Премини към съдържанието
Asen_77

iPhone X - мнения и коментари

Recommended Posts

Severus

Специализираният хардуер и софтуер за разпознаване на лице е впечатляващ. Айдуците и терористите определено няма да ползват тази екстра:)
Хубаво е, че махнаха Touch ID, което е неизползваемо с ръкавици, при мръсни, потни или мокри пръсти или ако телефонът е в предпазен прозрачен калъф.  Лично за мен, Face ID е екстрата, която ще ме накара евентуално да го поискам, стига да имам желание :)

Любопитен съм да узная и дали има нещо вярно в "подобренията"  на OLED екрана на Самсунг (на презентацията показаха негативи на технологията, които са преодолени) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
londongunner

Объркали са рейса този път с тази цена!!! 2500 за тел с договор не мерси, не виждам да прави нещо по различно от моя!

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asen_77

2500 лева за телефон без договор! А и още някой да е пуснал на цена 2500 лева. Айде стига с предположенията. Долара е около 1,6-1,65 лева и при цена 1000 долара спокойно версията 64 ГБ може да бъде около 2000 лева. С договор цената вероятно ще е близка до 1200-1400 лева. Все пак 7-ци има за 800-900 лева с планове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Мислиш,че долара след 2-3 месеца ще е толкова?На 1.6 мога да купя,ако имаш за даване!Уляха се с цена този път!Осмицата повече харесах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asen_77

И в чейндж ще ти дадат на 1.6 долари. Купувай си ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asen_77

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
mi4openev

Много ми беше интересно да видя тази година отзивите ви. Аз лично съм малко като при вица за смесените чувства - жена ти да ти каже, че от целият блок, твоят е най-голям :D 

10ката е наистина впечатляваща, според мен, но цената е безумно висока, можеха поне базата да я направят 128gb и да набутат пръстовия отпечатък някъде. 10 години не бяха вдигали базовата цена на обикновената версия, тази година, хоп - 50 долара отгоре. 8ците са чисти 7s-ки, които са готини, но не заслужават ъпгрейд от 7, според мен. Миналата година основната новост в дизайна бяха многото цветове спрямо 6s, сега новостта е, че ги махнаха отново :D Обичам марката и продуктите й, но тази година повече се изнервих, отколкото зарадвах на презентацията. Интересно е да видим какви ще са цените в България, спекулацията за X-ките ще е безумна. Технологията на лицевото разпознаване е впечатляваща, но не знам, как ще сработва. Диспеят е страхотен, но тази дупка в средата е малко недомислена. Когато беше демото се виждаше ясно как части от играта е отрязана. Най-много ми хареса форм фактура на 10ката. Голям дисплей, в по-малко шаси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Asen_77

Казвах го преди, ще го кажа пак. За съжаление, презентациите вече са дикторско четене на текст. Не мога да приема, че старите кучета четат от монитор от долната част на сцената ( личи им страшно много ) и допускат неточности и грешки. Няколко пъти бъркаха и се поправяха. И това са хора, който са разработили продукта. Какво има да му четеш докато разказваш за него. Сигурно ние от форума, ще разкажем по-добре подробносттите за продуктите. И как така първия път като се опитаха да ни демонстрират отключването с лицево разпознаване не сработи ... Нещо нивото главоломно пада на презентациите. Добре, че са маркетинговите реклами за да ни карат да викаме Уауууу. За мен лично ъпдейт от 7 на 8 не си заслужава. За Х мисля че липсата на тъч айди е лоша новина, но ще видим. Всичко останало го имаше като информация от преди презентацията и за мен лично УАУ ефекта го нямаше от продукта и от презентацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
rooibos

Чакаме X+ с тъч ай ди, :)

Тез полудяха с тез цени. Аз и да печатах пари няма да дам толкова за това, което предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ML16

Обикновено Apple, когато махнат някоя технология не я връщат и за съжаление най-вероятно и с Touch ID ще се случи същото. Face ID изглежда доста интересно, но само времето ще покаже колко е удобно, сигурно и дали може да се излъже. Аз лично бих предпочел да имам и двете.

