Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с изчезване на сигнала, No service


agisofttm

Въпрос

Колеги как се оправяте с проблема NO SERVICE ???

Откакто ъпдейтнах на 4.2.1 постоянно се дъни сигнала. До оня ден си мислех че е нещо от мрежата на Мтел - да ама не. Слагам iPnone-ите до Пада и се вижда очевидна разлика в сигнала - да не кажа даже че на повечето места и по време на път няма никакъв сигнал на Пада. Пробвах със сълюшъните които са дали по нета ама не става :unsure: Някой дали има подобен проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

9 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

1. Airplane mode - за няколко минути решавал проблема - в моя случай не става

2. Reset Network Settings - и тва не става

3. Ръчно въвеждане на APN - тц...

Това са всички налични "СълЮшъни" които има в нета. Забравих да спомена че пада все пак е Джейлнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да - Всичко си е като по часовник .... и не ще и не ще .... То по скоро проблема трябва да в сигнала защото когато съм в София вади една или две чертички, но тръгна ли на път става страшно .... с две думи имам си iPad WiFi :unsure: А и пробвах да го върна на 3.2.2 - пак същата работа - единствената разлика м/у 4.2.1 и 3.2.2 се оказва baseband-a - преди бях с 6.15.00 а сега е 7.10.00 <_<

Извинявай не видях последното написано ---> на iPad-a е проблема... Не на телефоните

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На предния нямах този проблем, но при iPad за ква дупка говорим ???? Падовете по принцип не са заключени .... То тъпото е, че не мога да определя дали е от Джейла - все пак е Tethered и един рестарт ти Е..ва майката, да не говорим за hard reset :angry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ухххх :rolleyes: ... гледах да го избегна и затва питах тук с надеждата някой да го е пробвал ама както винаги все на мен ще се случи да имам някакъв проблем ... ще се пробва няма начин :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ъпдейт:

Лоша Работа - не е от Джейла <_< Тотален рестор, активация и ..... "No Service" /или в най-добрия случай 1,2 чертички/ :angry: Давайте някви идеи (ако имате де...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако и рестор в дфу не помага - гаранцията те очаква. Доста четворки смениха в ментел, след ъп до 4.2.1, явно и айпадите са наред.

П.П. С рязана карта ли си или с оригинално микро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не е рязана - оригинална е - той рестора си тече наред, но странното е че при всеки рестор (от един и същи файл) всеки път се държи различно - 5ти рестор правя сега вече съм на 3 чертички (говорим за EDGE обаче - 3Г въобще немога да хвана където се намирам в момента а тъпото е че има даже HSDPA). Ще взема да пробвам и 4.2 бета3 - така и така исках да видя unthetered jail как работи :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
но странното е че при всеки рестор (от един и същи файл) всеки път се държи различно

С това трябваше да почнеш, хубаво е да си наблюдателен :)

Трий файла и натисни рестор в тюнса, като го оставиш сам да изтегли и верифицира фърма дали е с грешки(hash check).

Провери си хостовете, дали са отметнати за сървъра на епъл, а не за сидиа. Вероятно в това е причината - лошо изтеглен фърмуеър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Оппааа - good point :goodpost: - тва с /etc/hosts бях забравил, че съм пипал - май май има надежда - почвам го, както и пробата с untethered jail - да видим Хасан ще лапа ли баница :biggrin:

Ъпдейт - вече сме на 3 чертички - даже е 3Г :biggrin: Ейййй хора колко мъка има в един HOSTS файл :rolleyes:

Хиляди благодарности за подсещането ALXX :bravo:

Редактирано от agisofttm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...