Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гледане на телевизия от Dreambox през XBMC


johnnybravo

Recommended Posts

Говорих с човека ми надълго и нашироко.

Оказа се, че и аз съм с някаква Енигма на IP Box-а, но поорязана версия. Идеята до сега си е била само да се гледа ТВ, без да се стриймва и без мултимедийни центрове, пренасочвания и т.н. Затова го е сложил него и защото като е орязана версия не тежи толкова и не ми забива приемника. Имаше един проблем с италианските програми преди няколко месеца и тогава го тури тоя, за да могат да се гледат.

Ако искаш светни ме, моля те, за метода на добавяне ръчно на каналите и аз ще си поиграя. Ако и така не стане, младежа рече, че ще отидем на друг вариант с друг приемник (това по мое желание, разбира се) с по-бърз процесор, памет и т.н. и който си е пригоден и с подходящ софтуер за стриймване.

:smile:

пп. Спомена и за Dreambox 800 SE като пресен и добър вариант, но това не седи сега на дневен ред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преместих коментарите в тази тема ;)

Аз определено съм фен на Dreambox, но знам, че за тези пари можеш да си вземеш Vu+ Duo. Предимството на Vu+ Duo е в това, че има два тунера и може да се гледа едновременно от два различни транспондера. Разпитай малко за Vu+ Duo, защото и там има битка Vu+ Duo vs. Dreambox както Android vs. iPhone ;) Аз лично не мога да ти дам обективно мнение, защото не съм имал Vu+ Duo.

Vu+ Duo

Технически данни:

Линукс оперативна система с отворен код (Enigma2)

Broadcom Mips Процесор

Двоен DVB-S2 Тунер (Силиконов тунер)

MPEG2/ H.264 Хардуерно декодиране (DVB съвместимо)

Alphanumeric VFD Дисплей

2 x Common Interface Слота

2 x Smartcard-Reader (Conax Embedded)

10/100 Mbit Ethernet Interface

3 x USB2.0 (1x Front /2x Back)

1 x вътрешен SATA (3,5inch bracket)

1 x E-SATA

1 x V.24/RS232

HDMI connection V1.3

2 x Scart

YPrPb

1 x S/PDIF за цифрово Audio(оптичен)

Extended EPG

MHW EPG

Fastscan plugin

Plugin Support (JPEG,MP3,XVID...)

Smartreader+ съвместимост

Съвместим с enigma2 плъгини и настройки

Удобен "Help" бутон на дистанционното управление

Различни изгледи на менюто

Видеотекст

DiSEqC 1.0,1.1 и 1.2

DM800HD SE

Технически данни:

400 MHz MIPS процесор.

Заводска ЕНИГМА 2.

LINUX ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА.

Цветен OLED дисплей.

MPEG-2 / H.264 хардуерно декодиране.

Тунер: DVB-S, опционално: DVB-C, DVB-T.

Вграден цокъл за лесно сменяване на тунера (plug&play).

2 вградени четци, съвместими с всички видове карти.

Мини USB за сервизно обслужване и смяна на софтуер.

10/100Mbit интернет интерфейс.

1 скарт конектор (RGB, FBAS or S-Video).

HDMI.

2 USB конектора версия 2.0.

Аналогов модем.

S/PDIF оптичен конектор за цифрово аудио (AC-3).

64 MByte Flash.

256 MByte RAM.

2 SATA конектора-1 за вграден HDD 2,5“ твърд диск и един за външен eSATA.

Възможност за запаметяване на неограничен брой Тв/Радио програми.

Сменаване от канал на канал-под 1 секунда.

Възможност за автоматично търсене на програмите.

Възможност за директно избиране на пакетите.

Електронен справочник на програмите(EPG).

Възможност за работа с различни конвертори(DiSEqC поддръжка).

Многоезично меню.

Възможност за избор на различни скинове.

Видеотекст декодер.

Външно 12V-тово захранване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не робувам на марки и не съм пробвал нито едно от двете. Човека каза и той, че ще поразпита и с твоя и негова помощ тия дни ще правя промени май.

Имам предвид в техниката. :smile:

А до тогава ще предадеш ли урок за добавяне на стриймове ръчно?

Като гледам феновете на тези технологии ще има доста последователи и мераклии на нещата в тези тема. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на къде вървят нещата, май скоро ще взема един Vu+ Ultimo. Днес се разрових и видях доста интересни неща, които определено накланят везните в полза на Vu+ Ultimo.

Приемник:

afbeelding5.jpgafbeelding6z.jpgafbeelding7.jpgafbeelding8x.jpgafbeelding9u.jpgafbeelding10.jpgafbeelding11.jpg

Клавиатура:

006wd.jpg

XBMC:

afbeelding1i.jpgafbeelding2s.jpgafbeelding3p.jpgafbeelding4u.jpg

iPhone & iPad app

afbeelding1u.jpgafbeelding2l.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще го разгледам и ще видя отзивите из нета също.

А като "старо куче" в тази материя да те питам търсил ли си вариант да можеш да гледаш ТВ от приемника н адве места едновременно и то два различни канала?

Примерно на ТВ в хола си пуснал един, а на Ipad-а в спалнята си гледаш друг на същия приемник?

При мен ако сина в Лондон пусне да гледа нещо, аз тук не мога да гледам нищо на никое устройство - казва ми, че нямам свободен тунер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, но ако приемника ти е с един тунер, тогава каналите трябва да са от един транспондер. Можеш да гледаш един канал, в това време да записваш друг и някой да гледа стрийм от трети канал ;)

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...излизат ми всички канали, но като натисна на някой и само завърта за секунда, че мисли и нищо не става. Тръгнаха само няколко. Някакви идеи?

