Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ferrari 458 Italia и други злобарки, бегачки и резачки.


LUBECA

Recommended Posts

Аз пък съм. С АМ V8 мога да "съм в" бая по - хубави жени. Нали знаеш сърбите какво викат? "Bolje da ljulja nego da žulja" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

http://www.ac-schnitzer.de/en/bmw-cars/products-models/x-models/x6-f16-since-2015/general-info/

945c6942a7922d060e1647b0c4366bb4.jpg

Има си класическата визия стойка и рентабилност на БМВ от последната генерация като визирам новият двигател TwinPower Turbo окачване и возия. Скромно и практично за двама души с едно дете примерно. Хем спортно, хем не съвсем, хем няма да лази по легналите "полицаи", никак ама никак не става за офроуд никога не правете грешката да го вкарате по нивите и полята, но пък е идеален за нашите пътища.

25e944a0574090cb56b6bea5914033a2.jpg

Интериорът е впечатляващ и много комфортен практичен и ергономичен. Лично аз съм много доволен при карането на Х6. От Варна/Бургас до София само 1-2 спирания за да.... пия кафе/чай и да се порадвам на нашата природа , не за да зареждам със гориво или да се разтъпчвам защото ми се е схванал задната част от седене на неудобна седалка .... Нямам такива проблеми. И тази муцуна винаги ще остане емблематична и символ на нещо много добро и качествено.

76a68af1b68cf38d7f20827f53385c4b.jpg

...задната част също е впечатляваща след като видиш как минава покрай колите със завидна стабилност на "комфортен фотьойл" както казва един мой познат който имаше удоволствието да се повози и да покара моята придобивка за която пиша по-долу.

df3114a8ba7ba912461f1a33ce838ee6.jpg

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До сега не съм срещнал човек карал Х6 и да го похвали. Не знам защо?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Досега! Сега вече срещна един който може да похвали Х6 със огромно задоволство. Имаш ли възможността да опиташ тест драйв на Новото F16 2015 при някой официален дилър на БМВ? Ще останеш очарован. От личен опит говоря. Януари 2015 купих едно F16 2015 3,0D за мен & F25 2,0D за съпругата ми и оплаквания нямаме никакви. Машините са чисто нови в гаранция изминахме по около 4000 км и няма за какво да се хванем. Стабилно возене икономичност интуитивен контрол и дашборд динамика и нов дизайн. До колкото оплакванията може да се получат след 4-5 година на употреба. Аз обаче дотогава ще съм продал тези и ще си купя новите модели както повелява традицията. Въпрос на вкус и на възможности. Това което е показано на снимката е подобрена версия на нормалното Х6, а особено във вид на Hamann & Schnitzer. Това няма нищо общо със стандартното Х6. Пълен тунинг във всеки аспект интериор екстериор двигател трансмисия окачване. Но няма значение няма да Ви уверявам че е добра машина съобразно параграфите които споменах. ;) Въпреки че съм горд собственик на това бижу Х6 и малкото му братче Х3 не мога да отрека че съм върл фен от над 20 години на AMG, Brabus @ Lorinser Mercedes. Като бивш собственик на AMG 560 SEC -WB от 1991 модел който беше най-дълго притежаваната кола от мен, се осмелявам да покажа и по надолу следното:

Ето и още един великолепен красавец който се появи на пазара като конкурент благодарение на БМВ х6. Това е AMG GLE Mercedes 63. Изглежда невероятно и предполага също хай-тек качество предвид производителя ;) Мерцедес си остава Мерцедес. Да не забравяме Форд какво е казал : " Най-хубавата кола е новата!"

6d2c2a720724ecc9d2b2919c091a2bd1.jpg

805dd76d240f25726c2049240b9b8aec.jpg

2d257f50c4c80699ac6ee3636f52813a.jpg

http://www.carmagazine.co.uk/car-news/first-official-pictures/mercedes-benz/mercedes-gle-coupe-2015-first-official-pictures-of-mercs-x6/

УНИКАЛЕН КРАСАВЕЦ. БРАВО.

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Завършвам със AMG като негов фен. Иначе сте прави че малко наподобява БМВ отзад с тези полегати стопове. В миналото Мерцедес имаме забележително накъдрени стопове и никога не можеше да се обърка човек.

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ли имате предвид?Малко е нескопосана наистина. Незнам защо , но Мерцедес в последно време изостават от БМВ и Ауди. Сега Ауди измисля Q8 в отговор на Х6. Какво ли ще родят те?!?!....

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоя Мерц е много зле...по-зле и от X6...

Имам приятел който си взе X6 5000 кубиково, после взе и новата седмица, пак голям двигател...

Ми разкара ги и сега кара ML63 и CLS.

Аз лично в това бемефе нема да влезна никога :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да споделИте на хората, коИто никога няма да имат такива коли, какво не им харесвате на тия БМВ-та, чисто нови коли пък с кусури?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споделям: Когато попитали Форд коя е най-хубавата кола всички очаквали да каже "Форд" но той казал: •Новата•. Та така и със всяка марка и модел БМВ Ауди Мерцедес Бентли Бугати...

