Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iPhone3G 2.2.1 чрез QuickPwn 2.2.5 (Win)


mupo

Recommended Posts

Здравейте, значи излиза че аз съм най-тъпото парче. От два дни имам глобулски телефон и през цялото време чета из форума. При опт да пусна QuickPwn при избирането на файла на Aveliky за заключени телефони ми дава че програмата не поддържа този фирмуеър или файла е повреден. Спазвам най-внимателно инструкциите и нищо. Някой имал ли е същия проблем? Моля помогнете. Сега се сетих да пробвам със "iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore" и го прочита, но ми се искаше да е модифицирания файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • mupo

    13

  • asdasd

    9

  • Aveliky

    6

  • turganay

    6

Топ автори в тази тема

С custom FW ли си на телефона или с оригиналния 2.2.1?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В QuickPwn трябва да избереш този FW който си качил на телефона си, а в случая на телефона ти е качен оригиналния FW 2.2.1, а не iPhone 3G Custom Firmware 2.2.1 за фабрично заключени телефони by Aveliky

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз започнах да си правя джейлбрейка,телефонът ми е купен от глобул по принцип-следователно е отключен,но въпросът ми е-защо когато стигна до момента със Recovery mode и ми каже да чакам и чак след това да натискам бутоните,зацикля и не влиза там и си стои и зарежда....два пъти го правя и двата пъти там си остава.Единия път чаках 1 час.А гледам по клипчетата в сайтовете,че бързо става.Някой може ли да ми помогне :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами изтеглих го вчера от сайта на Ейпъл,предполагам,че е най-новата версия(не знам коя е :redface: ) Имам въпрос,който може и да звучи малко тъпо,но все пак аз да питам-телефонът трябва да е включен при процеса,нали :) И когато ми каже да изчакам да вкара телефона в recovery mode,аз трябва да чакам,а не веднага да натискам home+power,нали :)Та това е от мен,аз в момента се мъча и ще чакам отговора ви :Wink: Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В сайта на Apple е новата версия 8.2,от там ти идват проблемите :)

Излезе iTines 8.2 - не го инсталирайте!

Прочети внимателно и следвай стъпките за премахване на iTines 8.2.След това си дръпни и инсталирай iTunes 8.1.1.10.Надявам се след това да нямаш проблеми :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,сега видях темата :) благодаря,че ме светнахте:)ще си изтегля версия 8.1.1 за 64 бита и ще я инсталирам.Искам само да запитам,всъщност никъде не е споменато трябва ли нещо да правя с айтунс-а преди да започна процеса или просто трябва да го имам инсталиран и толкова :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да си с 8.2,защото пречи. Иначе трябва просто да имаш 8.1. Ако не е станал джейл-а както трябва, може да се наложи да го ресторнеш преди да опиташ джейл-а наново. Сигурен ли си че е отключен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами човекът,който ми го продаде каза,че преди това е бил купен от глобул и аз си сложих глобулската карта и даже звънях и на мен ми звъняха,това значи,че е отключен,мисля че,но може и да греша,знам ли :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не значи, пробвай м-телска карта. Добре е да знаеш, защото ако тръгнеш да качваш custom firmware за отключен тел а той не е- ще стане беля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам мтелска :) имам само на фрог и на глобул и всъщност някакви американски,които ползвах там до преди 2 седмици(не знам дали те ще свършат работа).Има ли друг начин?Някъде видях,че имало списък или нещо подобно и можело да се провери дали нашият айфон е отключен.То не е една беля :)

edit : Alxx,прочетох това твое мнение: http://www.******.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=10734,то отговаря ли на въпроса ми :Wink: ако да-значи при мен пише 02.30.03,но пък нямам мтелска карта и може би не е достатъчно.Все пак преди да съм направила каквото и да е реших да питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДА, за това иде реч. Сложи каквато и да е карта, различна от глобул и ако не ти изпише "The SIM card is NOT supported",т.е. ако го подкараш и ти излезе springboard-a значи всичко е о.к.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах е отключен,но сега друг проблем-за варианта,който е даден за отключени телефони ми изписва :

The IPSW file you selected does not much any firmware version Quickpwn supports.Either the IPSW is corrupted ,or the firmware version is unsupported.

Вече взе да ми омръзва,не съм спала 2 дена и само това правя и все удрям на камък :) .Тези неща,които са дадени в упътването ги тегля 3-ти път и пак не става.Искрено ще се радвам някой да помогне.Телефонът ми е с firmware 2.2.1 5H11.Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При джейл-ването трябва да посочиш оригинален файл 2.2.1, не къстъм. Затова не се получава. Спокойно, аз полудях преди 7 месеца и още не съм спрял...

iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw[download:3tu5ef50]http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iPhone/061-5828.20090127.aQLi8/iPhone1,2_2.2.1_5H11_Restore.ipsw[/download:3tu5ef50]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

5. Сега QuickPwn ще вкара телефона в recovery mode и ще поиска от вас последователно да изпълните няколко действия:

Да задържите Home бутона за 5 секунди

Да задържите Home + Power бутона за 10 секунди

И накрая да задържите само Home бутона докато телефона не влезе в DFU mode.

след 5 опита нестава... незнам защо аз ли не правя нещо както трябва (което не се и съмнявам) или нз..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е изкачкам да ми покаже кабелчето към Itunes (в същото време ми дава да натисна Home 5 sec) след това ми казва да дам Home + Power за 10 сек и накрая немога да го разбера ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...