Редактирано от ML16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
chayanne

Аз тази година ще пропусна.
Ще чакам DNA ID или FART ID — което дойде първо. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ayl

И аз мисля да си карам със 7-цата, даже да сваля на SE, а с останалите ми 2500 лв да си купя телевизор за световното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
goce kostadinov

Аз съм със 7+ но 10-ката е взимам щом излезе колкото и да струва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
turganay
И аз мисля да си карам със 7-цата, даже да сваля на SE, а с останалите ми 2500 лв да си купя телевизор за световното.

Добра идея :), накара ме и аз да се замисля.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
koksibg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Не е гаф, просто телефонът не е бил отклчюван дълго време и затова поиска код, както и на сегашните модели след рестарт или 8 часа мисля беше, ако не е отключван с отпечатъка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
koksibg

Гаф си е, как да не е.
То бива пък фенщина.
Нещо което е направено да работи, и не преработи от първия път, и то на глобално представяне на продукт, ако не е гаф не знам как се нарича.
Даже Крейг се засмя на сцената и каза нещо от рода на"хохохо".
Чела си статията на Анг ама вземи я прочети пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva
преди 53 минути, koksibg написа:

Гаф си е, как да не е.
То бива пък фенщина.
Нещо което е направено да работи, и не преработи от първия път, и то на глобално представяне на продукт, ако не е гаф не знам как се нарича.
Даже Крейг се засмя на сцената и каза нещо от рода на"хохохо".
Чела си статията на Анг ама вземи я прочети пак.

Ми остави си твоя iPhone до утре сутрин без да го пипаш и той ще ти направи същия "гаф", то бива търсене под вола теле, бива, ама това вече звучи прекалено - в лудницата не са се сетили да го отключат преди старта на събитието и е съвсем нормално да поиска код, задължително е както  при пръстовия отпечатък, ама нали трябва да има жълти клюки, нега да е гаф, Apple пак ще си продаде телефоните и даже всички ще се ядосват, че не достигат бройките...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
DreamcatcheR

И аз го помислих за як гаф, но сега при повторно гледане, наистина изписва "Your passcode is needed to enable Face ID", a не "Your face is not recognized" или нещо подобно... И в момента на iphone 6-7 изписва грешка със същата структура, когато телефонът е рестартиран или не е ползван от повечко часове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

Единствения им гаф е цената.Прекалено е вече!Ей това вдясно....416bad87d1030879ab3340e833c87db8.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Това изискване за сигурност беше въведено още с iOS 9, защото полицията и други подобни органи има право да изиска по закон от някой да използва отпечатъка си за отключване на телефона, но няма как да го накара да въведе паролата си, случая Сан Бернадино е в основата на промяната на рестрикциите в системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
zlia

Рядко пиша тук, но сега не се сдържах- як гаф си е. Тези,които невярват-ами заключете си телефона и пробвайте с грешен пръст да отключите и вижте какво съобщение изписва. Същото като на демото, само дето е FaceID, а не TouchID. Можеше да го заключи и да пробва отново ако е сигурен, че ще сработи. Явноне са го изпипали още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
dessyteneva

Колкото и пъти да го заключва и включва няма да се получи без код - мярка за сигурност, която не може да се преодолее. Спирам да споря, кой каквото иска да си мисли, аз търся логиката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ayl

Ако трябва да обобщиме: 4-ти пореден модел след 6-цата без промяна на външния вид, само хардуерни промени. Новият модел според мен е много грозен на външен вид. Ако сметнеме реалния му диагонал (от там където е правоъгълник) размера му е далеч от 5.8 инча. Отгоре засеченото е неизползваемо за нищо, отдолу за снимки, клавиатура. Аз бих уволнил дизайнера, издънката е голяма в стил "Дайте да предложиме нещо невиждано пък дали става за нещо, майната му".
Аз не ползвам Touch ID, няма да ползвам и FaceID, т.е. За мен тая нова е екстра е безсмислена. Друго какво видяхме ново? Едно голямо нищо, в нова зала, със същите скучни лица на сцената и същите статисти по местата в залата (вчера особено ми приличаха точно на епизода от сватбата на Фиона и принца от Шрек 1).
Разочарован съм, пък който както ще да си въздиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
gogi6

И аз щях да кажа,че ми се вижда грозен Х модела,ама ме хвана страх да споделям:))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове