Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Абе, нещо ми се губи тука...


Sisq0

Recommended Posts

От известно време наблюдавам една недобра тенденция във форума. Увеличава се броят на неработещите приложения, към които се дават връзки, както и броят на ръководства, които не са изпробвани.

Навремето всяко ръководство във форума беше проверено и бяхме сигурни за всяко приложение, че е изпробвано (прости примери са приложенията, които пускаше Велин и ръководствата от Миро). Хората знаеха, че каквото се пусне тук, е сигурно.

А защо ли ми се струва, че откак е пусната тая +/- 1 опция, някои потребители са си поставили за цел да трупат колкото се може по-голяма бройка и приоритет е количеството, а не качеството.

Преди при приложенията имаше само две опции: или работи, или не. Сега обаче има АRM6/ARM7 и е още по-важно да се изпробват и да се пише работи ли, не работи ли и ако работи - на какво точно.

Сега, като липсва подобна информация, хората се превръщат от потребители в тестери. Което е СУПЕР ТЪПО!

За ръководствата май няма нужда да обяснявам защо трябва да са проверени първо... или ще се наложи?

Не мисля, че идеята на Сашо е била да създаде форум, който само да мирърва линкове от чужди сайтове и произволни преводи на ръководства?

Драскачите за слава е хубаво да се светнат, че се намират в Интернет общество, където "извйестност" е много имагинерно понятие и ценна е не титлата под псевдонима, а качествено поднесената и проверена информация. Оттам идва и уважението от потребителите, не заради цвят или разни цифрички.

Fin.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До някъде си прав, но само до там ;) За ръководствата съм съгласен, но за тестването на приложенията не. Не е сериозно да се мисли, че двама или трима човека имат физическата и техническата възможност да тестват 1к например приложения за месец! Трябва на заплата да ги назначи Сашо:) Хората търсят(силно казано защото определено не знаят как), ние намираме и предоставяме. Понякога тествани, понякога не, приложения. Ако стане грешка, търсим изход. Не сме оставили никой на произвола на съдбата:) Толкова можем явно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Драскачите за слава е хубаво да се светнат, че се намират в Интернет общество, където "извйестност" е много имагинерно понятие и ценна е не титлата под псевдонима, а качествено поднесената и проверена информация. Оттам идва и уважението от потребителите, не заради цвят или разни цифрички.

Fin.

Принципно си много прав, но както сам знаеш:

Слънцето не огрява навсякъде.

Не можем да забраним на хората на "творят", след като имат желание. Това с приложенията също трябва да е ясно защо и как става, особенно след като нямаме собствен кракерски тийм. Е, имаме Grievous, JohnnyBravo и Gpower, но техните ресурси не са безгранични.

Относно репутацията - на кой точно му пука за тия неща?

П.П. Аз лично, по принцип не работя за слава а за пари. Това тук ми е хоби и обмен на идеи, ако ти имаш някаква оферта, тогава става съвсем друг въпросът...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е готина вашата скромност,ама нали по репутацията новака се ориентира,към коѝ да зададе въпросите си...+1.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да качиш 10 приложения на телефона си отнема не повече от 5 минути.

Да стартираш всяко, за да видиш дали работи отнема не повече от 30 секунди на приложение.

Щом аз мога да го правя (и няколко други човека), всеки може.

Изключвам приложенията в разделите със заявки, естествено. Щом някой иска нещо, е логично да си го изпробва сам, след като му дадат сорс за теглене.

Но в темите за съответното приложение, е хубаво да се пускат изпробвани неща. Не е невъзможно и не е никак трудно да се осъществи.

А плюсове и минуси, gorgior, тук се цъкат крайно субективно както знаеш не по-зле от мен. На някой му харесал виц, хайде плюсче. Друг решил да подложи на ръководството, хайде плюсче. Трети не го кефиш - пляска минуси без значение от съдържанието на написаното. :)

Не го казвам, за да се конфронтирам с когото и да било, а за да се оптимизира процесът и да се подобри качеството.

А тея дето са ми нацвъкали сега минусите горе, защото имам мнение и го споделям - very mature! Анонимността винаги е помагала на мишоците. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има и друго. Аз например имам възможност да тествам и на 4-ка и на 3-йка,, но не всеки разполага с всички устройства, имам предвид arm6 и arm7!

пп: Дори не знаех, че има минуси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Именно, де. Горе съм писал :)

Сега обаче има АRM6/ARM7 и е още по-важно да се изпробват и да се пише работи ли, не работи ли и ако работи - на какво точно.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен със Sisq0 и за ръководствата и за темите за прилогения.

