Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

WWDC 2016


Izzy

Recommended Posts

Някакъв стрийм със снимки има ли? Интернета ми е изключително слаб, за да гледам на живо. 

Днес ли се очаква да представят iOS10?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Представят watchOS 3

iOS 10 продължава да изненадва!

Редактирано от Deian Marinov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новите опции за съобщенията са уникални просто!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го, но липсва нещо. Липсва Веско, ама много... представянето не е същото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, колеги. Днес работих до по-късно и нямах възможност. :( На есен съм ще съм тук, обещавам. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В 4PDA се появи девелопърски конфиг за десятката ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж клипа , от снощи съм с iOS 10 без регистрация.

デシスラブ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като за първа бета става. Анимациите са по-различни (и бавни, особено при отваряне на приложения), звукът при писане е променен и леко дразнещ, 2-3 нови уолпейпъра, уиджетите са преместени вляво от спрингборда, а нотификациите остават горе. Има няколко нови добри 3д тъч жеста:

- изчистване на всички нотификации

- при нова нотификация като се натисне излиза целия текст

- може би е бъг, но сега като се 3д тъч-не на апп без поддръжка за това, излиза една опция Share, която май споделя линк към апп-а

- вече има 3д тъч в контрол центъра (сила на фенерчето, таймер при часовника, копиране на резултат от калкулатора, камерата)

Всички 3рд парти уиджети имат нужда от преработка, защото не излизат целите, само епълските са наред. 

Raise-to-wake е доста удобно, но ми се струва, че бързо изгасва екрана, когато не е свързан със зарядно (а тогава е ОК). Редизайнът на CC и Apple Music на мен лично изобщо не ми харесва. Особено на втората, таман свикнахме с предишното и хоп - наново! И направено с едни огромни болд шрифтове, като за идиоти.. 

Един бъг, който открих е като набереш някой през 3д тъча от favourites и той не вдигне, като натисна sleep бутона, екрана гасне, но продължава да звъни. Оправя се само с отключване, излизане до хоумскрийна и връщане в обаждането, където вече с червената слушалка се затваря. 

 

Сложих 10-ката и на айпада (про 12.9). Не знам дали ще има някакви промени в последващи бети, но ако така останат нещата, Епъл тотално се подиграват с айпад юзърите. На практика нищо ново, даже нотификациите в НЦ излизат още по-малки и дебилни. Нищо ново около мултитаскинга (няма търсене например в slide over-a), с изключение на 2 сафари-та едновременно (става като се задържи на линк, се натиска open on split view, след което може да се отварят по много табове и отляво, и отдясно).

Сега видях, че на един от шотовете, които си направих по време на презентацията с многото нови промени за разработчици, пише RAW photo editing, което е страхотно. Много се надявах да го направят, но изобщо не възлагах надежди. Нещо, на което се надявах, е да добавят xavc-s 4k кодек, за да може да се импортва 4к видео от сони камери. Може да знаете, че айпад про поддържа 4к видео в imovie, но на практика няма как да качиш такова видео на устройството (дори и с прескъпите адаптери). Единственият вариант е, ако е снимано на айфон и с усб адаптера или еърдроп се изпрати. 

Иначе остава същото разпределение на хоумскрина 4х5 икони, което е дебилно за такъв огромен дисплей. Въобще продължава тенденцията да не се използва екранното пространство, а просто да се уголемяват айфон приложенията. Жалко, но факт. 

 

Не успявам да кача на часовника OS 3, а много ми се иска да го пробвам. Може би най-накрая са достигнали до нивото, с което трябваше да започнат първоначално. :) Удобно ще е и отключването на мак, само докато носиш часовника и те усеща дали си наблизо. В момента ползвам подобно нещо с приложението MacID, но то изисква потребителска намеса при отключване, а епълският вариант - нищо. 

IMG_0006_1.jpg IMG_0007_1.jpg IMG_0008_1.jpg IMG_0009_1.jpg

 

iOS 10 wallpaper

AIakmLw.jpg

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

50 minutes ago, DreamcatcheR said:

Сложих 10-ката и на айпада (про 12.9). Не знам дали ще има някакви промени в последващи бети, но ако така останат нещата, Епъл тотално се подиграват с айпад юзърите. На практика нищо ново, даже нотификациите в НЦ излизат още по-малки и дебилни. Нищо ново около мултитаскинга (няма търсене например в slide over-a), с изключение на 2 сафари-та едновременно (става като се задържи на линк, се натиска open on split view, след което може да се отварят по много табове и отляво, и отдясно).

Това с 2-та таба един до друг на Сафари става и с влачене на таба до лявата или дясната страна на екрана. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При едитване на екрана с уиджетите, телефона си заспива независимо дали го докосвсте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMessage не работи при заключен екран!При Quick Reply телефона заспива

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...