Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Гледане на телевизия от Dreambox през XBMC


johnnybravo

Recommended Posts

Пффф то всичко което му трябва на човек е на 1 транспондер. Визирам спортните канали на диема :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е крайно време да заговорите на български език :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бос съм по материята, но да попитам все пак... :)

Има ли някаква възможност, да се гледа IPTV от рода на QUARTO или телевизията на Мегалан на ATV2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

99% съм сигурен, че може, само трябва да се видят URL на стриймовете.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам прияте,л който ползва подобна услуга след като от доставчика са му предложили стрийм адресите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ми ги предложат, няма как да ги науча нали?

Ще ги попритисна, пък да видим какво ще стане ;)

Утре пристига ATV2-ката ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди, когато имах IPTV от Cores Networks, всичко минаваше през VLC и можех да си видя стриймовете, след като отворя плейлиста с textEdit (notepad). Проблем беше това, че можеха да се отварят само от моето IP, но тогава се заигравах с orb live и си прекарвах стриймовете от там, но това водеше до друго неудобство, компютъра ти трябва да е включен 24/7 ;) Следващата стъпка, която предприех е да си добавя към рутъра VPN, което реши всичките ми проблеми. На финала си взех Dreambox и забравих за IPTV ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как добави VPN към рутера? За VPN акаунт знам, че се плаща. Ще ми се да си отключа Netflix през VPN, за това питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавил съм VPN сървър. Рутърът ми е Linksys WRT54GL и съм му сложил имидж на dd-wrt (dd-wrt.v24_vpn_generic.bin) Има възможност да се настрои и като VPN клиент, но качествените VPN в USA са платени. Има и безплатни алтернативи, но прекъсват и изнервят :)

Прочети пост #21 на тази тема, там съм споделил как е при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, имам дм500s и успях да подкарам телевизия по споменатият начин, но много често прекъсва и буферира. Ъплоуда е достатачен за стриймването на каналите, както и даунлоуда за гледане. Аз си мисля, че това се дължи на дм500s. Може ли пробелма да е другаде.

Поздрави

PS. Гледам на лаптоп с Windows 7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Странен проблем се появи при мен. Понеже ме нямаше известно време и не беше пускан ДБ, сега като реших да си гледам тв, ми изкарва само звук без картина и на АТВ и на телефона. Рестартирах, но не се оправи. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Не цитирай последно мнение! :angry:

При мен е същата работа когато стирийма е от satellite bg само звук, а на компютъра си има звук и картина. Булсатком не мога да кажа, понеже не съм в БГ в момента и нета ми е слаб за MPEG-2 (тоест стрийма на компа). Четох че аппле тв имал проблем с възпроизвеждането на mpeg4 dvb ts stream http://forum.xbmc.or...ad.php?t=119987

Моля потвърдете как е при вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям покупка на приемник. Колебанията ми са между Дриймбокс 8000 и Екстренд 9200. Чета вече и за предстоящия 9500. Нещо обаче се обърках... Цената на бокса е х2, а характеристиките сходни???? Ако някой знае, моля да ми посочи и магазин или човек, който да ми го настрои или съдейства, защото нямам и чиния!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай Xtrend-a. Перфектен приемник на много добра цена, ако го купиш от европейски магазин. Излиза около 680 лв. с доставка до България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

четох ,четох и останах с няколко фундаментални въпроса хе хе ,ама съм много бос

първо ,може ли да се гледа тв .,примерно булсат с дреамбокс или друг приемник без да имаш сателит и кой приемник бихте ми препоръчали ,среден клас

благодаря ви

Редактирано от tripboy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм фен на Dreambox, но ако сега ми се налагаше да си взимам още един приемник, щях да се спра на Clarke-Tech ET 9000 PLUS, XTREND ET9000 HD или VU+ Duo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорейки за приемници, това дали може да ми свърши някаква работа?

post-217-0-98818400-1331294448_thumb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnny мерси за съвета ,но ако си взема примерно Clarke-Tech ET 9000 PLUS ,настройките описани за дреамбокс в първата страница ще съвпадат ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да става, но не съм имал възможност за проба. Ако има някой с такъв приемник, нека сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ясно ,принципно би трябвало тези настройки да стават и за трите приемника ,които ти ми спомена

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да има Enigma2, ако искаш направи консултация в някой специализиран форум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...