Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak и Unlock на iPhone 3G/3Gs с PwnageTool и Ultrasn0w 1.2


Recommended Posts

Внимание! Това е само за устройства, iPhone 3G, и iPhone 3Gs, със нов бутрум и безбенда 05.14 or 05.15.Ако имате iPhone 4, iPhone 3GS или iPhone 3G, със по различен бейзбанд от 05.14, 05.15, и 05.16 - ТОВА НЕ ЗА ВАС!

Четете внимателно!

За да използвате този метод на отключване, ще трябва да обновите безбенда до 06.15.00 (Безбенд на iPad на 3.2.2) След като обновите безбенда, няма да можете да го промените повече и ще изгубите възможноста за инсталиране на оригинални фърмуери от Apple(Само къстъми). Също така ще изгубите гаранцията от Apple. Ако сте съгласни със условията, следвайте инструкциите.

Стъпка 1: Теглите PwnageTool 4.1.3 Unlock Edition (за мак)

Свали

Стъпка 2: Теглите фърмуер за вашето устройство (4.2.1) и 3.2.2 фърмуер за iPad (нужен е за да се ъпдейтне безбенда)

Стъпка 3: Пускате PwnageTool 4.1.3, и избирате вашето устройство iPhone 3GS / 3G, и избирате изтегления фърмуер (4.2.1)

33d248529bd845b3.png

ed874cfe7b8cc8f9.png

Стъпка 4: PwnageTool ще поиска да посочите изтегления 3.2.2 за iPad.

208ee5d293e7bfbc.png

Стъпка 5: Избирате опците които са ви небходими (Активация на телефона, Cydia packages, custom logos)

4df00a109f84debe.jpg

eb92bd4bd0a5f3dc.jpg

Стъпка 6: Изчаквате до 10 минути за да се "сготви" къстъма.

1837c6ca18618b84.png

Стъпка 7: Следвайте инстукците за да вкарате устройството в DFU mode

1d995e07f4a6c019.jpg

Ресторвате iPhone-a.

Как да отключим.

Стъпка 1, Трябва да се качили къстъм, направен със PwnageTool 4.1.3 и да имате безбенд 06.15.00.

Стъпка 2, Влизате в Cydia/Manage/Sources

d6e3d1a1acd6083a.png

Стъпка 3 Натискате на Edit, след това на Add. Пишете http://repo666.ultrasn0w.com и натискате на Add Source

Едит: С новите ъпдейти на сидиа, репото идва по дефолт!

fa67fe9f887a30ff.png

Стъпка 5 Влизате в добавеното репо (repo666.ultrasn0w.com) и инсталиравате ultrasn0w .

Рестарт.

Ultrasn0w 1.2 отключва.

— iPhone 4: 01.59.00

— iPhone 3G/3GS: 04.26.08, 05.11.07, 05.12.01, 05.13.04, 06.15.00.

Тези които имат безбенд 05.13 и др. (Не 05.14 или 05.15) инсталирайте само ultrasn0w.

Потребителите със iPhone 3Gs нов бутром, ИЗЧАКАЙТЕ до ъпдета на Redsn0w.

Потребителите със Windows, изачкайте ъпдейта на Redsn0w, ще бъде пуснат днес.

Фърмуери за iPhone 3G/3GS/

http://bgiphone.com/...phone-2g3g3gs4/

Ъпдейт 1

Открита е грешка в бъндълите на iPhone 3GS 4.1, която не позволява да работи новия безбенд.

Как да решим проблема.

Теглим това:

Свали

Разархиврвате го, след това клик със десния бутон на PwnageTool.app (Покажи Съдържанието на пакета) Влизаме в Contents->Resources->FirmwareBundles, и заменяме бъндлите.

7bb40b746a830d97.png

Тук трябва пак да се добави, че метода не е тестван от автора на темата и правите това на собствен риск!!!

Съветвам ви това вдигане на бейзбанд-а да не го правите. След вдигането на бейзбанд-а трябва много да внимавате какво слагате от cydia. Има случаи в който телефоните умират и влизат в DFU мод, без възможност да се изкарат от него, единствената оправия е рестор с оригинален фирмуер. Ако това се случи, оставате без телефон и единствения вариант да подкарате телефона е хардуерно понижаване на бейзбанд-а. Разбира се всеки сам си решава какво да прави с телефона си, аз съм длъжен да предупредя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснаха и редсноу за мак и за уиндоус. http://is.gd/hVtF3 #2

http://7490366151266152505-a-iphone--dev-com-s-sites.googlegroups.com/a/iphone-dev.com/files/home/redsn0w_win_0.9.6b5.zip?attachauth=ANoY7co0iZy2ZNoVNgY4NXVbM5lEP-nMnCIE-gVX-EDE1fiwePH0ADh9_602Q6MJwDugPFzI6YuO4iQiqz5Wz4L1ye9IUkjjlaBi7qQCxBnE_OuWWgp-hst1ZgvxCJTRNKOuF0-FbaRrp7hjVO765ZRpQ4pqrintnmuJhOLWeqji2jOd5i5_hR-VAR98r-GJxT5v-wUn0ujXz67O4E4Iw63o6nOVkNnCZQ%3D%3D&attredirects=0

Процеса флашва бейзбанда на телефона ви като ползва сърварите на апъл. Става бавно и задължително дръжте телефона включен в юсбито за да не ви падне батерията и да ви се прецака телефона. Тук се посочва само фърмуеъра , който е на телефона ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS нов боот ром май не става още! Да разбера ли,че эа да кача бейзбанда трябва да сложа кустум на 4.2.1 със redsn0w и ако искам оставам на 4.2.1!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си 4.2.1 с помоща на редсноу му дай да ти бутне в дфу режим готов за кастъм фърм. От там си флашни един кастъм с 4.1 да кажем , за да имаш ънтетърд джейлбрейк и после си флашни бейзбанда с редсноу последна версия и си отключи телефона с ултрасноу. 4.2.1 не ти трябва засега и е желателно да я избягваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми определено няма да предприема каквито и да е било действия эа сега! Неэнам дали е нужно да дигна версията на iPod Touch 3 MC 64GB от 4.1 на 4.2.1!?

