Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone3G(S) FW3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

  • Отговори 292
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    22

  • mupo

    18

  • Alxx®

    16

  • hitretsa

    11

Топ автори в тази тема

Пускам се и аз кам 3.0 - след малко ще пиша как мина всичко при мен....

Дано да нямам проблеми :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробвай - RESTORE

и повтори всичко на ново

Ако след рестор преди jailbreak нямаш обхват - то тогава май не си с отключен 3G Iphone

Аз вече се натъкнах на първия малък проблем. Имах PIN на картата и след 3.0 не искаше да ми го активира - махнах PIN-а на SIM картата и след няколко включвания и изключвания тръгна 3.0 - сега си слагам backupa и почвам червения снежец да видим :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми как решавате проблема с обхвата,сидия,ще чакам до утре,ама обхват нямам...

Трябва след рестора да го включиш към Itunes за да се активира. Ако не ти е фабрично отключен, това няма да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО БРАВО БРАВО, този път доста ителигентно са го зимислили от Дев Тийм

с този червен снежец и оригиналния ъпдейт всичко стана за 30 мин.

Похвално!!!

С всеки следващ ъпдейт го правят все по-лесно!

Благодаря на всички компетентни във форума които са описали прекрасно стъпка по стъпка как става всичко!!

ПП Отключен 3G, с оригиналдъ OS 3.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа - Не работи при мен Redsn0w

Дали защото съм с VISTA?

Тръгва - излиза ми HDDто - почва да качва неща към телефона и почти накрая .exe то на Redsn0w - крашва и Window-sa ми го затваря :lol:

Някой с подобен проблем?

P.S. Оправи се на втория опит потръгнаха нещата :)

Имаме Cydia - продължавам :) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа - Не работи при мен Redsn0w

Дали защото съм с VISTA?

Тръгва - излиза ми HDDто - почва да качва неща към телефона и почти накрая .exe то на Redsn0w - крашва и Window-sa ми го затваря :lol:

Някой с подобен проблем?

Пробвай с "run as Administrator"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 въпроса:

1. Като ъпдейтна до 3.0 ще ми се запазят ли контактите и другите настройки по телефона или ще трябва да инсталирам всички приложения и игри наново?

2. Контактите са ми записани на български. Това, че в 3.0 все още няма българска клавиатура означава ли, че и контактите ми ще отидат "на кино", т.е. ще станат на шльокавица например, след ъпдейта?

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аааааа сега разбрах,сложих си оригинална версия от Айтунс и чак тогава снежеца...сега имам обхват,активирах обхвата с оригиналната версия,а не когато вече има вътре сидия,сега ми стана ясно,най-лесния джайлбрек между другото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 въпроса:

1. Като ъпдейтна до 3.0 ще ми се запазят ли контактите и другите настройки по телефона или ще трябва да инсталирам всички приложения и игри наново?

2. Контактите са ми записани на български. Това, че в 3.0 все още няма българска клавиатура означава ли, че и контактите ми ще отидат "на кино", т.е. ще станат на шльокавица например, след ъпдейта?

Благодаря.

Синхронизирай с Outlook-a контактите, преди да правиш каквото и да е. Аз така си запазих контактите от 2.2. Да, пази всички контакти, кирилица-латиница, няма значение. Всичко си връщаш обратно на телефона 1:1 както си е било. Аз съм с 2Г и няма проблеми.

Всичко останало ти загива безвъзвратно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При Мен вече Всичко тръгна.

Благодарности...

Слагам платени програмки в момента.

За сега всичко работи нормално - ако открия нещо некоректно ще Ви пиша.

Мисля, че много добре са се справили момчетата с червения снежец.

А Apple пак не можаха да ги затруднят особено :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple нарочно прави всичко много лесно,това е политика,ако всичко беше невъзможно за Джейлбреак,Епъл щеше да фалира още на първата година,кой щеше да де даде 1500 за тел дето няма нищо и всичко е невъзможно да се сложи или трябва да се купи....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе ъпдейт на AppSync for 3.0, давате смело и рестарт на телефона.

