Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да понижим версията на iPhone 4 от iOS 7 към iOS 6.1.2/6.1.3 под Windows


zdravko hristov

Recommended Posts

Ето как става всичко това.

На първо място ако сме с най-новата iTunes 11.1.1 трябва да я премахнем, защото в противен случай ще ни е невъзможно да направим желания от нас ресторе.

Всичко това е възможно само при условие ако имате запазени SHSH file за 6.1.2/6.1.3 + valid apticket.

След като премахнем iTunes 11.1.1 на нейно място трябва да инсталираме iTunes 11.0.5. Можете да я свалите от тук: iTunes 11.0.5

Но преди да преминем към инсталацията на iTunes 11.0.5 трябва да премахнем предишната като освен нея трябва да премахнем и: Apple Device Mobile, Apple Software Update и Bonjour.

След като вече сме инсталирали iTunes 11.0.5 хубаво е да рестартираме компютъра преди да стартираме iTunes. Възможно е да даде грешка при стартиране, т.е iTunes 11.0.5 да не може да се стартира. Ако ви се случи това направете следното:

Mac OS X

/Users/username/Music/iTunes/iTunes Library.itl

/Users/username/Music/iTunes/iTunes Library.xml

Windows XP

\Documents and Settings\username\My Documents\My Music\iTunes\iTunes Library.itl

\Documents and Settings\username\My Documents\My Music\iTunes\iTunes Library.xml

Windows Vista, Windows 7, and Windows 8

\Users\username\Music\iTunes\iTunes Library.itl

\Users\username\Music\iTunes\iTunes Library.xml

Влезте в тази последователност и премахнете файла iTunes Library.itl

След което iTunes ще се стартира нормално.

Следващата стъпка е да свалите на вашия компютър ipsw файловете на ios6.1.2, и 6.1.3

Може да ги свалите и от тук:

iPhone 4 gsm ipsw 6.1.3

iPhone4 cdma ipsw 6.1.3

iPhone 4 gsm ipsw 6.1.2

iPhone4 cdma ipsw 6.1.2

След това трябва да свалиме iFaith 1.5.9 от тук

Преди да стартираме iFait хубаво е ако сме стартирали iTunes да го затворим.

Сега трябва да изпълним следната последователност след като стартираме iFaith.

1. Стартираме iFaith 1.5.9 като администратор

Screenshot-18.png

2. Селд като се появи този прозорец кликваме на Build signed IPSW w/Blobs

3. Избирате Browse for SHSH

4. Избирате си желаните от вас сигнатури (SHSH) и натискате опен

5. Ако всичко е наред iFaith ще ви даде следното съобщение: The provided apticket looks valid

6. Давате ОК и от следващия прозорец натискате бутона Browse for an IPSW

7. Избирате си желания от вас IPSW файл

8. От следващия прозорец най-долу натискате Build IPSW и процеса на правене на къстъм започва.

9. След като iFaith завърши процеса ще ви поткани да вкарате телефона в DFU. Този процес е най- важен защото без него няма как да направите нужния ресторе. Ако сте го вкали в DFU iFaith ще ви подкани да отворите iTunes и да започнете процеса на ресторе.

10. И на последно място ако всичко е минало наред отворете iTunes натиснете SHIFT+RESTORE изберете си къстъма направен с iFaith и рестора ще започне.

Не пиша за възможни грешки защото при мен като по чудо не се появиха. И още нещо аз премахнах стария хост файл от: c://windows/sistem32/drivers/etc/delete host file.

Ако случайно ви даде някаква грешка махнете го. При мен се получи надявам се и при вас да станe. Успех!

