Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Push Doctor - или как да подкараме push на хАктивиран телефон.


alessandros

Recommended Posts

Ако сте активирали своята iPhone чрез неразрешен софтуер (известен още като hacktivation) на iPhone 3.x, тогава Push Notifications не работят в повечето случаи. Дори ако сте опитвали да го подкарате да работи чрез "PushFix" от репото на iPhoneil на разположение в Cydia, то проблема е, че използва един общ сертификат за всички потребители които са го инсталирали. Това причинява падане на батерията много бързо и използването на клетъчен достъп до данните. Тогава дойде PushFix 2.0, който е първия "истински" разработен софтуер за получаване на Push Notifications на "хактивиран" iPhone. Единственият проблем с PushFix 2.0 е, че се плаща малка такса, която според разработчика е билa оправдана, тъй като той я използва/таксата/за осигуряване на поддръжка.

Но сега има друго решение и името му е Push Doctor, който за разлика от PushFix 2.0 е напълно безплатна и има подкрепата на iPhone Dev-Team. С Push Doctor можете да получите уникален сертификат-ключ, който е предназначен единствено за вашия "хактивиран" iPhone. Ако искате Push Notifications на вашия iPhone да работят, то Push Doctor е решението.

Следвайте стъпките по долу, за да дадете възможност на Push Notifications на "хактивирани" iPhone 2G/3G/3GS с jailbreak-нат FW 3.1.3 да работи.

Запомнете, че трябва да сте отключили, "хактивирали" и jailbreak-нали iPhone-на си и да сте с FW 3.1.x преди да следвате стъпките по долу:

Ако сте имате инсталирани приложенията за PushFix или PushFix 2.0, ви препоръчвам да ги махнете и да започнете от нулата, като ресторнете вашия iPhone на FW 3.1.2 или FW 3.1.3

Стъпка 1: Стартирайте Cydia и добавете репото http://cmdshft.ipwn.me/apt/

24llkzl.jpg

Стъпка 2: След като репото е добавено, просто потърсете Push Doctor и го инсталирайте.

Стъпка 3: Рестартирайте iPhone-а си.

Стъпка 4: Уверете, че YouTube.app работи, ако не работи преинсталирайте Push Doctor.

Стъпка 5: Това е всичко! Сега просто инсталирайте всички приложения които ви интересуват и поддържат Push Notifications. Ако имате инсталирани приложения поддържащи Push Notifications трябва да ги преинсталирате след инсталирането на Push Doctor.

Ами това е успех, дано да съм бил полезен .:D

Push Doctor 1.01.rar (7.7 MB)

Свали

Първо инсталирате допълнителните файлове, последен – Push Doctor.

Уникалните сертификати свършват бързо и сървъра не може да насмогне затова се получават грешки. В момента се прави по 1 уникален сертификат в минута. Опитайте след няколко часа отново да го инсталирате и трябва да проработи.
Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БРАВО !!! Страхотна работа ! Току що я инсталирах и я тествах с Push Notification Test от AppStore - работи безупречно ! Мисля, че темата ти е за ръководства :D !!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alessandros твоя push подкара ли го? С тоя си пост уби няколко дена работа, но мисля, че все пак и нашия начин със Signify ще има употреба и доста аудитория понеже няма да бъде замесена Cydia. А е вече тестван и работи. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Push Doctor 1.01.rar (7.7 MB)

Свали

Първо инсталирате допълнителните файлове, последен – Push Doctor.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем дава ми следната грешка sub-process/usr/bin/dpkg returned an error code {1} после още една , но бързо се скри и не я видях ,беше нещо от сорта sub-process post-installation script returned erorr exit status 1.

Някакви идеи как да реша проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, да вникнеш в изречението:

Първо инсталирате допълнителните файлове, последен – Push Doctor.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уникалните сертификати свършват бързо и сървъра не може да насмогне затова се получават грешки. В момента се прави по 1 уникален сертификат в минута. Опитайте след няколко часа отново да го инсталирате и трябва да проработи.

След Стъпка 3 се уверете, че YouTube.app работи, ако не работи преинсталирайте Push Doctor.

Ако имате инсталирани приложения поддържащи Push Notifications трябва да ги преинсталирате след инсталирането на Push Doctor.

alessandros , браво за темата, но моля те прочитай това което си написал преди да го пуснеш, тъй като имаше доста грешки. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да преинсталирате преиложенията (според мен), тъй като след като го инсталирах, push-a на фейсбук си работеше коректно, без да се налага преинсталация - рестарт е задължителен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мupo благодаря ти , като се бърза така е , но вече съм редактирал цялото ръководство за грешки. Дано не съм пропуснал нещо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми трябваше Push за приложението Ping!, но и вмомента си остава на "Connecting... Please Wait", докато YouTube.аpp проработи. Ако някой има предложение как да си оправя Ping!, моля нека сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би се дължи на факта, че преди използвах доста гореспоменатото приложение, но като видя това съобщение започна да ми прилошава! Преди време бях попаднал на същия линк, но тогава го нямаше Push Doctor... Имаше само Push Fix, който не ме устройваше особенно. Иначе app-то за пръв път от месеци "запали"!

Хиляди благодарности на pe6o666, който веднага се отзова на помощ! :Wink:

Редактирано от Nixing
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя нещо. Чак днес успях да се сдобия с уникален сертификат.

Относно този ред

Ако сте имате инсталирани приложенията за PushFix или PushFix 2.0, ви препоръчвам да ги махнете и да започнете от нулата, като ресторнете вашия iPhone на FW 3.1.2 или FW 3.1.3
не съм правил рестор и не съм преинсталирал приложенията наново, а след като ги стартирам те си активират Push-a. За тези на които не им се е появил бутон "Notifications" в менюто "Settings" Може да си изтеглят:

iPush Test - Push Notification Testing for iPhone & iPod Touch

след стартиране на приложението то, ще ви насочи към активиране на Push от менюто "Settings" след активирането му всяка стартирана програма поддържаща Push, ще ви се добавя в менюто "Notifications" :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това става и с всяка една игра например, която подържа известяване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези които не им е ясно "depends" са приложения които трябва да имате инсталирани преди да инсталирате дадено приложение (в случая Push Doctor)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И как се слагат , в autoinstal ли с смяна на разширението след изтегляне на файла ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахте ли, че тази папка AutoInstall вече не е необходима да инсталирате .deb файлове. Никакво разширение не се сменя.

Стартираш .deb файла през iFile и натискаш Installer. Като се инсталира натискаш Done. И така нататък до Push Doctor, който трябва да е последен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно съм тъп , виж колко деб файла са , дето ще ги инсталирам до утре . В момента този файл е на Маc- a ми къде да го сложа в тела ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш архива даден от Sladichuk®, разархивираш го и слагаш папката Push Doctor някъде в телефона си. Отваряш iFile, навигираш то папката и почваш да инсталираш по описания от Grievous начин всеки един .deb файл, като последен слагаш Push Doctor.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Oт седмица насам нещо спря да ми работи пуша.Не мога да инсталирам Пуш доктор от никъде другаде освен от репото на бгайфон , в смисъл откъдето и да пробвам даже и през терминала или с ifile ми дава грешка.След инстала от репото на бгайфон пък не ми работи.Прави ми впечатление , че в другите репо-та фаила е между 5-6 kb а в тукашното репо 1,5.При вас всичко ли си работи ?

Оправих се.Явно съм уцелила кофти дни.Доколкото прочетох нещо със сървара им не е било наред.Между другото в репото на NERV вече не го виждам доктора.

Редактирано от mimeto83
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...