Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone 2G FW 3.1.2 чрез blackra1n


mupo

Recommended Posts

vasil67...Имам инсталирана blackra1n на телефона,нали от там си инсталирам и Cydia.А се разбира,че не е джайлнат по това че не ми дава да отворя файловата система,нито с iFunBox, нито с Iphone PC suite.Явно нещо не правя като хората....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго нещо, не се беше конкретизирал в какво се състои

проблема,а не че не си го джейлнал :surprised:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сорса ModMyi излезе afc2add пакет, който оправя проблема с ifunbox и iPhoneBrowser автоматично.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Днес ресторнах 2 пъти телефона , изтеглих Cydia през blackra1n , след това изтеглих и bootneuter , след което направих опциите както "mupo" е показал в описанието ,след което нищо -> No service

Сега забелязах ,че преди да го флашна с ботуша ,wi-fi имам с много добър обхват , но след като го флашна с ботуша , wi-fi изчезва (опцията от Settings->Wi-Fi е неактивно и пише No Wi-Fi) ,също така нямам и обхват към оператора No Service

Но в Settings->General->About->Wi-Fi Address си имам написан МАК адрес

iPhone 2g 8gb

FW-3.1.2 (изтеглен от форума,не е къстъм версия !)

Help

-- Пон Яну 04, 2010 3:53 pm --

14:45h - направих Hard Reset , Wi-Fi имам ,тоест не ми седи неактивно. Но обхват към оператора все още нямам :S

15:05h - видях , че нямам Wi-Fi отново е неактивно , Settings->Wi-Fi

15:11h - отново направен Hard Reset , Wi-Fi има , опцията е активна

15:12h - отворих иконката BootNeuter ,след което Wi-Fi изчезна , опцията стана отново неактивна

Помагайте колеги ! :naughty3:

-- Пон Яну 04, 2010 7:11 pm --

18:14h - Сложих FW 3.0 ,който се отключва автоматично с bootneuter след restore и отново нямам обхват ... днес ще погледна кабелчето за антената да не би нещо не е закачено както трябва или пък случайно прекъснато ... дайте някакви идеи. Остана ми сега да пробвам с рестор към FW3.0 и да пробвам с ultrasn0w и там ако не бачка и кабелчето е наред ще си търся друг ком борд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона ти е бил и преди с отключен 04.05.04_G - не търси проблема в ком борд-а. Един път отключен 04.05.04 бейзбанд, няма нужда от повторно "ботуш"-ване. Обикновено при повторение на ботуша се получават гореописаните проблеми. Свали го на 3.0 в ДФУ, мини го с редсноу и после го качи отново БЕЗ ДА ПОЛЗВАШ отново boot neuter-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи да кача 3.0 ,да го мина с redsn0w и после с какво да го отключа ? Или той вече се води отключен ?! Само redsn0w слагам ,но без опция Unlock така ли ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със, колега. С redsnow няма грешки. Свали си и буутлоудърите за 2G - bl39.bin и bl46.bin

-- Днес, , 13:28 --

За всички , които нямат сигнал на оператора след ползване на bootneuter:

Влизате в var/root/library - намирате папката Lockdown, копирате си я някъде за всеки случай и после я триете от телефона. Направете hard reset и воала - би трябвало да имате сигнал.

Метода работи на 2Г с бейз 04.05.04_G, на който сте приложили погрешно буут-а. Казвам погрешно, защото ако веднъж е бил отключен(още при FW 1.1.4, след него всички FW са с този бейзбанд) - други намеси НЕ СА НУЖНИ!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Аз имам следния проблем. Имам iPhone 2G, v.2.2.1, не е фабрично отключен, от САЩ е. Последния път е jailbreak-нат с QuickPWN. Миналата седмица нещо му стана. Сложих го на заряд да се зарежда, но не ми даде индикация (т.е. не се появи батерийката), че се зарежда.(иначе батерията си се зарежда, но изкючително бавно). Като свързах телефона към компютъра, компютъра не го разпознава: "One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it. For assistance in solving this problem, click this message.". Реших, че може да е от кабела, пробвах с друг, но пак не става. Следователно заключих, че проблема е software-ен и реших да го включа в DFU mod и да го jailbreak-на до fw.3.1.2, но дори като го вкарам в recovery mode (като ми се появи иконката на iTunes с кабела) нищо не става, компютъра пак не го разпознава. Как мислите дали проблема е в софтуера? и как да го джейлбрейкна до 3.1.2.?