Моята БМВ Х6 е чисто нова няма никакви проблеми/кусури както споменах малко по-нагоре. Само наливам дизел на всеки 1000 километра ( толкова минавам със един резервоар ) и карам с удоволствие като до момента съм изминал 5000 километра от 000006 км на колкото беше като я изкарах от магазина. В пълна гаранция е със всички екстри за модела много икономичен за съотношение тегло, размер и мощност. МЛ на Мерцедес е най-нескопосаният СУВ. Виж ако говориш за G-class това е друга работа. Признат е за много превъзходен Джип. Особено ако е AMG Brabus Lorinser. Тогава мога да кажа че е много по-добър от стандартно Х5 или Х6. Въпрос на вкус и възможности кой какво да си купи и кара., някои искат и имат Вейрон Бугати Има и една приказка за гроздето,това е друга тема ;).

Сега да кажеш че този Брабус е по-добър от Х6 да се съглася с теб колега Пешо 666, но МЛ е смотан паркетник. ;) особено сравнен със Шнитцер АС. и Хаманн. Сравняваш Расов Кон с Магаре:

e050880f6e63ea41f1ced1d930c8fcb3.jpg

ca1ef84f74ea4013da98aba20d4a7fb5.jpg

Ето това му казвам аз ДЖИП. МЕРЦЕДЕС. No doubts! И всяка G-class са върха просто няма място за сравнение със БМВ който все още не могат да отвърнат на този удар подобаващо , но да не забравяме че G-class е военен джип преди да бъде ползван за цивилни нужди нали?...

855bd4906e36bcd06f4f6abacb466b17.jpg

a2aba15498652ebb372ad1828abad4f5.jpg

bd6e690991241d1a6aa73e3b49bb4611.jpg

Sent from my iPhone 6 Plus 128GB using Tapatalk.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм и на втората нощ претъпкаха сервизите. Питай АлГор ;) Твоят познат сигурно е карал опело до вчера или на дедо жигата.

Новата Х 5/6 вози за чудо и приказ, счупи ми главата. Нищо общо с типичната дървена баварска возия. Само воланът с променливо съотношение дразни - ту е лигаво лек и без обратна връзка, ту е твърд и стегнат като в бегачка. Софтуерът играе лоши шеги, аз бих изключил екстрата. Фен съм на Бенц-овете, ама МЛ е дърво в сравнение с Х.

П.П. Юли, гегата не влиза в класации с други коли, защото е институция. Само LR Defender й влиза в групата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ТЕМА: Горд собственик на БМВ Х3 F25 и Х6 F16 от 2015 Година и Върл ФЕН и бивш собственик на AMG 560SEC WB 1991 както и Lorinser W124.

NB. Само като въведение: Всички СУВ на БМВ, Ауди и Мерцедес ( без G class ) са "Шосейни Паркетници".

Искрено се забавлявам с тази отворена дискусия. Започвам да ставам фен на Форумите като цяло. Такаааа.... Да започна да пиша,че явно не съм достатъчно многословен и убедителен! ;)

Благодаря Ви за мненията Уважаеми Господа. Благодаря Ти много Алек. За "Гегата" си прав : Само Лендровър Дефендър и Субару са му опоненти по проходимост. Но.... Нали знаеш приказката за вкусът и приятелите?!... ;)

Ти самият и и фен на фразата знам ;)

КАК СКАЗАТЬ :

«НА ВКУС И ЦВЕТ ТОВАРИЩЕЙ НЕТ» ;)

Никой не е казал че Мерцедес е лоша кола или вози лошо. Noel23 изглежда четеш само селективно и наистина опитът Ти е повече от скромен щом ни казваш че най-големият паркетник на Мерцедес МЛ бик много хубав. Флагманът на Мерцедес в случая е GL class & G class. Добре сега да допълня със моят опит през десетилетията назад и сега. Аз самият съм ГОЛЯМ ФЕН НА AMG & BRABUS & LORINSER & като бивш собственик на една AMG560 SEC WB от 1991 година купен втора ръка от Германия на 30000км ето го на снимката......

aa269db0a5010fbf132c88f3afe314ca.jpg

.........който карах цели 10 години до 73000 км без да пипна нищо освен да сменя гуми накладки чистачки масло филтри и една малка реактивна щанга по окачването ....