При пускането на тема за приложение (било то игра или програма) и се даде линк за него, то трябва потребителя пуснал темата да е изпробвал приложението и да напише на какво устройство с какъв OS е тествано и работи приложението.

Според мен ръководствата трябва да са написани, така че дори и току що регистриран потребител като ги следва да може да стигне до успех, а не да са прескачат стъпки които се считат, че са ясно за всички. В момента се сещам за най-простия пример - пише се: правите рестор с custom-а, но се прескача натискането и задържането на Shift, цъкането на Restore и избирането на custom-a.

П.П. Аз като видя пост който не заслужава -, но му е сложен, нарочно му слагам +, така че, хайде още някой да цъкне + на първия поста на Sisq0, та да стане 0 :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е готина вашата скромност,ама нали по репутацията новака се ориентира,към коѝ да зададе въпросите си.

@alex.7777

Репутацията на Неолчо-хакера е огромна и ако всички задават въпрос към него ще стане мазало. :)

Аз понякога поствам приложения, които лично ги тествам и пиша, че са тествани на 3GS в случая, но няма как да го тествам на 2G или 3G така, че идеята на Sisq0 няма как да се осъществи при положение, че доста от кракерите не дават информация на кое устройство е кракнато самото приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък по едно време се бях зарибил да качвам игри, които ги няма тук и съм намерил на друго място.

Разбира се тествах с това което имах под ръка и ако работи качвам.

Оказа се че 2 от игрите ги имало, но търсачката не ми ги показва, защото имало значение голяма и малка буква и отидоха в кофата, разбираемо.

Обаче възникна и проблем, че приложенията били краквани от ченовете на Синфул и било проблем защото.....реално няма значение.

Истината е, че всичко кракнато от тях работи и именно заради познатите им имена от 5 възможни свалях тяхното.

В крайна сметка причината да качвам, не беше да се боря за слава, а да споделя с други такива като мен на които им се играе.

Спрях да се напъвам да качвам, просто споделих един сорс, в който най-вероятно има това което търсите.

И все пак е задължително да се тества всичко постнато във форума,за да не се подбива имиджа му и да е винаги №1, както до сега.

п.п. сега ако търся нещо и го няма тук ровя в подписа си :)

Весело посрещане :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с emco83 и това, че всичко което съм пуснал съм го тествал на телефона си и мисля, че е ненужно да споменавам какъв е тъй като за това са профилите. Когато съм кракнал нещо за ARM6 го подчертавам.

П.П. "Драскачите" за слава просто се опитват да угаждат, но не всеки е доволен и винаги ще има недоволни.

"И аз искам да разбера как мога да вдигна конете на щайгата двойно ама се замислих, че вече е стара и ще трябва да я хвърлям и да се запътя към нещо по-ново и мощно - просто е. (това беше метафора не ме съдете)"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз понякога поствам приложения, които лично ги тествам и пиша, че са тествани на 3GS в случая, но няма как да го тествам на 2G или 3G така, че идеята на Sisq0 няма как да се осъществи при положение, че доста от кракерите не дават информация на кое устройство е кракнато самото приложение.

Нали точно това обясних по-горе. Не е нужно да тестваш дадено приложение на всички платформи, то е и невъзможно. Просто споделяш на какво е тръгнало при теб.

"Тествана, работи на 3GS" е предостатъчно. Две-три думи, но са от голяма полза за потребителя.

GPower, градски, недоволни няма да има, ако всички поддържаме един просто осъществим стандарт на предлагане на информацията. А проблемът с конете решаваш лесно: сваляш предна и задна регистрационни табели, слагаш между тях един нов звяр и си готов. Писа ли имейл на Дед Моро́з? :)

Темата умишлено не съм я пускал в раздел Предложения. Просто няма начин за мониторинг от модераторския екип над качваните приложения - респективно не може да се наложи като правило. Всичко се свежда до това колко съвестен (не е най-точният термин, но в момента не се сещам за по-удачен) е въпросният човек, който добавя информацията. Точно това се опитвам да провокирам. Малките детайли правят голямата разлика.

Една капка перфекционизъм в повече никому няма да навреди. :)

п.п.

Интересно, в темата са писали само хора към които нямам претенции, че претупват нещата. Надявам се, че и другите ще се замислят над идеята ми, без значение дали ще пишат или не.

Потребителите на iDevices в България се увеличават ежедневно и едва ли някой тук, е против форумът да се наложи като еталон (да не използвам парадни думи като "стожер") в сферата. Все още не е, по мое мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...