Предварително ви благодаря за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така ти заключи, че проблема е софтуерен, като единствено си пробвал с друг кабел?! Щом и с друг кабел не става най-логично е, че имаш проблем с конектора на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирай тюнса, или опитай на друг компютър. Може да се е бъгнал някой драйвер в тюнса. ДФУ и рикавъри не е едно и също, ти в какъв режим опита в крайна сметка? При успешен ДФУ - екрана е черен. Евентуално след това търси хардуерен проблем.

Оправи си името на града в профила, според правилата - иначе ще се наказваме.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да вляза първо в DFU mode после и в Recovery mode и в двата случая не стана. Windows-a не разпознава устройството. Опитах и на друг компютър също не стана. A iTunes-а го преинсталирах вчера. Версията му е 9.0.0.70, но не съм имала проблеми със свързването преди това. Искам да отбележа, че телефона преди да ми да де този проблем предния ден го бях зареждала (чрез зарядното му), и телефона нито е бил намокрян нито е падал. Просто си се бъгна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логичният отговор е: или и новият кабел не е читав, или телефона е за ремонт. Прати го на Aveliky с куриер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм пряко заинтересован по разработката на софтуер за отключването на новият бейсбенд постоянно чета в нета всякаква информация.

Това до което се докопах тази сутрин е че GeoHot няма да се занимава с отключването и джаилбрейка на 3.1.3.

Това е много много лошо!!!

Quote by GeoHot

And I'll repeat this one more time, I have no plans to work on an untethered jailbreak. I don't know who, if anyone, is, or if/when it'll be released.

Редактирано от joroiliev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

направих рестор през itunes изключих телефона и пуснах blackra1n и ми излезе съобщение че не намира файл ASL.dll

къде бъркам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има blackra1n за iTunes 9.1.x и нагоре. Използвай него.

Цък

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че не четеш... Погледни версиите на iTunes и Blackra1n, които ползваш, и се сети да потърсиш iFixer и iReb, и да разбереш за какво служат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

И при мен е същия проблем и за да доуточня след като ми изпише че е готов и се рестартира пак е на спешни номера. Т.е. няма спринг борд няма как да изпълним точки 8 9 и 10. Иска ми Сим карта на оператора а тя е в Хонг Конг...... какво да правя в случая?

Моля Ви помогнете

Малко данни: 2Г 16ГБ ФВ 3.1.3 заключен и очевидно за момента деактивиран....

ЗДРАВЕЙТЕ

Имам следния проблем...

имам един 2G Iphone 3.1.2

проблема е ,че момичето което го ползва го е update и сега ми дава SOS emergency само ,

та пробвах с BlackRa1n няколко пъти от различни комп и не става ... уж пише , че е ок и после

пак ме връща на СОС екрана и пак е заключен... Itunes ми иска оргиналната карта ,за да го активира и

незнам какво да правя....

Sladichuk:

"–Пенчо бре, чети!

Пенчо не чете.

–Пенчо бре, търси!

Пенчо пак не ще.

Пенча го мързи,

гледа да лежи..." Пенчо Славейков style

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пък бива неориентираност, ама при стар фърм, и безкрайно дъвкани неща....

Хич не си играй повече, като не се сещаш да погледнеш версиите на тууловете, кое с кое става, и т.н, и явно нещо не правиш както трябва, ами щом става дума за 2G на 3.1.3, направо отивай в темата за redsn0w, и първо се просвети, четейки всичко от–до, и после действай както е указано там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то там първия ти пост да се прочете вече става ясно.. Както се казва, и индианец да го прочете, пак ще се справи..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеца по-късно...

На мен ми спира на точка 5 и пише running на компа и забива,вече 10 мин стои така и не мърда..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...