Сега намерих едно решение на проблема, но е свързано с леко неудобство :)

През Web Interface отиваш в "BoxControl" -> "PowerControl" -> "Toggle Standby"

По този начин тунера няма да е ангажиран с никаква дейност и ще може да ти стриймва всеки канал от един провайдър. Няма да може да ти върти антената, но ако си я насочил към 39Е ще можеш да си превключваш всеки канал на Булсат, независимо от кой транспондер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам един въпрос относно дрйимбокс.

Понеже си купих един апъл тв 2ка и се чудя колко тунера има дриймбокс 500hd? Ще мога ли да гледам нормално тв на апъл тв-то в другата стая?

И ако някой е запознат каква връзка е нужна за да се стриймва full HD?

Мерси предварително

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

DM500 HD е с един тунер, единственият Dreambox с два тунера е DM8000PVR HD, който е на цена >1800лв.

HD каналите от Dreambox през Apple TV поне при мен са трагедия. Опитвал съм както с кабел, така и през Wi-Fi 5GHz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава какъв вариант мога да използвам за да гледам на 2 ТВ + стрийм на ipad?

Мислих си за 1 приемник като стрйимва на апъл тв + ипад, но след като каза, че не се гледа добре се чудя кой е по добрия вариант.

Да взема 2 приемника като единия да е със енигма2 а другия с енигма 1?

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е добър вариант за теб http://satcom-bg.net/product.php?id_product=184 има 2 отделни независими тунера с които можеш да стриймваш по 2 канала едновременно. Енигма2 и определено работи по-добре от дриймбокс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за препоръката. От това което прочетох из форумите приемника е много добър с някой минуси, но перфектни няма :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега го разгледах този приемник и наистина има добри отзиви. Другото име под което може да се намери е Clarke-Tech ET 9000 PLUS. Попаднах и на една сравнителна таблица, от която се виждат предимствата:

enigma2vergleich.jpg

В момента се замислям, дали да не се накипря с един такъв и да го бодна на мястото на Dreambox-a в хола. Ако не ми допадне, може да попадне в някоя спалня и да го използвам за стриймове. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата м/у Кларктеч-а и Екстренда е само в надписа отпред , предимството им пред ВуДуо е че тунерите им могат да се сменят ,докато при ВуДуото изгори ли тунера отива цялото дъно, имам ги и двата вудуо и екстренда ,затова препоръчвам втория.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и разлика в цената има между clark-tech i xtrend, което ми се вижда странно, но xtrenda идва по скъп с 30-40 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за смяна на тунери, то в новото Vu+ Ultimo ще могат да се сменят лесно и ще има три тунера:

afbeelding6z.jpg

Така можеш да си боднеш за трети тунер един DVB-C/T и да гледаш цифрова ефирна и кабелна през него. Хубавото е, че ще има и инсталирано XBMC, но нека да го пуснат първо :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега намерих едно решение на проблема, но е свързано с леко неудобство :)

През Web Interface отиваш в "BoxControl" -> "PowerControl" -> "Toggle Standby"

По този начин тунера няма да е ангажиран с никаква дейност и ще може да ти стриймва всеки канал от един провайдър. Няма да може да ти върти антената, но ако си я насочил към 39Е ще можеш да си превключваш всеки канал на Булсат, независимо от кой транспондер.

или за по лесно си правиш Плейлиста с ВЛЦ и гледаш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Що не хвърлите един поглед и на това:

http://www.monsoonmultimedia.com/

Струва само 100$ и стримва от изхода на Булсатком приемника към интернет.

Закачил съм го към Булсаткома в България и гледам всички програми в Кувейт на айпада и на PC-то а с HDMI кабел и на ТВ-то. Смяната на каналите става с виртуално дистанционно което командва Булстком приемника през интернет и през през Вулканото по инфраред.

На практика може да се закачи към всичко което има аудио/видео изход и IR дистанционно.

Добро решение е ако искаш да ползваш Булсатком с новите приемници с вградени карти. Само не знам дали може да се гледа с Apple TV че не видях такъв плеър или плъгин на сайта.

Редактирано от kuwait
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой да ме светне обикновена кабеларка може ли да се шърва с дриимбокс? Може и да попитах голяма простотия ама......,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ще ти кажа е само теория, защото не съм го пробвал ;)

За целта ще ти е нужен приемник с два тунера, ако е Dreambox трябва да е 8000, където цената е кофти ;)

Тогава отиваме на приемник от типа на Clarke-Tech, Xtrend и VU+, но там не знам дали има възможност вторият DVB-S тунер да се замени с DVB-C/T тунер.

Ако предположим, че си набавил приемник с два тунера, един от които е DVB-C/T, тогава предполагам, че ще можеш да шернеш всичко, което влиза в приемника. Моите приемници са с по един тунер, за това нямам никакъв опит с приемници, които имат два тунера. Възможно е и аз да говоря глупости в момента ;) За това нека се включат и други хора в размислите по тази тема :smile:

Предполагам, че този, който съм показал горе - Vu+ Ultimo, ще може, но първо трябва да се пробва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. Като си с един тунер и стриймваш на телефона трябва да гледаш същото и на телевизора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джони, звучи доста добре и логично.

Редактирано от baronbg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т.е. Като си с един тунер и стриймваш на телефона трябва да гледаш същото и на телевизора?

Можеш да стриймваш и да гледаш други канали, стига да са от същия транспондер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това с тия транспондери не мога и не мога да си го обясна. Колко канала може да има 1 транспондер при условие че съм закачен към 1 сателит?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...