Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iPhone/iTouch с 3.1.2 с blackra1n от GeoHot


mupo

Recommended Posts

0. Ако телефона ви не е с FW 3.1.2, то трябва да направите Restore към него, но след това не връщайте Backup-a от iTunes, а изберете Set as new. Чист (оригинален) FW 3.1.2 е за предпочитане и е задължително наличието на Wi-Fi.

1. Теглите blackra1n от http://www.blackra1n.com за съответната операционна система на компютъра ви.

2. Включвате телефона към компютъра си, изключвате го (телефона) и затваряте iTunes.

3. Пускате blackra1n и натискате бутона "Make It Ra1n"

4. Когато се появи надпис "waiting for device", включвате телефона си.

5. След като телефона ви се разпознае ще се изпише "entering recovery".

В този момент програмата автоматично ще вкара телефона ви в Recovery Mode и след това ще започне процедурата по jailbreak и ще инсталира приложение blackra1n на телефона ви.

6. Ще видите снимка на GeoHot на телефона си (на повечето им прилича на Фродо), а на компютъра ще изкочи съобщение, че процеса е завършен и че приложението blackra1n е безплатно и ако желаете може да дарите,

7. След като телефона ви се рестартира той ще е jailbreak-нат и ще забележете икона blackra1n на SpringBoard-a си.

От тук насетне ще ви е нужен Wi-Fi

8. Стартирайте иконата blackra1n на телефона си, изберете Cydia и натиснете на бутона Install намиращ се горе вдясно. Приложението ще се изтегли и инсталира.

file.php?id=635

Потребителите с фабрично заключените iPhone 3G/3GS при стартиране на blackra1n.app от телефона освен Cydia трябва да инсталират и blacksn0w (sn0w), за да отключат телефоните си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определно това много ми харесва. Браво, браво :rolleyes:

Въпрос: GeoHot има ли някъва връзка с Dev Team-а или си е вълк единак, който сам ги прави благинките?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отделен е. Интересно дали е намерил начин за преодоляване на защитата с ECID сертификата и дали ще се поддържа iTouch 3Gen.

Между другото има още един човек който работи по jailbreak приложение за Windows. "Името" му е iH8sn0w, а приложението му се казва Sn0wBreeze и е нещо като еквивалент на PwnageTool за Windows.

http://www.youtube.com/watch?v=EFrcLrAIULU

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На снимката от блога му има 3 айфона и 3 айпода, което би трябвало да показва 3-те поколения на всяко устройство.

Вероятно експлойта му е много силен.

Скоро ще разберем за какво точно става въпрос, обикновено няма навика да се бави с изкарването на бял свят на откритията си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казва, че след два дни ще е готов. Да видим. Аз съм джейлвал с неговия "дъжд". Екстра е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По unlock само devteam работят. Но и при тях решение за отключване на модема на 3.1 засега няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос: GeoHot има ли някъва връзка с Dev Team-а или си е вълк единак, който сам ги прави благинките?

Dev team обикновено се възползват от откритията не Geo. Това момче шапка му свалям. Ако не се лъжа той работи в Гугъл :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се е отказал :Wink:

eh, you're right, I shouldn't take it out on the end user. sorry, i'm pissed off in the morning. k fine, back to work. #2days

Прави сте не трябваше да си го изкарвам на крайния потребител. Съжалявам, ядосан съм от сутринта (?). Ок, отново на работа. 2 дни.

and if i don't, the exploit will really go to waste...greenpois0n is still weeks away. weeks > 3.2

ако ли не (б.а. не продължи работа), експлойта (дупката) ще отиде на вятъра... greenpois0n е все още седмици назад. Седмици > 3.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. GeoHot е гадже на Стив Джобс и той му шепне нощем в ухото кога ще има нов фърм. Гейо Хот :Wink: Всичко е въпрос на догадки. Всеки може да изчисли кога горе-долу ще излезе нов софт, използвайки опита от миналото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер, сега ще мога да си джейлбрейна 3.1-ничката, супер, много ме радва, чакам с нетърпение :)

