Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Лъжата наречена iOS


Finrod

Recommended Posts

Ще рискувам и ще се повторя, но според мен човека (Finrod) не е засегнал лично никого от Вас.

"Най-лошото", което каза беше "ябалката на гърба ви размеква?". Предлагам да пратите темата в коша

и да лягаме да спим :-)

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Jekylll

    10

  • Finrod

    10

  • The Shaman

    5

  • iPhoneman

    5

Не всеки е грамотен и не всеки владее добре граматика и правопис. Сигурен съм обаче, че на всеки тук му е пределно ясно какво иска да каже човека. Аз също не съм съгласен с неговия коментар, но пък задължително ли е човек да владее правопис до съвършенство, за да му бъде позволено да защити дадена позиция? Използвате неграмотността, която в случая страни от съществото на темата, гаврите се с този недостатък, а на практика не коментирате основното.

Друг е въпросът дали въобще трябва да се коментира подобен пост. Просто твърдя, че изтъкването на недостатъци с цел отбягване на основната теза е присъща черта на нас - българчетата.

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, мен ябълката ме размеква , какво лошо има в това?Гледам си 4-ката от към гърба, докато заспивам и ми е много спокоѝно, че съм с iOS, нещо маѝ се е напушил Finrod, колега сменяѝ ДИЛЪРА.:guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко е, млад човек да се оплаква от нещо, което явно не познава, защото очевидно се е старал да го опознае точно толкова, колкото и да се научи да пише на български език. Просто жалко, няма да коментирам.

П.П. Всеки има право на мнение! Ако неговото не ви харесва - оборете го, не го плюйте.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той го вижда и го знае. Ще се върне, всички се връщат пак на iOS :biggrin:

Добре той ги вижда и ги знае, но на какво се дължи злобата неоправдани очаквания ?!

Finrod имаш 2 iPod-а пич, ако аз имах 2 , нямаше да се питам за цената дали са 200-400 лева и дали са с 50% или 100% отстъпка , явно ти не знаеш какво искаш . Такъв е моят извод : ))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо някои хора сравняват функционалността на смартфон с обикновен телефон. Нормално е във втория да има вградени максимален брой функции - там няма как да се добавят. Колкото до iOS - ами то и Windows 7 няма вградени много функции и поради тази причина на пазара има хиляди специализирани програми. Дали да не заревеме, че виждаш ли, операционна система за над 200 долара няма вграден AutoCad или Photoshop... iOS е същото - базова ОС, която се надгражда с приложения по избор на потребителя.

Аз не съм седнал да проповядвам, колко прекрасна е iOS. Защо някой, при това абсолютно неграмотен(как ли е приет за студент, след като разбрахме, че е и беден), се опитва да ми втълпява противното :mad: Както споменаха повечето колеги - ми да си хареса друга(пълнофункционална) ОС и да бяга...

П.П. За колегата blackmore ще добавя - не е срамно да правиш правописни грешки, но моите извинения - студент, който е толкова неграмотен... Както спомена Тони - може да стане лекар, инжинер и т.н. Ти би ли разчитал на такъв "специалист"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Finrod ти май нещо не си в час за лекар си направо с извинение просто не издържах като прочетох първите 3 изречения от тоя "турски сериал" :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@chayanne: Windows 7 (или който и да е) едва ли е еталон в случая. И AutoCad и Photoshop са неуместни сравнения!

Ти кое приложение от App Store би ми препоръчал, например за SMS Delivery Report (нещо, което и най-"простите"

телефони отпреди 10 години имат)?! Но да работи със всички мобилни оператори!

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти кое приложение от App Store би ми препоръчал, например за SMS Delivery Report (нещо, което и

най-"простите" телефони отпреди 10 години имат) би ми препоръчал?! Но да работи със всички мобилни оператори!

Може ли аз да ти препоръчам Цък и работи с всички оператори, добро приложение за всекидневно ползване и e iOS only :tooth:

пп. На Alxx® май му хареса приложението :cool:

  • Харесвам 1
  • Не харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iPhoneman: Благодаря! Ще си го купя и ще го пробвам. Но това беше само пример и мисълта ми беше друга:

-SMS delivery report

-Bluetooth

-Call History

-"флашка"

и т.н.

И ако ми покажеш приложение, с което да мога да си качвам (и трия) снимки от и на iPhone (различно от iTunes)

ще почерпя! Нещо от сорта на PwnTunes - само че за снимки. Само това ми остава и ще зарежа тъпия "тюнс"

(освен при рестор).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм целял да дам най-уместния пример, но ако държиш - windows има вградена програма за редактиране на текстови документи, но ако искаш да работиш с word или excel, ще трябва да се изръсиш за офис пакет в пъти по скъп от ОС. Просто исках да дам пример, че компютърните ОС имат огромна функционалност, но само след инсталиране на съответното приложение. Колкото до dlivery report - от три години насам всеки, който изтъква недостатъците на iOS, се обляга на тази функция. Ми да ти кажа честно, нямам идея защо не е добавена, но сигурно си има обяснение(само дето аз не го знам) :Wink:

П.п. DropBox говори ли ти нещо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, ама при iOS, даже да искаш да се изръсиш, пак не можеш да получиш това, което искаш!

Това искаше да каже Finrod! И съм съгласен с него! Предполагам и ти.

П.п. DropBox говори ли ти нещо? - Имам няколко хиляди снимки, подредени в няколко десетки папки. Искам

да мога да изтрия/копирам която и да е снимка/папка от/към iPhone.

