Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple iPhone 4 VS. LG Optimus 2X


Lyudmil

Recommended Posts

Както казват младежите, темата "кърти мифки" :).

Това нещо, къде го кръстиха iPhone преди няколко години им разказа играта на всички тези малоумни и смотани квартални фирми като Gold Star, упсс LG.

Проблемът им е там, че се н@сират от страх като чуят за Foxconn и в случаят "закърпен" от Аппле.

PS. Някой може ли да едитне това "пометен" от името на темата, че имам слабо сърце...

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

GoldStar, беше далече от "квартална" фирма едно време и до скоро телефоните не им бяха приоритет!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уф, съжалявам ако съм сгрешил, но по спомени преди 25 години имах едно видео, което се разхождаше из цялата стая, докато пренавие касетата. Мисля няма нужда да ти давам примери за нещо по-сериозно като качество !?

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но тия LG разцепват в производството на дисплей. На изложението в CEV са представили първия LG с новия “NOVA”дисплей. Според LG, „NOVA” дисплеят е с най-ярките и с най-изчистени цветове. На всичко отгоре, пак според LG, този дисплей консумира с 50% по-малко енергия сравнен с подобен AMOLED екран. Нищо чудно именно този тип дисплей, да бъде в следващия iPhone, което е супер с оглед намалената консумация на ток. :rolleyes:

lg_optimus_black_1-540x381.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Убаво де. Това потвърждава реалността - "всяка жаба да си знае гьола" ! Intel също правят може би най-добрите микропроцесори, но не и компютри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но да ги наречеш "гаражни" е доста смешно и несериозно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple се прецакват от вътре с тази политика няма да я бъдат още мноого, ще видите ;) Баткови B_A_D ви го казва :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бате :tooth:...епъл вървят към тотален затворен цикъл - OS/hardware до детайли. Миналата година окончателно придобиха Intrinsity(чипове и процесори), които всъщност сътвориха А4 и така лекинко загърбиха самсунг. До година, вероятно ще стигнат и до производство на собствени екрани и хардуерът им ще стане уникален за пазара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря и аз :) Не може по такъв дикататорски начин да се отнасяш към потребителя, това го има само при Apple. Евала за момента правят най - доброто на върха са но ще паднат и то с трясък. Баткови B_A_D ви го е казал :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви LG-та, какви Samsun-яци бре?

http://www.youtube.com/watch?v=wNYo0d2tr4M

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих предполагал, с какво Джобс и компания ще ни изненадат през юли( или пък не съвсем ;))

Истината, според мен е, че почти винаги е имали устройства които да превъзхождат продуктите на Епъл, но само помислете какъв шум и истерия се вдига около всеки нов продукт на ябълката и го сравнете с останалите премиери на други марки.

Именно уникалността в продуктите на тази марка, кара хората да я предпочитат и желаят пред другите подобни и дори превъзхождащи я.

Разгледайте едно LG, пък било то и двуядрено, вижте как изглежда, как стои в ръката ви тази пластмаска и после го сравнете с ..... знаете кое. Е...?

Така че не смятам че някой ще ги измете скоро. Даже напротив. :Clown:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами GoldStar си бяха нискокачествена, "гаражна" марка. Точно заради това, когато намериха пари за сериозна инвестиция, първата им работа беше да се прекръстят на LG (което значи Lucky Goldstar :biggrin: ). Сега вече са огромен концерн с много добри разработки, особено в областта на дисплеите. Много им помогна и обединението с Филипс. Основния конкурент им е Самсунг. LG обаче успяха да се преборят и да спечелят Епъл за клиент, което хич не е зле. Самсунг пък правят матрици за Сони. Въобще, корейците не са за подценяване, но докато не си променят манталитета, ще си останат в съзнанието на хората като "евтинки и не особено качествени". Не е нормално всяка година да изкарваш 9869856895 модела. Надали има човек, който да знае всички модели на Самсунг или LG, дори и да работи в тази компания :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не защитавам iPhone, но програмите на Android-a са предварително заредени в бекграунд, а на iOS са спрени процесите :)

Трябва да имате предвид, че скоростта на LG Optimus 2X се забавя допълнително от работата на Adobe Flash Player !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявайки батерията на LG Optimus 2X - 1500 mAh с батерията на Apple Iphone 4 - 1420mAh, Добавяйки Adobe Flash Player към LG-то + 4" дисплей, при сравнение с Apple Iphone 4 - 3.5-inch без флаш плеър, мисля че битката изразена в батериите е категорично спечелена от Apple Iphone 4...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Битка се печели с атака на всички фронтове. Засега само епъл предлагат комплексна услуга от този калибър, концентрирана в употребата и върху едно единствено устройство - iPhone. Затова андроид още е далече, колкото и да го подобряват. Популярността трудно ще спадне, защото освен всичко iTunes е най - големият магазин за музика в света - не го забравяйте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих казал че тази тема е за говорилня барабар с другата за iPhone 5 :) ама не ми е работа :cheers:

