Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Договор с Глобул


vasil67

Recommended Posts

Привет на всички, бих искал да споделя случка, сполетяла ме преди няколко месеца.

Нека да се знае какво се случва, нека и така да използвам случай да ви питам за съвет,

какво се прави нататък....

Всичко за мен започна с получаване на писмо от кредито-събирателна фирма за

съществуващи задължения към мобилен оператор наречен `Космо България Мобайл` ЕАД

някъде в началото на годината. От проведените разговори става ясно, че има сключен

договор, `валиден` по техни думи преди 2 години и съществуват неплатени сметки за

определена сума - трицифрена. Разбира се в него има данни по лична карта, място на

сключване, подпис ... питам се от къде ги имат, след като аз в офис техен не съм стъпвал...

Следва разбира се жалба към тях , жалба към Икономическа полиция и хоп каква

изненада, получавам копие от този договор с фалшифициран подпис, няколко седмици по

късно след проведен разпит и образец на почерк и подписи в полицията и проведена

експертна справка идва и становището им, че съществуват данни за злоупотреба с

личните данни.

Питам аз какво следва от това ... това си е престъпление по мое мнение, за което се полага

някакво наказание, нали !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Консултирай се с адвокат,принципно би трябвало да можеш да ги осъдиш за тази работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фалшифицирането на подпис и нерегламентирана употреба на лични данни с цел материална облага е престъпление. Адвокатът ти да сезира прокуратурата, делата за обезщетяване после. Иначе -да, пиши и на двете комисии, но не забравяй че те не предприемат наказателно преследване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок , благодаря, ще им драсна няколко писъмца.

То в писмото пише, че е образувана преписка по чл. 309 ал.1 от НК и е уведомена Прокуратурата.

Вероятно няма да бъда уведомен как се развиват събитията.

Адвокат ще е нужен май май .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, след като си засегната страна са длъжни да те уведомят. Адвокатът по - скоро ще ти е нужен като компетентно лице за оценка какво обезщетение може да поискаш в делото и на какво правно основание да го искаш, останалото е ясна работа. Зависи все пак прокуратурата какви доказателства ще събере(и срещу кого) и до какво ще доведе това в съда - т.е. ще има осъдителна присъда срещу глобул(трудно), срещу техен представител или срещу конкретно лице(обикновенно вече бивш служител, уволнен за "уронване на престижа"). Ако престъпилият закона е бил служител на космо мобайл към момента на извършване на деянието - трябва да водите делото срещу тях, до дупка, тъй като той е бил техен служител. Трябва да си понесат отговорността за назначаването му, тъй като изгодата от престъплението е както за него, така и за фирмата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно,ако искаш да доведеш нещата до край-без адвокат няма да мине работата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съветите,

точно това ми трябваше, за да се ориентирам

в ситуацията, разбира се ако е интересно до

какво и къде ще стигне това, ще споделя по нататък :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само не разбрах ти някога имал ли си карта на договор към Глобул? Купувал ли си телефон от някоя верига магазини, която да ти го е продала на преференциална цена т.к е с договор към глобул и ти да не си се усетил и за това да ти текат някаква задължения от месечните такси?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, никога не съм бил техен клиент. То по тоя договор няма постъпило никакво плащане, взет е телефон, някаква нокия, говорено е предимно с чужбина

около месец и за не плащане е прекъснат, като задълженията са прехвърлени след време на Кредитреформ. Това не е като да минаваш от един план към друг

да разнасяш лизинги, да правиш врътки и пазарлъци за цени и минути.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя телефон ти ли си го взел или случайно откри като ти се обадиха от кредитереформ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз много добре разбрах, но те питах, защото миналата година един мой съсед-глупак се оплакваше от същото и се беше нахъсал да ги съди. След като го поразпитах, се оказа, че "глупакът" отишъл в Германос и си купил някъв Сони-Ериксон с 200лв отстъпка, естествено, защото е с договор към Глобул, а той дори не разбрал и така започнали да му се трупат задълженията от месечните такси и накрая му се обадили точно от фирма за събиране на вземанията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Люси, чети му постовете по - подробно. Дал ти е отговора, още преди да си напишеш поста с питането.

Не, никога не съм бил техен клиент. То по тоя договор няма постъпило никакво плащане, взет е телефон, някаква нокия, говорено е предимно с чужбина...

"ВзеТ", не "взеХ"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Случаят е следния:Преподписах днес ТЕКУЩИЯ СИ ДОГОВОР С гЛОБУЛ, дадоха хубави условия по глобулънлимитед, хубава месечна такса и т.н..до тук всичко е ок, прибирам се в къщи, отварям си торбичката с договора и....изненада :yikes: Нокия 100 плюс още една активирана карта и то на фирмата ми......съответно се звъни в офиса от коѝто ми натресоха нов абонаментен план плюс моя настоящ за 9,90 на месец за 24 месеца.....познаѝте какво казват; на фирма не може да се откажете от новия договор, а само за частно лице до 30 дневен срок, утре ще звъня на КЗП, но искам да чуя и вашите мнения......благодаря за вниманието ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат,КЗП е само за физически лица!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да сигурно е така, колега, но използваѝки личните ми данни умишлено са направили договора на фирмата, за да не мога да се откажа. Самоинициативно, без да се упомене фирмата ми са изготвили договора и аз го подписвам успоредно с предоговарянето на настоящия си договор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си чел под какво точно се подписваш - със здраве да го ползваш :) Ако под договора за нокията няма подпис(или поне твоят) - сигнал до КРС, прокуратурата(за фалшификация) и бегом в търговския съд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичките лъжат и ти дават да разпишеш 15-20 листа. Едва ли са толкова "глупави", че да не са му дали и този лист да се подпише. Все пак са специалисти в областта. И това не само във офисите на операторите, ами и при всичките им партньори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава и нямам излишни нерви и време да ходя да се съдим, аз съм си виновен, като не гледам кво разписвам..........сега малката ми ще си има Нокия 100 и маѝка и ще може да я проверява всеки момент, къде е :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един друг казус с питане Майка ми отива във Глобул ОФИС на ГЛОБУЛ преподписва си договорът + програма за лоялен клиент сменя тарифният план но не и издават договор това както и да е минава се време и тя решава да си го поиска но от същият офис и казват че не могат да и дадат копие от него? какво да правя “?" Решил съм да ходя да дигам патардия и то голяма :smile:

Редактирано от s0urce
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм "не могат". А, защо майка ти няма свое копие, след като е в минимум два екземпляра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щото някой отнесен служител 2 години по-голям от мен не й го е дал.

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...