Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем със звуците на Iphone 4 32GB


taumaster

Въпрос

На първи март закупих iPhone 4, 32GB от МТел с iOS 4.2.1 и BaseBand 03.10.01. Jailbreak-нах го според Джейл/Ънлок секцията със GreenPois0n Jailbreak за iOS 4.1 - 4.2.1. Това стана на първи вечерта. Понеже нямах Wi-Fi, не инсталирах веднага Cydia (loader иконата си беше на екрана). На другата сутрин установих, че звуците са ми изчезнали - никакъв звук не възпроизвеждаше телефона - нито от speaker-а, нито от sound секцията. При обаждане само вибрираше, иначе при разговор чувах отсрещната страна. Малко по-късно отидох у приятел с Wi-Fi и инсталирах Cydia от loader-а. По едно време установих, че пак имам звуци, обаче вечерта (през деня имах куп задачки и не съм обръщал внимание) те пак изчезнаха. В момента пак ги няма. Някой има ли идея от какво може да се е получило това? Благодаря!

П.П. Търсих в темите, но не открих подобен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Защо ли не се учудвам, пак М-Тел-ка 4 с проблем.

Съветвам те: направи чист рестор, остави го така (без джейл) и виж дали проблемите продължават.

Ако продължават, вярвам знаеш какво трябва да направиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да не би случайно да спираш звуците от копчето?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Често дефектира буксата за слушалките на всички модели. Продухай я със згъстен въздух или я зачисти с клечка за уши, накисната с WD. Ако не се оправи - гаранцията е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Към Pe6o666: Кое копче? Това отстрани ли?

Към Alxx®: Нека поясня. Телефонът още от взимането му е с протекционен Otter Box. Няма начин да се е замърсил или нещо подобно. Извадих го от кутията чисто нов и го сложих в протектора.

А и както споменах - след джейлбрейка изчезнаха звуците, после за известно време пак се появиха, а сетне изчезнаха отново (засега досега).

Дали да не опитам да го ресторна и после да опитам джелбрейк с redsn0w 0.9.6b5?

Редактирано от taumaster
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, това.

Случайно да не би да го мърдаш и затова да спира звука

пп. Рестор и пробвай без джейл как ще се държи/ако не е от копчето :)/

Джейла ако е с редсноу ще е тетърд, така че, трябва ти отровата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Edit: В момента, в който пъхнах кабела за захранване, звуците се появиха. А после нямало полтъргайсти. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хайде пак да опитам:

.....Съветвам те: направи чист рестор, остави го така (без джейл) и виж дали проблемите продължават.

....

Прочети внимателно какво се опитвам да ти кажа аз и колегите. Не си първия, сигурно и не си и последният с подобен проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви! Но мисля, че открих къде е бил проблема - като махнах протектора и понатиснах там, където е спийкъра, звуците се появиха моментално. Може би под капака не е давало хубава връзка. Но ако продължавам да имам проблеми, ще уведомя и ще направя рестор. Наистина оценявам какво се опитвате да ми кажете, не мислете, че го пренебрегвам. Извинявайте, ако е прозвучало така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Намирисва ми на хардуерен дефект, а понеже ти си ПОРЕДНИЯТ с дефектна четворка от ментел, единственото което мога да те посъветвам е да им я върнеш и да си искаш нова. Почвам да се чудя, как от толкова потребители закупили дефектни телефони от един и същ оператор, не са се сетили да драснат по един мейл до епъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз имам проблем с 4-ка 32гб ,4.2.1 джейл с грийн поизън.Проблемът се състой в това че ту има звук,ту няма и постоянно ми излиза съобщение за невалиден аксесоар,а няма нищо включено.Пробвах да изчистя буксата за слушалките и нищо проблемът си стои,при натиск на бутоните за регулиране на звука ми излиза камбанката,но без скалата под нея.Когато някои ми звани също има звук,но пуснали игра или песен такова нещо като звук да си го нямаме :) .Нямам запазени файлове за 4.2.1 и не ми се прави ъпдейт на 4.3.1 ,такаче ако някой има идея да помага.

Поздрави!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Една единствена - някой с 4-ка да ти качи системните файлове за звука, да ги заместиш и провериш правата им, после рестарт.

Това с изскачащото съобщение обаче ме навежда на мисълта че няма съвсем да се оправи. Ако след рестор(в бъдеще) не се дооправи - значи си за сервиз/гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Много благодаря,сега само да намеря някой с 4-ка да ги свърши тия работи.