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За по-нетърпеливите... Правите го на собствен риск: http://blog.iphone-dev.org/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Много лошо, на приятелката ми iPhone 3G го упдейтнах до 4.1 - нямам и идея какво съм гледал и какво направих, но беля голяма. Застинах с BB 05.14.02 - сега въпроса е на къде... Не знам дали си заслужава риска към ВВ 06.15.00.

Моля за съвет какво да направя...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - ако кача на 4.2.1 iPhone 3G няма ли да променя ВВ... определено не ми е много ясно какво точно се случва?

П.П. Има ли надежда да излезне адекватен начин на отключване на този ВВ???

ЕДИТ: Нали пазя онез SHSH - чрез тях няма някакъв начин?

Редактирано от MyTpaTa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше различен от 06.15.00 начин, не мислиш ли, че щеше да бъде описан?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

чета сега от няколко дена, като ми остане време: Намерих вариант за отключването на 3Gто. Ако ползвам този метод : 3G 05.14.02

Сега исках да попитам всички по запознати - ще направя свалянето на ББ - след която ако тръгна да упдейтвам пак телефона, към 4.1 примерно - пак ще се качи на моят любим 05.14.02 или не задължително! Това с ББ явно не ми стана ясно и след като прочетох всичко във форума за него.

П.П. Подобре глупав за 5 минути отколкото цял живот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще го качи, да.

Ползвай къстъм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мутра, ако си от късметлиите с буутлоудър 5.08, винаги можеш да свалиш бейзбанда до 05.13.04. Ако послушаш Пешо и ползваш кастъм, просто ще си спестиш време и нерви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Попадна ми един 3гс 4.3.3, 5.16.02 ФЗ, доколкото съм запознат отключване за момента няма,но все пак се допитвам..може да съм пропуснал някой ред..(форумния инструмент джейл/ънлок съм го изпробвал)... Може ли да му се сложи ББ от Айпад и другото което не ми е ясно има ли турбо сим/гевей за 3гс?

Редактирано от wicked6699
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гейсим няма. ББ качваш под 4.1(желателно, т.е. първо му сваляш фърмуера), после караш на кастъми за която версия имаш схсх...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно този вариант с понижаване до 4.1 (има SHSH за 4.1 и 5.0.1)и след това качване на ББ мислех да пробвам но не видях да пише дали става конкретно за този 5.16.02...Мерси много!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

PwnageTool e инструмент само за MAC OS X.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте! Искам да кажа за малко противоречие което открих докато четях страниците на форума.

Докато търсих информация за отключване на 3гс с ББ 5.16.хх и ОС 5.0.1 разбрах че с този ББ не може да се отключи.

Но в същото време открих информация която казва, че може да се ъпне до 6.15 и да се отключи но без да работи ГПС-а

или да се ъпне до 6.15 след това да се свали на по ниско от 5.16.хх и впоследствие да се отключи.

Дали правилно съм разбрал всичко и да действам или съм сбъркал? Телефона ми е 3гс Ф3 към атт. Днес го Джейлнах без проблем с помоща на този форум. Всичко стана по мед и масло, но малко се обърках с тази информация за ББ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма противоречия - даунгрейдът на ББ не е възможен софтуерно на 3гс, а само на 3г. Веднъж качиш ли 06.15 си оставаш завинаги с него.

Ако се беше поровил по - обстойно, щеше да откриеш също че 06.15 при 3гс-и след март 2011 убиват завинаги телефона. Внимавай какво правиш и чети повечко ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно разбрах :) Значи съм се прецакал като си ъпдейтнах ОС на 5.0.1 Преди беше 4.х.х. Претполагам това е променило и ББ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оттук - нататък ти си решаваш какво и що. 4.х.х всъщност е неотключваем от 4.0.2 нагоре. Ако ти е дошъл фабрично с 4.3.4 или 4.3.5 - забрави за какъвто и да е ънлок, вкл. 06.15. Причината ти я писах по - горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Колеги, от два дни пробвам да направя къстъм с Pwnage tool 4.1.3 или Sn0wbreeze 2.9.5 на 4.2.1 за iPhone 3G ( 05.15.04 бейзбенд), понеже един приятел, който не разбира го е ъпдейтнал през айтюнс. Обясних му какво ще загуби с къстъм версия с айпадския бейзбенд, но е решен да го направи. Както и да е ударих на камък с приготвянето на къстъма и на мака и на уиндъуса ( 7 64бит.) Колкото и да променям големината на системния партитишън, Sn0wbreeze забива по средата на приготвянето, а Pwnage дава грешка... изтеглил съм оригинална версия на фърмуери за 4.2.1 и на айпадския 3.2.2...някой може ли да даде идея защо не става?

Между другото свалих телефона на 3.1.2 и го джейлнах с Blackra1n , по съвета на Aveliky, но не мога да му направя ънлок със Sn0w от иконката на блекрейна на айфона. Свършва работа, респрингва, рестартирам и пак същото, бейзбенда си седи на 05.15.04...може би е от това.

Също така Сидията в момента е стара версия и не може да се ъпдейтне, тъй като не може да си зареди файловете...върти се 15 минути на изчакване и после крашва...моля за помощ. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален 4.1, после качваш ББ с редсноу и накрая мъчиш до 4.2.1 ако е зор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...