Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Полезни програми за Mac OS


Severus

Recommended Posts

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте отново,

възобновявам една темичка, но искам да попитам. Понеже днес си инсталирах Мак ОС, и не съм много на ясно. Чета ли чета, но ако има някой с малко свободно време, нека драсне два реда и подреди кои програми са ми необходими като заначало и от къде мога да ги дръпна ... фрее. Ще съм му много благодарен.

Чао и ще чакам :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то темата си е точно за това. Принципно почти всичко което ти трябва за начало си го има в операционната система. Ако искаш нещо по специално е друг въпрос. Тогава пишеш в google това което ти трябва и операционната система, примерно "Mac OS X movie player", виждаш какво се ползва, намираш си го и готово. Аз примерно няма как да знам какво ти трябва за да ти го предоставя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече съжалих че съм пуснал отговора. Опитвам се да се оправя сам. Нещата които са пуснати в темата ги търся излекувани. Линковете някои не работят и така. Ще се справям сам явно. Пак че един,двама откликнаха на лични. Благодаря все пак де, ставаше върпос за 5 програми най-важни, първите които се слагат при ползване на тази ОС. Компа ми е за интернет и филми. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма най важни програми. За човек занимаващ се със видео обработка най важната програма е Final Cut, скайп-а му е на заден план. Как да знаем за теб кои ще са най важните програми? Линковете които не работят можеше да помолиш да ги обновим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем. Започвам да се оправям вече. С помоща на един,двама от форума вече започвам да ровичкам все повече.

Благодаря засега. Ако имам нещо конкретно, ще пиша :tease3:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

някой може ли да ми даде съвет как безопасно да се отърва от Глимс за Сафари, защото е вече изнервящ, всеки път щом стартирам браузъра ми излиза съобщение, че предния път се е получила грешка при затварянето на прозорците и табовете и натискам ОК и това е доста дразнещо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ето ви един полезен сайт с доста приложения за Mac: http://www.freemacware.com/category/audio-freeware-for-macs/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Научете се, че тази тема не е за request-и.

За request: Относно: Програми/Applications (искаме програми/request .dmg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да ви запозная с един много добър архиватор. Лично мое мнение е, че е класи над Stuff It - по-красив, по-удобен за работа, по-интуитивен и всичко по :D Представям ви:

Rucksack

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 1 година по-късно...

TinkerTool - достъп до някои "скрити" настройки на Mac OS X. Според някои - аналог на TweakUI за Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От този огромен списък с опции не се натъкнах на нищо полезно. 99% от нещата така трябва да са си, т.е. да не са включени през програмата.

A ето една полезна добавка за сафари - изчистен youtube. В top rated е. https://extensions.apple.com/

clea.nr Videos for YouTube

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е, но колкото повече реклами има в сайта, толкова по - бавно отваря страницата. Има по - лесен начин:

с литъл снич просто забраняваш рекламните домейни форевър(от типа на googleads.com и addthis.com) и всичко е ок. Сафарито просто лети без реклами.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз нямах предвид точно рекламите, по-скоро изчистения дизайн и това, че коментарите и suggested videos са по-надолу, а не ти бъркат в мозъка, докато гледаш видео :smile: Има и бутон dim lights точно под видеото ;)

Иначе за реклами по-добро от adblocker няма. Пак е в топ-рейтед в екстеншъните за Сафари.

Редактирано от DreamcatcheR
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли съм най-глупавия и използвам либания хром ? :)

Не че кой знае какво правя де, ама нали чета и аз тук таме и взимам професионални мнения. Взема да го сменя, тъкмо сега е времето. На пресен инстал съм на Снежко, даже още нямам тракпад и звук на Хакито :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как тотално да забраня на гугъл да ми рови в компа, ти съвсем си ги пуснал?! :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Предложете някой хубав видео плеър, защото ползвам Movist 1.1.4, обаче качеството на картината не може да се сравнява с това на KMPlayer при Win (става въпрос основно за .mkv файлове), а нещо немога да накарам VLC да ми показва субтитрите в черното поле ...

П.П. Пробвах и MPlayerX, но не съм очарован.

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа, не забелязвам някакво по различно качество в картината, но щом казваш. И най-много ме радва, че субтитрите ги взема направо от архива, не е нужно да се разархивират, да се преименуват и т.н. Става въпрос за Movist-a :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

МplayerX e player-a, колкото и да не ти допада :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...