Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple watch se cellular vs gps?


babayaga

Recommended Posts

Здравейте, обмислят да закупя Apple Watch SE и искам да попитам коя версия да избера само gps или gps+cellular? Моля да споделите личните си впечатления за да знам в каква посока да се насоча. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях пред същата дилема преди година и половина. Имах намерение да взема cellular версията, с надеждата в близко бъдеще, някой Бг оператор да пусне e-sim. Отказах се и взех GPS версията, за което не съжалявам. До момента все още никой тук не предлага e-sim. Ако живеещ в Бг, имай това в предвид. Иначе, разликата между двата  е единствено във възможността на cellular версията да работи самостоятелно, с мобилна мрежа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се и попитай някой оператор, кога ще пускат еСИМ, но без да ти казват "скоро". Просто питай, възнамеряват ли в рамките на няколко месеца да пуснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да работи cellular часовника, трябва оператора да поддържа eSIM и дублиране на номер - т.е. възможността няколко SIM карти да ползват един и същи номер. 

А1 поддържат първото от около година, но очевидно нямат никакво намерение да вкарат и второто. 

Моя глас отива за GPS. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От А1 поддържат и второто от поне 10 години.  Аз имам две сим карти с един и същ номер. Едната е е-сим, другата пластика. А каква е разликата между е-сим за телефона и за часовника?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно никаква, но а1 не продават часовника официално и съответно не поддържат е-сим за него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, вероятно има разлика. Иначе си взимаш е-сим и слагаш на часовника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поддържат е-сим, но не за AW. Защо? Брах ли им лайката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да не е щото никой не внася селулар, а никой не внася селулар, щото никой не поддържа е-СИМ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми обясниха от един от операторите/не е от front office или call center/ процеса на “купиране” е различен и трябва да се сертифицира от Apple.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демек, най-вероятно, скоро няма да стане. Аз така го разбирам поне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако пуснат есим за часовника, бих го пробвал, но не и ако искат над 10 лв/м. Реално не знам колко толкова бих го ползвал. Яко е за спорт, разходки, когато не ти се мъкне телефон.. Още повече е супер комбо с еърподс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто липсата на информация, нещо характерно за нашите "оператори", обърква хората и се появяват теми, като тази. Вместо човека да се чуди и пита тук, може просто да получи адекватен и точен отговор при мобилния си оператор, е да ама не! Там се започва едно мотаене, чудене, мънкане и накрая се приключва с поредното предложение за мобилен интернет, домашен такъв с "безплатна" телевизия. Аз нямам Apple Watch и се зачудих, дали да не си взема този път, но и аз не знам какъв, именно по горната причина. Реално най-лесно е да се вземе такъв със селулар, пък ако пуснат е добре дошло, ако ли не, той часовника си бачка. Е да ама и за мен, и за човека пуснал темата, това са едни 200 лв. отгоре. За момента това е единствената разлика, 200 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има още две разлики - cellular моделите имат различна мелодийка при звънене и червено пръстенче на дигиталната коронка. :D 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След дълго четене на коментари,гледане на клипчета и още едно колебание дали да взема 6 или SE версията,както казва колегата @niksan76 разликата от едни 200 лева не е малка,стигнах до извода че най-добрата опция към момента е закупуването на apple watch SE лично аз съм се спрял на 44мм+cellular,като говорих с оператори на а1 и ми заявиха че към днешна дата предлагам еСИМ карти,които могат да се ползват на смарт часовници.А относно разликата в 6 и SE лично за мен и моите нужди мисля,че опцията always on display и тази за измерване на кислорода в кръвта,заедно с ECG функцията,която показва колко ми е пулса не считам за нужно да хвърля едни 300+ лева за apple watch 6+cellular,защото долу горе толкова е разликата в двата модела,като мисля даже че покупката на найк версията е още по-добра опция имайки в предвид,че всички видове каишки(бандове) са сходни за модела.А относно колебаенето дали да е GPS или cellular версията стигнах до извода че разлиаката е около 90лева,така че е дори и операторите да не предлагат еСИМ карти към момента мисля че е излишно сега да се закупи GPS и след време да се ъпгрейдва към cellular.Надявам се и аз да съм помогнал за избора ви.Благодаря на всички които отговориха на въпроса ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, подкрепям избора ти, но мисля, че от А1 отново са се изказали неподготвени и не поддържат еСИМ, съвместим и работещ на Епълуоч. Това в никакъв случай, не трябва да те разколебава за избора. Наистина може пък да пуснат и по-рано от необозримото бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля,че не поддържат но пък знае ли човек око да види,ръка да пипне е работата при тях ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни разговарях с тях-не поддържат за апъл. Поддържат за няк’ви други, измислени часовници. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е имат ли интерес да предлагат и дали ще предлагат. А кога ще предлагат, не мисля, че и да знаят ще кажат по телефона. Подобна информация, може да даде единствено някой по-високо стоящ в йерархията служител.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Чудя се дали да се взема епъл часовник и освен ЕКГ и кислорода в кръвта, за които видях в сайта, може ли да се мери нещо друго - примерно пулс, кръвно налягане, кръвна захар, температура? 

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам сериозно. Търся го специално по медицински причини. Нали това е основната идея на часовника? Ако не знаете просто, не отговаряйте!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ти като знаеш толккова - я обясни как се мери кръвна ззхар нли кръвно налягане ..... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам сериозно. Търся го специално по медицински причини. Нали това е основната идея на часовника? Ако не знаете просто, не отговаряйте!

Нищо от изброените по-горе неща не мери(Кръвна захар и температура)! Просто за красота или определени функции се използва!
PS: Хора, човекът просто попита, и вие започнахте да си правите таш@к с момчето, не е хубаво! Стегнете се бре ! Да е*а и разбирачите, като, не знаете, не пишете, като, не искате да отговорите на естеството на питането , просто подминавайте.


Sent from my iPhone 12 Pro using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам и за това питам, а вие почнахте да обиждате. Не го разбирам това. Ходете другаде да си избивате комплексите.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...