Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Въпроси относно рестор на AppleTV 2Gen


KurtiMakarov

Recommended Posts

Купих си Apple TV 2gen ,на телевизора показва,че е с 4.0.Когато го закача на компа ми позволява само рестор,ресторнах с 4.2 и проблема на компа си остава (позволява смо рестор и няма никакво инфо,само Apple TV) а на телевизора показва че е с 4.1.Няколко пъти правих Restor/Update и нищо не се променя.Някой да има идеи?

П.П. Сега направих рестор и под Win. и пак същатата работа.

67b71ca9691037c8.JPG

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Сега направих рестор и под Win. и пак същатата работа.

Ако не греша AppleTV трябва да ти излезе в iTunes примерно по начина, както излиза iPhone. Ти свърза ли се чрез WiFi от AppleTV на твоята сметка на iTunes ?? Да напишеш ID на Apple и паролата.

пп. Да попитам нещо: AppleTV2 възможно ли е да се свърже с компа/iTunes чрез USB, както iPhone примерно ?

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да свързах се през WI-FI.Всичко което го имам на компа ми излиза на ТВ-то. Но като се закачи на компа ми позволява само рестор,и няма никакво инфо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Но като се закачи на компа ми позволява само рестор,и няма никакво инфо.

Значи го връзваш с кабел. Убаво тогава :D ами ако всичко ти е наред и си без джейл може би така да е направено, знам ли. Всичко си го правиш по WiFi и само рестора с iTunes чрез кабел. А може ли да ресторнеш от самото AppleTV2 вързано само с WiFi и без кабел USB ? Да си свали iOS и да се ресторне само, без iTunes ?

Позволява ли ти като е вързано с WiFi да си правиш примерно чрез iTunes нови папки за музика и да си прехвърлаш музиката или единствено това става само чрез синхронизиране с iTunes ? Имам впредвид ако използваш в Wifi мрежата външен HD и без джейл.

А рестора по какъв начин го прави - ресторва с фабричното iOS или с последното ? Питам защото може и да взема едно TV2.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без Джейи съм.Може да се прави рестор без Тунс(само през WI-FI),не е необходимо да имаш свалена ОС,в менюто си има RESRORE(тегли си го през WI-FI и си прави рестора).Правил съм рестор по двата начина(пре ATV и птез iTunes)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да така е обаче когато правиш RESTORE през устройството, прави едновременно restore и update, тоест качва последната версия на FW!

Някой да има проблеми с restore през itunes с посочване на файла? Аз от 2 дни се опитвам, но постоянно ми дава грешка.........пробвах с оригиналния FW и с къстъм файла от Pwnage....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще опитам да направя рестор с посочяане на фаила да видим какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бре хора само ресторе ли му правите на това TV ?

Кажете нещо повече та да се надъхам малко и да прескоча днес да го взема :tooth:.

Възможно ли е вече да се прави джейл с Windows ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо го взимай не се чуди и тогава ще разбереш какво му правим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо го взимай не се чуди и тогава ще разбереш какво му правим

Убаво де отивам, но две неща ме чоплят нещо ;).

С Windows може ли да се джейлва или трябва Mac ??

Ако имам външен диск в мрежата може ли да гледам филми от него без джейл ?

Едит: Разцъках едно в АррСторе и е доста по пъргаво от TV1. Направи ми впечатление, че няма за настройване качеството на картината и също, че Версията на Софтуера е 4.1, а Версията на ОС е 4.2.1.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 месеца по-късно...

Здравейте,

от около месец не бях ползвал Apple TV-то и днес го пускам и замръзна на ябълката, цял ден опитвам да му направя рестор но без успех. Постоянно ми дава, че не може да свали ъпдейта, и до там. Опитвах да го вкарам в ДфУ пак така, какво ли не пробвах и вече подлудявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно ми дава, че не може да свали ъпдейта, и до там. Опитвах да го вкарам в ДфУ пак така

Свали си ъпдейта и го сложи с alt + Restore. Винаги в DFU и то добре вкарано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си ъпдейта и го сложи с alt + Restore. Винаги в DFU и то добре вкарано.

Като тръгна да го свалям и дава грешка още при свалянто му

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така, грешката е моя че не обясних вчера. Изтеглих си ъпдейта от тук - устройството е в дфу - тръгва да го качва и дава грешка, че нямат връзка по между си. През тюнса опитах да го ресторна но дава, грешка там че не можело да си свали целия файл. Опитах на още 2 други пц пак същото и с други кабели. Общо взето цял ден вчера се мъчих и опитвах обаче без успех, като го включа виждам ябълката и после черен екран. Съжалявам, че не обясних подробно вчера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разкачи всичко от AppleTV, после му включи захранването и USB.

Бодваш другият край на USB кабела в компютъра и грабваш дистанционното.

Задържаш за 6 секунди бутони Down и Menu (3 и 4 от картинката), до като започне лампата на AppleTV да мига бързо.

post-8-0-32745900-1309419696_thumb.jpg

След като изминат 6 секунди, пускаш двата бутона и натискаш Menu и Play (4 и 7 ит картинката), отново до като започне лампата да мига бързо.

post-8-0-62976800-1309420489_thumb.jpg

Пускаш двата бутона и си в DFU.

Отиваш в iTunes, където трябва да виждаш AppleTV, натискаш клавиш Shift ако си на PC или alt ако си на Mac, restore в iTunes и посочваш пътят към ISPW файла, който си свалил.

Сега остава да ни споделиш точно кой файл сваляш и кой номер грешка ти се изписва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитах на още 2 други пц пак същото и с други кабели. Общо взето цял ден вчера се мъчих и опитвах обаче без успех, като го включа виждам ябълката и после черен екран. Съжалявам, че не обясних подробно вчера.

Кой точно ъпдейт слагаш ?

Вкарай в DFU с PwnageTool(ресторвай с iTunes), внимателно и не пери дистанционното настрани да не би да ти губи връзката. Модни hosts за всеки случай.

#74.208.10.249 gs.apple.com

#127.0.0.1 gs.apple.com

Имаш проблем и ако не е при теб пращай го това AppleTV на ремонт. Рестора на AppleTV е елементарен и няма нужда от нещо специално освен от DFU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така:

1.Закачих го към тюнса и му дадох рестор - веднага ме пита рестор и ъпдейт - казвам ДА, тръгва да си сваля файла за ъпдейта и ми казва, че има грешка и не може да го свали.

2.Опитвам да вкарам устройството в ДФУ с дистанционното - и пак през тюнса да ъпдейтва същата грешка.

3.Вкарвам устройството в ДФУ с дистанционното - и през тюнса му казвам да качи файла 4.2.1 - AppleTV2,1_4.2.1_8C154_Restore.ipsw (който е качил миро) във форума.

4.С ананаса го вкарвам в ДФУ и пак се опитвам да кача същият файл пак не става.

5.Вкарвам го с дистанционото в ДФУ както ми описа johnnybravo - и ми изписва тюнса - "The Apple TV could not be restored.This device isn't eligible for the requested build"

Вече се побърквам :blink:

Модни hosts за всеки случай.

Не съм много много на ТИ с Mac OS

Редактирано от toni6600
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

etc/hosts - с текстов редактор пишеш и запазваш.

Мисля - отворена ъмбрела, със стартиран тсс сървър, също ще свърши работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправи се много Ви благодаря на всички :biggrin: . Оказа се както каза "iPhoneman" да променя hosts - #74.208.10.249 gs.apple.com. Първо малко се стреснах, обаче се сетих преди време "johnnybravo" ми беше обяснявал като имах проблем с ъпдейта на тела с тюнса да махна последния ред и го направих тогава, а сега добавих това на последния ред. И просто си заспа всичко, както повечето пъти става вината е зад клавиатурата. Само да питам да го махна или да го оставя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз се забих да правя рестор, заради омазания XBMC и сега явно не мога да влезна качествено в DFU mode. По горе описаният начин се опитвам, както и чрез iREB-r4, но при даване на shift+restore(AppleTV2,1_4.3_8F202_Restore) и ми дава гршка 3194, която гласи:

Resolve error 3194 by updating to the latest version of iTunes. "This device is not eligible for the requested build" in the updater logs confirms this is the root of the issue. For more Error 3194 steps see: This device is not eligible for the requested build above.

Свалих последната версия на iTunes, но ефект нямаше. Ако трябва да се модват хостове както е посъветвано по горе, моля някой да ми обясни какво и къде трябва да се промени.

Благодаря за отделеното време и внимание!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Windows 7 мисля, че host файла се намира в


C:\windows\system32\drivers\etc\

Отвори го с notepad.

Иначе последният FW за Apple TV 2 e: AppleTV2,1_4.3_8F305_Restore.ipsw, но ако искаш да си с него, трябва да се направи един Custom Firmware с PwnageTool 4.3.3.1, където трябва да се добави AppleTV2,1_4.3_8F305.bundle. Ако искаш мога да съдействам, но upload-a ми е ужасен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам да го махна или да го оставя.

Ако не те притеснява евнтуално качване на baseband го оставяш 24/7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето един Custom FW от мен:

AppleTV2,1_4.3_8F305_Custom_Restore

Качил съм го в Dropbox и ще е там докато е актуален :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Подариха ми Apple TV ,на телевизора показва следните параметри:

модел MD199LL/D

Apple TV Software - 5.2.1 ( 6025 ) OS Build Version - 6.1.3 ( 10B329a )

TV Resolution - 720p HD-60Hz

Свързах се през WI-FI. Всичко което го имам на компа ми излиза на ТВ-то, но като го закача на компютъра, в айтунс ми позволява само рестор,и няма никакво инфо.

Нямам идея как да разбера дали е Apple TV 2 или Apple TV 3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...