Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

В кой момент се поставя SIM карта (преди/след Активация?)


casual

Recommended Posts

Здравейте,

Аз съм начинаещ за iPhone и всичко свързано с него, но се постарах да прочета колкото се може по-вече преди да задам тези въпроси. Извинявам се предварително, ако тази тема е била обсъждана и преди някъде във форума, но аз лично не намерих конкретен отговор за себе си, затова имам нужда от вашата помощ сега.

Апарата ми е закупен в последните дни на Юни т.г. от Apple Store в Щатите.

Характеристики:

- iPhone 3G

- 32 GB

- Version – 3.0 (7A341)

- Modem – MB 717 LL

- Modem firmware – 04.26.08

(в апарата намерих SIM карта на АТ&Т, която очевидно е била в него по време на покупката, но тогава не съм разбрал това и затова не съм и питал как да я използвам. Така или иначе сега, поставяйки SIM карта на М-Тел в горния десен ъгъл на дисплея пише “No Service”, което струва ми се означава, че телефона е заключен за мрежата на АТ&Т.) В момента мога да го използвам като iPod Touch, без възможност да набирам телефонни номера, съответно да получавам позвънявания, каккто и да изпращам/получавам SMS-и.

Намеренията ми са да го Jailbreak / Unlock, за да работи с карта на М-Тел.

Въпроси:

1) Имайки достъп до „не-телефонните” апликации на апарата дали означава, че телефона/апарата е вече АКТИВИРАН ?

(от друга страна съм чел, че на дисплея на iPhone, който НЕ Е активиран, пише само това:

“Slide for Emergency Call”, което би трябвало да означава, че такъв апарат не би могъл да бъде използван като iPod..)

2) Какви са стъпките, които трябва да изпълня преди да стигна до отключването на телефона?

(има ли стъпки, които мога(трябва) да пропусна имайки предвид, че апарата вероятно е активиран? Дали трябва да тръгна директно към “Jailbreak (redsn0w) => Unlock (ultrasn0w)” без да съм активирал собственоръчно апарата?)

3) В кой точно момент да поставя М-Тел SIM картата в телефона?

(с коя SIM карта да започна процедурата по (активация) => Jailbreak => Unlock? -

тази, която намерих в апарата или с М-Тел SIM, която ще използвам занапред)

Благодаря,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Да

2. Jailbreak

2.1. Пропускаш стъпката с рестор към 3.0/3.0.1

2.2. Да, тръгваш директно към jailbreak с redsn0w и след това инсталиране на ultrasn0w от Cydia

3. Изобщо защо трябва да я вадиш? Да си седи вътре картата на M-Тел, а тази на AT&T я забутай в някой шкаф. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Да

2. Jailbreak

2.1. Пропускаш стъпката с рестор към 3.0/3.0.1

2.2. Да, тръгваш директно към jailbreak с redsn0w и след това инсталиране на ultrasn0w от Cydia

3. Изобщо защо трябва да я вадиш? Да си седи вътре картата на M-Тел, а тази на AT&T я забутай в някой шкаф. :)

+

Много благодаря за бързия отговор.

Имах намерение да започна процедурата с JB=>Unlock сега, но реших първо да заредя батерията на апарата (картата на М-Тел беше в него) и включих кабела към апарата и съответно към USB portа на компютъра.. За моя изненада на дисплея на iPhone-a се появи: ВНИМАНИЕ "Charging is not supported with this accessory", а на екрана на iTunes на РС-то ми се появи следният надпис:

"The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported.

Only compatible SIM cards from a supported Carrier may be used to activate iPhone. Please insert the SIM card that came with your iPhone or visit a supported Carrier's store to receive a replacement SIM card."

Очевидно iTunes "не е харесала" картата на М-Тел..

Нямам идея как да действам нататък, а също така дали (и кога) ще е възможно да се направи sync c iTunes.. Някакъв съвет, моля ?

Благодаря,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сложи картата на AT&T и пробвай с нея.

edit:На мен ми е правило активация чрез картата на AT&T, но както и да е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да пробва с нея?

Телефона му е заключен трябва да направи jailbreak, след който телефона му ще е активиран и ще може да си синхронизира с iTunes, а за да може да го ползва и за разговори трябва да си инсталира и ultrasn0w от Cydia.

С други думи - правиш това от т.2 нататък.

И както казах картата на М-Тел в апарата, а другата в шкафа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво има да пробва с нея?

Телефона му е заключен трябва да направи jailbreak, след който телефона му ще е активиран и ще може да си синхронизира с iTunes, а за да може да го ползва и за разговори трябва да си инсталира и ultrasn0w от Cydia.

С други думи - правиш това от т.2 нататък.

И както казах картата на М-Тел в апарата, а другата в шкафа.

Мисля, че се справих. Позвъних, позвъниха ми, изпратих СМС.. Приложенията работят нормално засега..

Остава да се запозная със Sydia и изобщо с това апаратче - дотук то ми изглежда прекрасно

БЛАГОДАРЯ Миро!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...