П.П. Все едно да спорим за Линукс и Бозата кое е по добро :) и двете си имат и недостатъци и предимства и всеки човек си има вкус кой какво харесва и какво не. Винаги ще има недоволни и доволни :offtopic:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявайки батерията на LG Optimus 2X - 1500 mAh с батерията на Apple Iphone 4 - 1420mAh, Добавяйки Adobe Flash Player към LG-то + 4" дисплей, при сравнение с Apple Iphone 4 - 3.5-inch без флаш плеър, мисля че битката изразена в батериите е категорично спечелена от Apple Iphone 4...

Е в следващия модел ЛГ ще пуснат телефон с батерия 5000mAh и характеристики като на Нокия отпреди 5 години и пак ще четем заглавия iPhone размазан и детрониран от някое ЛГ.

Иначе имайки предвид излезлите снимки на следващия айфон очевидно няма да има сериозна външна разлика освен промяната на мястото където се пипа за да падне обхвата. Така, че много е вероятно да не е 5 а примерно 4Г заради поддръжката на 4G LTE мрежи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сравнявайки батерията на LG Optimus 2X - 1500 mAh с батерията на Apple Iphone 4 - 1420mAh, Добавяйки Adobe Flash Player към LG-то + 4" дисплей, при сравнение с Apple Iphone 4 - 3.5-inch без флаш плеър, мисля че битката изразена в батериите е категорично спечелена от Apple Iphone 4...

И как успя да прецениш това още преди телефонът да е излязъл на пазара? Wow! Тъй като ще пускам тото, би ли ми казал топките с кой номер ще спечелят битката за излизане от балона? ;) Вземи например HTC Desire HD - 1240 mAh батерия, 4.3" екран, пък издържа колкото всеки друг смартфон.

И все пак не мога да разбера защо плюете толкова яростно всичко различно от свещения iPhone :) Същото е и в андроид форумите - там като споменеш iOS и ти се нахвърлят всички. Давайте го по-спокойно. Клипчето цели да покаже, че LG-то отваря страници по-бързо от iPhone 4. Така ли е? Така е. Нормално е, предвид, че Apple изкарват един телефон за годината, а конкуренцията по 20-30, по някое време iPhone да бъде изпреварен хардуерно. А пък това коя е най-добрата ОС въобще не е обект на темата.

Също така, намирам аргумента "Пф... ти за половин секунда ли си" за доста пристрастен и леко софистки. Да, половин секунда не е много, но това зависи с какво се сравнява. Ако iPhone отваря страница за 1 секунда, LG - за половин, то това е 2 пъти по-бързо. Ако я отваря за половин час, а LG-то за 1800.5 секунди - да няма голямо значение. Гледайки клипчето, по-скоро клоня към първия вариант, при който тази половин секунда е от значение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май, май нищо не си разбрал от писаното в темата ама карай, романи да има ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво се палите бе хора, много ясно, че всеки си хвали лай.от. Във въпросното клипче се сравнява, съвсем различен хардуер и както каза колегата, различна архитектура на софтуера, едната ОС килва всички процеси, другата ги държи в бекграунд. Имам iPhone 4 и Samsung Galaxy S, двата телефона си имат предимства и недостатъци, но лично на мен ми е писнало, всичко да се сравнява с iPhone. Всеки се мъчи да го "убие", ама това го слушаме от години вече. Реално сравнение може да се прави само на идентичен хардуер, и там вече се сблъскват различните ОС-и. Мързи ме да правя клип, но наистина при брауз Galaxy S, е една идея по- бърз, но повярвайте ми за гейминг, просто за момента няма по- добро от iOS. Както се пише в темата нещата са комплексни, всеки прави избор на база лични предпочитания. Такива сравнения ще има винаги. Докато има конкуренция, всеки ще се опитва да спечели клиенти основно с реклама, друг е въпроса, че има сайтове които пишат доста тенденциозно. И да не мисля, че хората които купуват Андроид телефони, са по- глупави от тези които купуват iPhone. Темата е интересна, но заглавието е безсмислено, ако беше написано просто, "Сравнение между новият телефон на LG и iPhone 4" , май нямаше да се стига до излишни спорове. Но май споровете ще си продължат, докато съществуват iOS и Андроид.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аш..шъм шъглашен.

Майтапа на страна.Мнението на @yovet0 ми хареса, обосновено е с факти и не е с тенденциозни "фенски" исказвания.Браво колега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...