Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Евентуален GPS fix за бейзбанд 06.15


Recommended Posts

Попадна ми едно 3Г с ББ 06.15 с неработещ ГПС , та реших да се заиграя с него и ГПС му тръгна, не съм го пробвал още в движение , но го пробвах с две навигаций и то у дома на балкона и ме локализира почти веднага , та какво направих :

1)Рестор с къстъм 4.2.1 , активиран ( ако си имате оригинална карта, още по-добре , слагате неактивиран)

2)Както беше след чист рестор, инсталирах SAM от Сидия , дезактивирах телефона , след което преинсталирах SAM, защото за джейл е ползван Limera1n .

3)Активирах телефона със SAM ( auto detect )( ако си имате оригинална карта, още по-добре ) , с извадена от телефона сим карта задължително , рестарт на телефона, закачен към iTunes ( iphone activated ще видите чак след стъпка 4 )

4)Отключих с ултрасноу от Сидиа ( знаете 3Г изключено, обикновенния нет включен ) , сложих сим карта и телефона изписа , че е активиран , за проба пускате youtube и после maps да Ви локализира

5)Ресетвате Location Warnings

6)Махате ултрасноу от Сидия и вадите сим картата от телефона

7)Пускате реднсоу 0.9.6rc8 избирате оригиналния фърм и избирате само install ipad baseband и не пипате телефона, докато не свърши процедурата

8)Сваляте си ултрасноу ( знаете 3Г изключено, обикновенния нет включен ) слагате сим картата и рестартирате !

9)Слагате някоя навигация ( някоя по-лекичка, да не Ви е яд, ако не стане нищо :tooth: ) и бягате на вън да пробвате

При мен успеваемоста е 100 % :) , надявам се и при всички пробвали да е така !

Пробвано , както казах вече на 3Г , но и за 3ГС тази схема трябва да проработи !

Нека всеки пробвал, да пише резултата тук, да не се окаже, че просто съм си пропилял шанса за печалба от тотото :tooth:

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си. Винаги съм твърдял че ключът от бараката е в правилната активация. Всички, които са ме послушали, гпс-а им работи. Само на един не му върза(няма да казвам кой), но е вероятно защото не е спазил някоя стъпка. Пример: на Adamov 3GS-a е реактивиран със SAM и всичко му работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че е повторното префлашване на ББ на активиран телефон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля , че е повторното префлашване на ББ на активиран телефон!

Сигурно това е ключа от загадката. Аз един как ли не го въртях и не го активирах и не стана, всичко му бачкаше и мапса и ютуб ( без фиксове) обаче гпс-а не , но не ми хрумна да преинсталирам бейзбанда накрая. Браво.

Ще звъня на братчеда да ми го донесе след празниците да го пробвам и ще кажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тестовия :) и преди да го зачекна, му бацаха и тубата и мапса без фиксове , но ГПС-а не искаше и да чуе !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си следвал стъпките , както съм ги написал , не виждам защо да не стане, аз го пробвах втори път , след рестора ГПС-а не работеше , реактивирах, префлашнах и пак тръгна , но знае ли човек <_<

Трети път го правя , ей така за спорта и се получава !

Едит: Сега разбрах , че на още едно 3Г е станало !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чак яд ме хваща, как може на тъпите 3Г-та да става, а на 3гс-а не !?!

Емко пробва ли си чист рестор, активация , префлаш и после отключване ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли замисляте, че може да има значение компа и ОС под която го правите, както и текущото му състояние, антивирус и пр. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, аз антивирусна не ползвам, правя го на ХР ! Също така установих , че с Igo нещо не се разбират нещата , със Сиджиците няма грижа обаче !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тест на гпс-а ползвам винаги MotionX gps lite безплатна , малка и показва дали си на гпс как е сигнала и т.н. Ако тя не хване нито една навигация не хваща, а иначе айго често нехваща сигнал и трябва рестарт на телефона ( пак зависи от версията де), за това не е мерило. Съветвам да пробвате с някоя гпс програмка от апп стор безплатна но официална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на едно 3г сега и не стана, но мисля не можах да се справя със Сам. Като инсталираш сам , даваш revert to stock и го закачаш за айтюнс, но не слагам сим картата така ли. Тук телефона влиза ли в режим само спешни разговори или си остава активиран????????, защото при мен си стой активиран, а айтюнс пише само IPHONE. След това вече отключвам с ултрасноу и телефона трябва да се активира?

Като motionX преди преdi флашването даваше wifi triangulation \ a след повторното флашване даде searching gps но незахапа въобще 15 минути.

А вчера интересното , че на фабрично отключен 3г , не тръгна гпс-а. Човека си играл и го флашнал по погрешка с 6.15 , но гпс-а не бачка и при него. Префлашнахме го и си го активирахме с неговата карта и пак не тръгна гпс-а.

Може би все пак не е в активацията.

Да вземеш да постнеш твоя кастъм да пробваме с него. КАжи с кой айтюнс си и всички подробности,. които се сетиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това със SAM и аз го брах като яд :) докато набарам точната формула, която съм описал в първия пост , момента с преинсталирането на SAM след revert to........ e много важен ( това е от създателя на SAM), като преинсталираш и закачиш телефона към компа ,туню ще ти каже че с тази карта няма да стане, даваш на SAM да си регенерира нова карта , откачаш , закачаш към туню и трябва да ти стане активен тела , слагаш ултрасноу , рестартираш и докато се ребутва слагаш сим картата и трябва да видиш, че тела е активиран , след това махаш картата , махаш ултрасноу , префлаш и пробваш !

Версията на туню няма значение

Къстъм 3Г , 4.2.1

Свали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След дълга борба със Сам и накрая като го махнах успях да стигна до iphone is activated. Но за съжаление пак нищо не стана и ме съмнява ,че не активацията е проблема. Все пак и на фабрично отключения не тръгна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети малко по-нагоре и ще разбереш.

Ако може всички на които им работи гпс-а и са с 6.15 разбира се , да пишат със какъв фърм са и ако си спомнят какъв е бил бейзбанда преди флашването с 6.15.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Adamov(защото не се мярка - аз вместо него): от 4.0.1 с 05.13 се е прецакал с 4.2.1 и 05.15. Оттам 06.15/SAM и всичко тръгна от воле.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех хехехе , е щом и на 3гс е станало направо не знам какво да мисля.

Може пък на пича с фабрично отключения да не му е работил гпс-а по принцип , но той каза , че е работил преди това. Не знам вече

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

liоmojo , гарантирам ти че бъркаш някъде с 3г-то , който е пробвал досега с 3г, му се е получило, някои се оплакват , че когато ползват нявигация , ГПС-а се държи малко неадекватно , ама ....... не сме Девтийм :) на кой каквото му се падне дет се вика !

М/у другото най-лесния начин да сложиш къстъм , не е с ireb , а като се редактира и прецака systemversion.plist , пищете примерно версия 5.0 , рестарт и сте готови да качите къстъм , без никакви грешки 16ХХ и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...