ама така като гледам това ще е само за Уиндоус, мен не ме устройва особено много така ... дано стане по-бързо всичко и дано да може да се джейлва 3.1 на 3ГС, пък семейството ми има Уиндоуски компютър, ще го направя там :)

ЗАТАЯВАМ И АЗ ДЪХ :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък малко преиграваш вече с това недоволство, че може да го няма за Маc. Не е кой знае колко труден достъпа Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах как решихте, че ще е само за Windows ?! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Добичето" на geohot се казва blackra1n, тъй като спомена, че "black is the new purple"

Вече е успял да jailbreak-не iTouch 3Gen и споделя, че експлойта (дупката) която е използвал в iTouch 3Gen върши работа и за jailbreak-a на iPhone 3GS. Остава му да направи няколко теста за останалите четири устройства (iPhone 2G, iPhone 3G, iTouch и iTouch 2Gen), както и да оправи малък проблем касаещ iTouch 3Gen

4t264w.jpg

Приложението вероятно ще е налично утре и ще може да се свали от http://blackra1n.com

Вероятно приложението на geohot ще може да jailbreak-не 3.1 на iPhone 3GS без нуждата от ECID SHSH файловете, което е добре...

Но ако ФЗ iPhone 3G/3GS се ъпдейтнат до 3.1 ще им се качи baseband-a и няма смисъл от този метод на jailbreak ако сте с такова устройство (ФЗ iPhone 3G/3GS), но си го ползвате с 3.0.x и отключен с ultrasn0w т.е. най-добре такива потребители да се насочат към custom FW направен чрез PwnageTool 3.1.3 под Mac. (както казах iH8sn0w портва PwnageTool за Windows и се очаква да излезе към 12 октомври -> http://sn0wbreeze..com)

От друга страна от blackra1n могат да се възползват хората с iPhone 3GS, които не са си запазили ECID SHSH файловете и са ъпдейтнали до оригинален 3.1 и няма как да направят jailbreak. Като ако телефона им е ФО ще могат да го използват пълноценно, докато тези с ФЗ ще ползват всичко друго, но не и телефонните му функции т.е. ще си имат iTouch 3GS.

Освен всички "звезди" (Dev-Team, gehot, Chronic dev и iH8sn0w) борещи се с jailbreak на iPhone има и още една AppuloHa1l. Под името им се "крият" 4 човека, които както Dev-Team не приемат donations. -> http://appulo.tumblr.com Приложението им ще носи тяхното име (AppuloHa1l) и ще е за Mac, Windows и Linux. Ще jailbreak-ва всеки iPhone и iTouch със само един клик на мишката. Ако е iPhone ще има опция за отключване и ако е избрана опцията AppuloHa1l автоматично ще направи custom FW без ъпдейт на baseband-a и ще дава инструкции как да ресторнете iPhone-a си чрез iTunes.

Обаче не всичко приключва до тук има и още един човек, който работи по приложението си blacksn0w -> http://iapple.spacequadrat.de Но повечето от отзивите са, че всичко около него е лъжа и той просто търси слава.

[youtube:2b2c1sm6]http://www.youtube.com/watch?v=EZ_A-g32ym0[/youtube:2b2c1sm6]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото заради това, което съм написал.

От друга страна от blackra1n могат да се възползват хората с iPhone 3GS, които не са си запазили ECID SHSH файловете и са ъпдейтнали до оригинален 3.1 и няма как да направят jailbreak. Като ако телефона им е ФО ще могат да го използват пълноценно, докато тези с ФЗ ще ползват всичко друго, но не и телефонните му функции т.е. ще си имат iTouch 3GS.

т.е. ще се поддържат устройства с 3.1 OTB или поне така смятат всички, макар че geohot не е казал нищо доколкото знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, телефонът ще си бъде с новия модем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрата новина според мен е поддръжката на iPod touch 3rd gen, но за хората, които без да искат са ъпдейтнали, blackra1n е важна новост. Все пак, аз не съм привърженик на някой от разработчиците и използвам първия туул, който се появи. Споровете от тип "истински" и "неистински" джейлбрейк според мен са малко безсмислени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв спор?! Виж другата тема. В момента глобулските телефони са с 3.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че тук има спор, но в други интернационални форуми хората доста се горещят. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...