Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Dreambox LIVE


johnnybravo

Recommended Posts

450962.png

Category: Utilities

Feb 07, 2011

Version: 1

18.6 MB

Price: $7.99

Seller: Marcel Stegmann © 2011 Marcel Stegmann

LANGUAGES: English

REQUIREMENTS: Compatible with iPhone, iPod touch, and iPad. Requires iOS 4.0 or later.

Dreambox LIVE е една доста полезна програма за притежателите на сателитни приемници Dreambox. Стриймовете са с доста прилично качество и не се налага да се правят хиляди гимнастики за да я подкарате. Достатъчно е само да си въведете IP-то, паролата, порта за web interface и порта за Streaming, който стандартно е 8001. Нужно е да сте направили port forwarding на двата порта (web interface & streaming port) към IP-то на вашия Dreambox.

4a561b334a19a0b4.jpg

fed0fef1db1cb2ae.jpg

a543f906d5a63014.jpg

b341934c7dda71b7.jpg

appstore.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталира се, и тръгна без проблем. Само не мога да подкарам стрииминга - порт 8001. Пробвах в локална мрежа с локалното IP и също с dyndns адреса. Портове са с forwarding. Но не става. Дава ми "Connection failed".

Записаните програми в дриимбокса се гледат без проблем, но те вървят през web порта 80, а не през 8001. Мога да преглеждам листите с пакетите, но и това е през порт 80.

Има парола и на стрииминга и на web-а. Като пробвам същите портове и настройки и пароли на VLC на компютъра, всичко си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Демото, което съм направил е от Боровец, а Dreambox-a ми е в София. Портовете, които съм препратил са 1000 (моя web interface) и 8001 (Streaming port). Друго не съм правил по рутъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. При мен са 80 за web и 8001 за стрииминг. Но на 8001 не работи. Само 80 работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето така ми изглеждат настройките + порт 1000, който при мен е за web interface.

imageiit.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще се пробвам довечера пак.

А какво е "Both" - TCP и UDP заедно ли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега искат да се откажат от irdeto кодировка и да сложат Bulcrypt, Bullshit или както там са я кръстили в гаража, в който е създадена. Мисля, че бъдещето е в Сателайт БГ, който излъчва от Astra 3B намиращ се на орбитална позиция 23.5Е!

Johnnybravo, за Bulsatcom има надежда да се разплети чергата и да работи на други приемници, както и с кака шер, но все още не е официалнo.

Сателайта едва ли ще пробие, като цените им ще бъдат минимално над 20 лева на месец. Мен много не ме засяга това, защото съм фен на каката ;), но просто давам информация.

Приложението е чудесно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чергата е разцепена отдавна но струва доста парички за да тръгне , и не е на всеки по джоба.

СателайтБГ си е пробита няма какво да се пробива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За СателайтБГ имах предвид няма да пробие, можеше да прочетеш хубаво поста и щеше да разбереш, че за друго става въпрос. Коригирах предния ми пост, за да няма бъркане. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не мога да подкарам стрииминга и това е. Какво ли не пробвах и не ще :male19:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С какъв имидж си на Dreambox-а?

едит: Аз съм с Gemini Project 5.1, Drivers са ми от октомври миналата година. Настройките на Web Interface са ми следните:

74836344.jpg

15668662.jpg

48142806.jpg

Вчера друг колега от форума имаше проблеми и ги оправихме като му ъпдейтнахме версията на Gemini Project 5.1, защото до момента беше с 4.10 и всичко заспа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодара!

Аз съм с 5.1 още от излизането му. На телефона web порта работи. Настройките на web интерфейса са ми почти същите. Разликата е само в порта. При мен е 80 и ,което може би е проблема, Enable Streaming Authenfication ми е ОN. Като стартирам web интерфейса на комп[тър ме пита за юзер и пасс. Юзера ми е root. Съшо ме пита за юзер и пасс и когато стартирам стрииминг с VLC.

Ще изключа Enable Streaming Authenfication за момент, само да видя дали ще тръгне на телефона. Но бих искал да си го оставя, все пак да има защита.

Поздрави!

п.п. Стана!!!

Трябва Enable Streaming Authenfication да е "no". Тогава работи. Паролата, която се въвежда, е само за web порта, а не за стрииминга. Стриминга трябва да е без парола, което е проблем за сигурността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай официалния съпорт ;) Там е описан твоя проблем, който явно е масов.

http://www.dmliveapp.de/blog/support/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, в съпорта е описано точно това, което открих и аз. Явно ще се опитат да го поправят със следващата версия. Да видим какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има update, но чака одобрение от Apple.

Има Fix и на твоят проблем :)

Update 1.1 is Coming

Changelog:

- Fixing streaming with password authentification

- Fixing connection failed when first bouquet is empty

- Better auto reconnect

- Markers are now hidden

- High Definition channels and recordings are now hidden

- Improved streaming

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече можеш да си направиш update ;)

http://itunes.apple.com/linkmaker/

imagetz.jpg

imagermao.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отново ще има Update:

Preview of Update 1.2

- Fixing shifted EPG when a hidden HD-channel is in the list

- Fixing idle timer issue when playing recordings

- Switchable recording paths

- Switchable audio channels

- Subtitles for iPad (eventually)

- Custom network buffer setting

- Minor Bugfixes

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с версия 1 също имаше проблем и не тръгваше но с версия 1.1 всичкo е ОК. Тествано на Dreambox500HD със Newnigma 3.1.5.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че към момента няма как да се пусне сигнал към Apple TV.

The current iPad and iPhone don't have enough computing power for this. Maybe the next generation will be able to doing such things.

С две думи... все още са слаби машинките ни за тази опция :)

После попитах дали има шанс да се направи приложение, което да се инсталира директно на Apple TV:

Not until Apple opens the Apple TV for third party developers. We will see then.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Нов update :)

v1.2

img0103.png

edit:

img0033ikm.jpg

img0034d.jpg

В горният десен ъгъл се забелязва, че програмата ми е засякла Apple TV-то, но сега няма как да пробвам, защото жена ми е загледала някакъв филм :)

img0040a.png

Другото приятно, което забелязах е, че може да се прави zoom с двата пръста :)

edit 2: К*рец, на Apple TV изкарва само звук ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...