v4vslk.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

защо при мен остава на екрана от т.7 изчаква да бутне но нищо не се случва

:confused: а правя всичко както е описано до сега не ми се е случвало да не се джеилне :rolleye:

edit: оправих се нео с компа е било сега на лаптопа се получи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам iPhone 3G фабрично отключен, ъпдейтнах си го с 3.0, всичко ми се запази без проблем. Джейлнах го с червения сняг и всичко е супер, но въпросът ми е следния: Тъй като съм ъпдейтнал фърмуера, а не рестор и старите неща от кидиа са си останли. Сега ще трябва да си ги инсталирам наново, което реално няма проблем, но искам да зачистя всичко, което е било инсталирано преди от кидиа и заема място и да почна на наново, без да правя рестор. Дали мога да преинсталирам кидиа или премахване и червен сняг отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

въпрос, каква е разликата от ъпдаит и рестор и дали ще има проблем за ънлок ако браикна сега (заклучен е тел обаче ползвам го с същия оператор) обаче искам да мога да го ползвам и с други карти.

в момента съм си със 2.2.1 брайкнат ифон :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:eek: От чудесния ти български научавам, че телефонът ти е заклучен и брайкнат. Би ли обяснил как си го постигнал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам в крайна сметка след "jailbreak" кое точно да инсталирам - appsync или installd ? Tъй като за 3ти път правя въпросната процедура днес (сега го правя с redsn0w 0.7.2) & все нещо се "омазва"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3G 16G FW2.2.1 (фабрично отключен): Нямах абсолютно никакви проблеми по време на ресторването и връщането от back-up-а на всичките ми 100-тина контакта и една камара настройки, както и по самото jailbreak-ване, което става много по-бързо в сравнение с рестора на back-up-a (около 35-40 мин.). Малко проблеми имах след това: първо AppSync от Cydia (САМО ТОВА), след което като си сложих музиката и половината приложения реших ей-така да го рестартна (за да си извадя бира от хладилника) и той заби точно на слайда за изключване - страхотен замръзнал ефект се получи и нищо друго не помогна освен... нов рестор, цялата процедура наново (още минимум един час), този път имах неблагоразумието да сложа освен AppSync, и BossPrefs и iFile. То с първото няма проблеми но второто когато накрая поиска да натисна бутона Reload SpringBoard всичко заби и сбъгна тотално. Чаках го повече от час да се освести, но нямаше никакви признаци за оправяне, затова нищо друго не помогна освен... нов рестор.

И така след третия път всичко в момента си работи на пушка, но ми загуби цялата вечер (италианците ме ядосаха повече (бел.авт. срещу Бразилия)) и всичката бира. Всичките 92 игри и приложения, които си бяха на него преди процедурата си работят и сега - всичко ми се запази (история, прогрес на игрите, настройки по app-овете и т.н.). Само WiFi Track-а казва че не е намерен WiFi скенер и го делнах, докато WiFi Fofum си работи на 6. Със сигурност има и други игри и приложения които не са съвместими с FW3.0, но аз нямам такива. Повече внимавайте със Cydia, от където трябва да чакаме нови версии на повечето програми (iBluetooth, iFile и т.н.)

С две думи: Давайте смело! Ако преди ви е бил пълен до козирката като моя за два часа сте готови - то повече бави инстала на големите и тежки игри и приложиния. Айде, че се олях!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал в темата за джейла с къстъм фърмуер-а, при мен нещата не се получават. Вече пробвах n на брой пъти и по двата начина и почнах да се отказвам. Имам само едно питане-възможно ли е проблема да идва от компютъра и по конкретно от операционната система(XP SP2) или нещо в нея(програми, драйвери). Защо смятам така:

1 При метода на Thunder и поясненията на Anthony, като стигна до момента да джейлна 2.2.1 с QuickPwn225-2 и задържа бутоните(сигурен съм за времето на задържане на бутоните във всяка една операция-правил съм го стотици пъти) и програмата крашва и това не ми дава възможност успешно да завърша напред ръководството.

2. При метода с червения сняг-процедурата започва и завършва адски бързо за около 10-15 секунди и накрая ми изписва DONE. Не се появяват нито ананаси, нито хард дискове. Устройството остава с включен дисплей, но или целия е тъмен или е бял. Като рестартирам телефона всичко си е на мястото, все едно не съм се пробвал да го джейлна. И не, сидия я няма на втората страница :cool: .

Знам, че не сте от разработчиците на червения сняг, но ако се сещате за някакъв начин или причина, която може да причинява проблемите, ще съм щастлив да пробвам.

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...