Само да уточня парво ми излиза съобщението за невалиден аксесоар и веднага ми спира звукът.

Редактирано от GACHEW
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колеги ъпдейтнах на 4.3.1 и пак същата работа.Без джайл чист рестор и пак нямам звук,излезе ми съобшението за невалиден аксесоар и краи звукът умря.

Някой има ли идея или ще се носи на сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прави рестор без да джейлваш и го носи в Мтел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Неговият е ФО - т.е. или в глобул(ако е оттам) или в криейтив център.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ааа, да, моя грешка :blush:

Подведох се по първият пост, не обърнах внимание че е проблемен друг телефон :huh:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Телефонът ми вече е в сервиза,но имам въпрос:Имали някакъв шанс да ми е правил проблем със звукът заради рязаната сим карта?Питам защото момчето от София на което го изпратих да го занесе в Креатив център ми каза,че е сложил сим картата си ватре която е оригинална микро сим и нямоло проблеми повече от 4-5 часа докато цъкал на Ънгри бърдс.Звукът не спрял нито веднъж,нито пък е имало съобщение за невалиден аксесоар.

Много странно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря ви! Но мисля, че открих къде е бил проблема - като махнах протектора и понатиснах там, където е спийкъра, звуците се появиха моментално. Може би под капака не е давало хубава връзка. Но ако продължавам да имам проблеми, ще уведомя и ще направя рестор. Наистина оценявам какво се опитвате да ми кажете, не мислете, че го пренебрегвам. Извинявайте, ако е прозвучало така.

И аз имах същия проблем, само че с 16 gb. Ту имам ту нямам звук, натиснах и аз там където е спийкъра и звукът веднага тръгна. Но ако продължава да ми прави ще им си го нося на Мтел да ми дават нов или да ми оправят. Все пак телефона няма и месец от както съм го взел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да не отварям нова тема, да попитам и аз за същия проблем, но на 3G. При позвъняване понякога не ми се чува мелодията, а само вибриране. Естествено звукът е включен, не е на тих режим. Това е съпътствано и с липса на тоновете за отключване и заключване. Отделно забелязах, че в повечето случаи при включване за зареждане не се чува обичайния тон. От Cydia имам инсталиран Winterboard, Lockinfo, Activator и една тема Illumine. Имах и Weathericon, но я махнах, че четох че правила този проблем. Ефект обаче нямаше.

Някой ако има представа откъде идва горепосочения проблем. Само да уточня, че при мен не излиза надпис за аксесоар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Махни и уинтерборд и виж, ако не се оправи - ще се наложи да ресторнеш.

Към Антон: хич не се бави, не си първия с прекъснати контакти на спийкъра с ментелски тел. Имаше преди потребител с такова оплакване(първият с такъв именно проблем) и почвам да си мисля че ментел правят врътки с телефоните, подменяни гаранционно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Махни и уинтерборд и виж, ако не се оправи - ще се наложи да ресторнеш.

Към Антон: хич не се бави, не си първия с прекъснати контакти на спийкъра с ментелски тел. Имаше преди потребител с такова оплакване(първият с такъв именно проблем) и почвам да си мисля че ментел правят врътки с телефоните, подменяни гаранционно.

Ама т`ва е ,че не искам да ми отварят телефона изобщо в сервиз. А не знам дали ,ако си поискам нов ще ми дадат. Днеска ще ми през тях пък ще видим к`во ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Не искам да отварям нова тема затова направо тук.

С iPhone 3Gs съм ФО FW 4.2.1 Jailbreak-нат с Greenpoison. Проблема е, че ми изчезнаха звуците при отключване,заключване,цъкането на буквите при писане, входящи повиквания и смс-и. Проблема според мен не е хардуерен, защото самият говорител работи като си пусна игра,радио или песен от iPod-a. Пробвах да вкарам и да изкарам жака за слушалките няколко пъти да не би да си отчита, че са постоянно пуснати, но и това не е защото като усилвам и намалям звука от копчетата като е със слушалки си пише "Ringer (Headphones)", a като ги махна само "Ringer". Като го вкарам в зарядно или кабел към компютър също само вибрира и не издава звука за свързване.

Та... Дали има някакво обяснение това нещо и най-вече решение без рестор?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...