Източник: Redmond Pie

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не те разочаровам, но има тема за iFaith. Освен това, методът работи и с редсноу - даже е писано. И, не, не е вярно, че 11.1 не позволява флаш на кастъми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз многократно опитвах да направя downgrade ios7.0.2 до ios6.1.2 с помощта на най-новата версия на iTunes 11.1.1, но без успех. Постоянно ми даваше грешка 11. А що се отнася до redsnow мисята граничеше с невъзможност. Вчера видях този метод днес опитах и всичко мина нормално. Дори без една грешка. Аз не пиша тема за iFaith, а за downgrade ios7. Просто реших да бъда малко по-подробен. Ако съм сгрешил извинявам се, но просто реших да споделя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, нема лошо бре ;) Нека стои, само че отива в "Ръководства". На много хора не им се получава по друг метод.

П.П. Допиши си в ръководството, че операцията е възможна САМО при условие, че имате запазени пълен пакет shsh + apticket.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И не е ли само за iPhone 4 и Уиндоус? Виждам линковете, но ако го споменем и в заглавието, ще избегнем доста въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С новия Tunes не стана и при мен..По същия начин го направих и аз преди време само че ползвах iReb :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ще ми е интерестно как ще свалиш на 6.1.3 или 6.1.2 ако нямаш запазени SHSH -локално -това трябва да се подчертае .

Защото сега ще се почне пак -"На мен не ми се получава къде греша" ;)

Хубава тема е спретнал колегата ,но това трябва да се подчертае , a и Itunes downgrade - е ненужен "по принцип" ако ползваш Redsn0w

Аlxx е прав Redsn0w -прави същото като iFaith -да даже аз съм по доволен от къстъмите на Redsn0w .(това си е мое мнение).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако следваш обяснението, още на точка 3 спираш без запазени SHSH.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ДА там е показано да ги теглиш от сървъра -а дано -ма на дали :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случай, когато съм ползвал redsnow съм имал проблеми - най- вече, не толкова с направата на къстъм, а по отношение на ресторе. Не винаги се е получавало. Много по доволен съм от ifaith и snowbreeze.

Иначе когато съм го ползвал за jeilbreak съм много доволен,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само за едно не се съгласих...

Т.10 - къстъм на правен с iTunes.

Мисля , че мислиш за iFaith , но нещо в писането е станала грешка.

Sent from my Z using DT & SX

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами прочети я по внимателно t.10 , и ще разбереш, че не говоря за къстъм направен с iTunes, а с iFaith.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

за съжаление не става, но все пак каза The provided apticket looks valid,

ifaith-v1.5.9 not supported !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте колеги,

имам един въпрос и се надявам някой от вас да може да ми отговори.

Става дума за желанието ми да си върна iPhone 4-ката от iOS 7.0.4 към 6.1.3 по описаният в темата начин за Win,но със много съшествена подробност- при липса на записани shsh за 6.1.3.

Пробвал съм с tinyumbrella ,но естествено без успех след като вече бях с iOS 7.

Обмислям следната идея,четох някъде за възможен джейл с Evasi0n на iOS 7.х. като след което се надявам ,че при наличието на Cydia ще мога да извлеча shsh за 6.1.3.

Моля за мнение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има джейл за IOS 7.x.x , но това няма да ти помогне да запазиш SHSH за 6.1.3,защото Apple вече не ги подписва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Кoлеги, искам да си върна "четворката" на iOS 6 от гадната "седмица". Прегледах темата и имам два въпроса: Как да разбера имам ли запазаени SHSH за старите версии? Става ли описания метод за MacOS X (10.6.8) ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Как мога да разбера дали имам SHSH file за 6.1.2/6.1.3 + valid apticket ? С ФО устройство съм ( ако има значение )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Alxx, информацията на профила е поправена :smile:

Редактирано от dobre
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, нов съм във форума и нищо не разбирам от Iphone. Искам да ви попитам възможен ли downgrade от ios 7.0.3 на 6.1.2/3 телефона ми е 4ка отключен към всички оператори не е джейлнат, знам че има шанс да мога да сваля софтуера с версия на долу, ако си пазя shsh blobs файлове, но си нямам на идея къде се намират и как изобщо да разбера дали са запазени някъде? Извинявам се ако съм объркал раздела или съм задал неправилни въпроси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...