от Apple Store и вече 4 години си работи и не е правил никакви проблеми, но аз съм му създавал като го мъчих едно време да му слагам custom FW :tease3: Така че дори да е refurbished голям работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И още нещо - по принцип refurbished продуктите се продават с някаква отстъпка, която понякога си е стабилна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моля!!! Как така рециклиран телефон? Има ли начин да се разбере?

А какви са главите на болтовете, които се виждат отдолу - звезда или Torx ? Има телефони, които излизат от сервиз със Torx, а също някои "нови" идват така от Apple.

с някаква отстъпка, която понякога си е стабилна.

Мтел са си прибрали отстъпката :tooth: .

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Главите на болтовете са звезда.

Бих искала да помоля тези, които са си взели четворки от Мтел и са били с 4.2, да споделят дали имат запазени SHSH за 4.1.

Стана ми супер любопитно дали и при останалите е така.

Благодаря предварително!

Редактирано от anrito
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Споко Каке, МенТел ще ви "оправи" всичките.

Странна е цялата система на М-Тел и липсата на телефони във веригата от магазини.

Поправете ме ако греша, но вече 2-ра седмица телефони в магазин на М-тел, няма.

Вече има и заведени дела срещу МенТел, но телефони няма.

Със специално обучените от Apple техници-нинджи, дето хващат Джейлбрейка само по нюх, и дето ровичкат през целофана на кутията

( Това ми напомня за вица за генеколога, дето направил основен ремонт на двигателя, през ауспуха) всичко е възможно.

Колега това съм го прочел, но когато закупих фоуна консултантката ми каза:

" Да знаеш, че ако си отключиш и джейлбрейкнеш телефона гаранцията ти пада, моментално, нашите техници от Мтел са обучени специално от Айпъл, така че дори след рестор до 4.2 пак ще те хванат."

alxx: :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Главите на болтовете са звезда.

Бих искала да помоля тези, които са си взели четворки от Мтел и са били с 4.2, да споделят дали имат запазени SHSH за 4.1.

Стана ми супер любопитно дали и при останалите е така.

Благодаря предварително!

Моят е от Мтел, в момента пише в Cydia, че чака за запазване на файловете или нещо от сорта беше. Демек нямам нищо запазено, чист съм :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

E да не се окаже, че аз съм единствената с такъв телефон?

Незнам това като за късмет ли да го смятам или...?:unsure:

Редактирано от anrito
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, моя също нямаше запазени файлове - сега имам 4.2b3 и 4.2.1. Също така болтовете са като петолъчки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...