Но.... В момента най-продаваната СУВ машина и конвенционални седани и купета в БГ , САЩ с 1,800 000 продадени коли за 2014 и Европа от този премуим клас машини се пада дялът на БМВ само за сведение. Ако погледнете колко нови МЛ и ГЛ и ГЛК класи има по пътищата на БГ и колко Х1 Х3 Х5 и Х6 ще разберете и ще се уверите сами. В момента с иновациите по окачване и fuel efficiency и себестойност на пазара БМВ е водеща фигура. Не случайно цялата гама на Х-серията се сглобява/произвежда във САЩ Spartanburg, S.C. The Spartanburg plant, opened in 1995. Някои Господа във Форума знаят ,че като Фен на Мерцедес и собственик на показаният AMG доста негативно гледащ на "съперника" БМВ самият аз подходих доста скептично първоначално към БМВ и започнах един плах опит с покупка на чисто ново БМВ Х1 от 2013 и след като констатирах че е доста напреднала марката и след изминати 15000 км и констатиран разход 5,9/100км (при двигател 186 конски сили 2,0 D TwinPower Turbo Engine) дизел за три месеца каране в годината я продадох и купих за съпругата Х3 2015 Ф25 и почти веднага купих и Х6 Ф16 за мен. Относно сполучливите продажбите на БМВ за да не съм голословен добавям линкове за тези които искат да се информират:

http://www.motorauth...8-million-sales

http://fortune.com/2...w-luxury-sales/

...Btw ... Ето това е Мерцедес Уважаеми Господа .... UNIMOG BLACK EDITION BRABUS U500

Или както в САЩ е популярен : the Black Edition concept has custom side panels and body molds to make the all-terrain wuender-truck look more like an custom SUV on steroids.

a10133b51d7cdd46e764e92e248f5ab7.jpg

Апрпопо , относно проходимост или така наречената 4х4 (която си остана почти в миналото и видни нейни представители са СУБАРУ) система всички съвремени автомобили са от клас AWD ( All Wheel Drive ) and 4 WD са едно и също без значение марката и модела като почнем от Нисан, Тойота, Сузуки, Субару, Ауди, БМВ, Мерцедес всички се задвижват от новата вече пето поколение Халдекс (Haldex) система. Само Лендровър Дифендър и Мерцедес G-class и Унимог Бляк Едишън Брабус & Wrangler някой модели правят изключение. Така че само не правете и грешката да кажете че Мерцедес МЛ класа "върви" повече от Х5/6 че ще стане голям майтап и трябва да прехвърлим към темата Смешки,Небивалици и Куриози ;)

248904b87c2392fc5859260f8f20a754.jpg

Като споменах Unimog Black Edition BRABUS само да Ви споделя че имах удоволствието да се повозя и да го покарам Джип-а който е собственост на една моя приятелка в САЩ Калифорния и се управлява все едно че караш малка лека кола , а проходимостта и лукса и визията му нямат равни на себе си за един вседеход от такъв клас. Да упомена че с него не се развиват скорости вдига само 70мили/час цялата мощ на двигателя е впрегната в окачването скоростната кутия и проходимостта. В БГ не съм видял такова нещо дори в евтин товарен вариант.

http://www.diseno-ar...ck_Edition.html

9b665d310e6201723b88a9a8d420284c.jpg

69ee052659dd320807aef267a0033a83.jpg

5afe5584f1a146148b22f177d8036969.jpg

А това е новият Концепционален Модел на Унимог. На това му казвам аз Джип/SUV on Steroids много над МЛ и Х6 като проходимост.

06b8e4bbd9d4feffa429aa9cbbd2e2bf.jpg

БРАВО НА BRABUS-MERCEDES. Това е Utility Vehicle! ( Не е камион да уточним! )

Това е Камион:

7c5b0b17c5c64c04479c9fc70d30d125.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Viking , защитаваш дЕсертация на тема дЕсерти ли? Иначе този unimog black edition ми прилича на Голф-камионче!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Видях постнат в Темата видео клип от Alxx и ме заинтригува това Ламбо.

Вечната битка между "Ferrari" & "Lamborghini"

Дяволски скъпоструваща машина според мен. И конскитв сили можеха да бъдат поне 1200 за тази цена. 4 000 000. $USD.

518fcc3fd578279c794fe6f08465094a.jpg

1f40369c2af9de48b500e393b61aa42b.jpg

e11297924412700159dd8b0ee3c195de.jpg

9c84f686e51ced9ae914abf0f5e2e98a.jpg

c1da8e5a04f1215d07b32fe5624806e8.jpg

ENGINE

Type:

V12, 60°, MPI

Displacement:

6,498 cm³ (396.5 cu.in.)

Bore and stroke:

Ø 95 mm x 76,4 mm

Valve gear:

Variable valve timing electronically controlled

Compression ratio:

11.8 (± 0.2) : 1

Maximum power:

750 CV (552 kW) @ 8,400 RPM

Maximum torque:

690 Nm (507 lbft) @ 5,500 RPM

Emission class:

EURO 5 – LEV 2

Emission control system:

Catalytic converters with lambda sensors

Cooling system:

Water and oil cooling system in the rear

Engine management system:

Lamborghini Iniezione Elettronica (LIE) with Ion current analysis

Lubrification system:

Dry sump

DRIVETRAIN

Type of transmission:

4WD with Haldex generation IV

Gearbox:

7 speed ISR, shifting characteristic depending on drive select mode

Clutch:

Dry double plate clutch, Ø 235 mm

Standard:

AMT

PERFORMANCE

Top speed:

355 km/h (221 mph)

Acceleration 0-100 km/h (0-62 mph):

2.9 s

Ето още една "резачка" с азиподи. ;)

2ca9aae406f248f63a13f228268652eb.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...