Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Генериране на data traffic без мое знание.


Sid

Въпрос

Здравейте, знам че темата е дъвкана много, но бих искал да се допитам до някой който знае.

Според любимия ни оператор МТел съм навъртял една много солена сума Data Traffic през роуминг от щатите...

Най-странното е че всичко си беше изключено, а и нямах достъп до интернет, през това време, неколкократно се опитвах да видя прогноза за времето, закачайки се на случайни WiFi, съответно не ставаше, когато не можех да се закача - т.е. нямал съм достъп през оператора. Освен това в Usage, цифричките за генериран трафик си седят непроменени - телефона не е отчел трафик.

В същото време МТем ме уведомиха за сметка от 140 лв. което за мене абсурдно!!!

Смятам да се разправям, но моля дайте акъл възможно ли е да се е навъртял този трафик реално или МТел си правят пари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Answers 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters For This Question

  • devilbo

    7

  • Anthony

    5

  • Sladichuk®

    5

  • Sid

    4

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Ами тези комисии са пропити от корупция както цялото ни общество. При фирмите важи Законът за задълженията и договорите и няма как да бъдат обект на КЗП. Имаме си тук експерт по тази комисия, но откакто стана мастит шеф там и се покри :mrgreen:

Не се е покрил, а неуморно служи на народа (потребителите), колкото и нескромнo да звучи.

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опааа, нещата май вече се изясниха, мерси за линка. То май излиза че като цяло проблемът не бил в GSM-апаратите а един "леър" по-нагоре :Wink:. Е поне вече ще се знае за причините и да се пазят особенно тези с предефинираните АПН-и ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Е, ти откри Америка :rofl:

В Америка братле няма как да стане - ще го изядат с парцалите. Да не говорим че ще плати милони долари глоба. Същото в Европа (Виждаш какво прави Европейската комисия с мобилните оператори - без дори да е имало конкретен проблем).

Само в родното ни БГ има един оператор който се прави на по-тарикат от всички оператори по света.

Няма оператор в света който да прибира пари от клиенти с настройки на конкурентните оператори!!! - Само МТел БГ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А тук "братле", има едни правила, с които на такива тарикатчета без чувство за хумор, и с демонстративно пренебрежение към тези правила, но с претенции да изнасят дълбокомислени лекции за рая, дето цари в прекрасната обетована земя, значително се съкращава престоя тук.

На секундата си оправи профила, USA Globe почитателю, и отблежи присъствие в раздела с правилата достатъчно, за да е ясно, че си изчел всички теми там, а не си излъгал, както при регистрацията си! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

?!?

Моля разясни какво имаш предвид? - нещо не мога да свържа думите и действията в логическа последователност

Поздрави,

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пичове, стига сте се заяждали за глупости. Някой да каже к'во правим в този случай с iPhonе. Щтото аз четох,четох ама така и неразбрах как да направя така че да не ме набутват :hmmm::hmmm:

Някой да има някви идеи :hmmm:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@first : Не се прави на глухо–интересен, не разсъждавай много, явно не ти се отдава щом не проумяваш "логическата последователност", и не ми дублирай постовете си с ЛС, а направи каквото ти казах и посети "онова място" по начина, който ти казах, да не обяснявам повторно, че тогава боли! :evil:

@sa6ko : Ако правилата за теб са глупост, и работата на модовете се квалифицира като "заяждане за глупости", мястото ти не е тук ! Още повече, че предпочиташ да си хортуваш безпредметно по изяснени неща и да искаш някой да ти преразкаже поне 2 теми с по 9764376542765176562 поста по проблема, вместо да си седнеш на :buttred: и да почетеш малко из форума....:spank:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

?!?

Хм.... страшно обяснение :hmmm: Хм... да не разсъждавам :hmmm:Хм... защо ли получих ЛС със твоя пост :hmmm:Хм... "онова място" - че кое ли ще е то? - да не би да е тоалетната, или ... :hmmm:?!?

Мнооого въпроси, много? :hmmm:

А тонът ти от какво ли е продиктуван ... :hmmm:?

No comment !!! - :signhere:

Поздрави,

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А това доста итересно четиво го набарх с Гоогле-то и го споделям с Вас.....

http://www.gsmworld.com/documents/IR6740.pdf

:imsorry::layrubber:

П.С.

Ама Гоогле си е баш търсачка не е като ...........айде ще замълча да не ми нашокате канчето :hammer:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В темата са дадени няколко варианта за проблема ти. Ти обаче също се очертаваш философче а ;)

п.п. С 1.0 ли си?????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Sa6ko, ще те оставя да си търсиш с Гоогле (каквото и да значи това) от тук насетне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има "развитие" по жалбата.

От КРС са ми отговорили, че е извън тяхната компетенция и да се обърна към КЗП. От КЗП пък мълчат от както съм пуснал жалбата 26.11.2009. Все си мисля, че за 2 месеца трябваше да са отговорили, но ако не го направят до 26-ти февруари, ще им пиша пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте проблема с трафика го има и при мен, на мтел съм и определено яко цакат трафик , който със сигурност не използвам!

@devilbo интересувам се има ли някакъв прогрес нещо от КЗП , защото мисля и аз да се заема със случая...днес след ровене в и-нет разбрах ,че много хора имат този проблем при мтел и не само с iphone...,трудно обаче ще може да достигне това до която е и голяма медия...някои по-горе беше писал за "господари на ефира" , дали се е обръщал към тях ? Ясно е обаче какъв % от рекламата представляват мтел в която и да е от голямите медии и колко е възможно този нагъл начин за вземане на допълнително пари от клиентите да бъде разпространен.

p.s.

от мтел ми отговарят с малоумни шаблонни глупости...да се спре gprs-a към телефонът ли е най-сигурният начин да се спре този трафик ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Eй, на секундата си оправи профила по правилата, и то без да лъжеш, както в момента, а после искай някой да ти изнася лекции за нещa, които и сам можеш да откриеш, и които достатъчно са предъвквани! :evil:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Получих отговор от КЗП и благодаря на ammcfc в частност и на Комисията като цяло.

Отговориха ми, че е налице "нелоялна търговска практика" от страна на М-тел и, че е задвижена процедура за "административно наказателно производство"(съжалявам ако не съм цитирал правилно, но отговорът е в нас и пиша по памет). Не пише дали ще ми се възстановят парите, но си мисля, че това не зависи от тях все пак, а и аз не съм претендирал(написал съм, че това ми искане е чисто принципно и не държа на него).

Дано да им наложат една голяма глоба и нека всеки ощетен потребител да знае, че може да разчита на КЗП.

P.S. А мислех да почвам работа в тази фирма. Е вече знам на 100%, че няма да ме вземат :huh:

Редактирано от devilbo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@devilbo мерси , надявам се наистина да има някакъв резултат от страна на КЗП!

@сладурчо много изчерпателен отговор по темата хахах

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

имах съшия проблем с генериране на трафик. получи се когато смених телефоните от 3G 16GB FW 3.0 на 3GS 32GB FW 3.1.2. при новия апарат с една и съща карта започна генериране на трафик. поблема реших като си инсталирах от сидия BossPrefs и с тази пограма забраних всичко без wi-fi. надявам се че Ви бях полезен !!! пробвайте и пишете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...