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то на него и windows-а му понякога забива на син екран, но не вярвам, че е оплюл тази ОС в съответния форум. И за да е по-ясно, не визирам конкретната ОС, а по принцип, т.е. няма перфектна ОС, а има незадоволени потребители.

П.П. Блутут ползвам само за хендс фри - дъщеря ми го ползва за картинки и мелодии.

Кол хистори - в iOS 5 е решен въпроса.

Флашка - това няма да коментирам.

... и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

chayanne, напълно съм съгласен с теб! Както вече казах, според мен Finrod просто си сподели мнението в "Говорилня"-та,

а всички дружно го оплюха. Естествено, че никой и нищо не е съвършен/о на този свят!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оплюха го, защото е без реална обосновка - та той не познава камара функции в iOS, как очакваш да напише смислено "за" и "против"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.п. DropBox говори ли ти нещо? - Имам няколко хиляди снимки, подредени в няколко десетки папки. Искам

да мога да изтрия/копирам която и да е снимка/папка от/към iPhone.

И какъв е проблемът ? Триеш снимки, папки и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iPhoneman: Имам няколко папки със снимки на лаптопа. Как да си ги кача на iPhone-а (без iTunes)?

@Alxx:

Офф, Alxx, извинявай, толкова много не съм писал през живота си! За мен iTunes е НАЙ-ТЪПАТА програма,

която съм виждал. Не съм голям "разбирател", но все пак съм използвал доста приложения. НИКОЕ от тях

не ми е "затривало" нищо, без да ме предупреди ПОНЕ ЕДИН път. "Тюнс"-а го направи вече няколко пъти.

Аз искам да си кача снимките от PC-то на iPhone-a, а той ми "затрива" приложенията на iPhone-a!!!

БЕЗ ДА МЕ ПРЕДУПРЕДИ!!! Нямам думи!!!

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според моето скромно мнение, SMS delivery report нарочно не е бил добавен до сега в iOS.

Както всички знаем Епъл е американска компания и най-големия пазар и са Щатите.Там, както и

в Канада, се плащат както изходящите, така и входящите текстови съобщения.Т.е, ако не си

абониран за план с неограничени текстови съобщения, то всяко съобщение, дори и това за доставен

СМС ще бъде таксувано.Дори и т.нар.неограничени планове за текстови съобщения си имат "разумно

месечно потребление", което е различно за всеки един оператор.Поради тази причина там няма и

услуга от рода, които ти изпращат СМС при пропуснато обаждане или за неплатена фактура,както е

в България.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iPhoneman: Имам няколко папки със снимки на лаптопа. Как да си ги кача на iPhone-а (без iTunes)?

С DiskAid не става ли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@iPhoneman: Имам няколко папки със снимки на лаптопа. Как да си ги кача на iPhone-а (без iTunes)?

@Alxx:

Офф, Alxx, извинявай, толкова много не съм писал през живота си! За мен iTunes е НАЙ-ТЪПАТА програма,

която съм виждал. Не съм голям "разбирател", но все пак съм използвал доста приложения. НИКОЕ от тях

не ми е "затривало" нищо, без да ме предупреди ПОНЕ ЕДИН път. "Тюнс"-а го направи вече няколко пъти.

Аз искам да си кача снимките от PC-то на iPhone-a, а той ми "затрива" приложенията на iPhone-a!!!

БЕЗ ДА МЕ ПРЕДУПРЕДИ!!! Нямам думи!!!

Приложенията, които ти е затрил свалени от ап стор ли са били или са инсталирани през installous? Защото на мен не ми се е случвало тюнса да трие нещо. Иначе за снимките - изчакай 2 месеца и облакът ще предложи решение на проблемите ти ;)

Колкото до изтъкнатите като недостатъци липса на bluetooth file transfer и възможност за ползване на телефона като флашка, смятам, че е малко преувеличено. Аз от 10 години не съм изпратил нито един файл по блутуут, а откакто навлязохме в ерата на масовия интернет, смятам, че е доста по-лесно да ми пратят файл по мейла или да ми го качат в дропбокса отколкото да търся кабели (особено предвид нестандартността на айфонския) и да се вра да търся юсб портове. Също така съществува проблемът, че ако имаш достъп до файловата система, какво ще те спре да си копираш песните, които си купил от айтюнс и да ги качиш в някой торент тракер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложенията не ме бъркат, щото всички, които използвам съм си ги купил.

Само че съм ги подредил по папки и тъпия iTunes ги изтрива без да ме предупреди.

И после трябва да ги редя отново. И - случва се, случва се - проблема е, че не те

предупреждава, че ще трие!!!

За снимките - не мога и не искам да чакам, защото:

1. С ФЗ телефон съм!

2. Не ща iCloud, iMessage и други i-Простотии и i-Безсмислици!

Един външен HDD и Skype ме устройваt напълно.

3. Нека ти пратят прикачен файл с разширение .xyz, а ти го изтегли

и отвори с някое приложение от App Store (и ми кажи кое е то)!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Умирам от любопитство, защо тюнсът при мен не прави нищо което не съм поискал? Не го ползвам само като плейър за аудио(защото ми малеят форматите които поддържа и настройките за звука са скромни), но го ползвам за всичко останало - включително и да си правя рингтонове, да режа видео(с про-то на куиктайм) и пр. Програмата е меко казано универсална. Защо епъл позволяват да се ползва само с нея телефонът ли? Ами, отговорът е прост, та знае ли се:

тези хора работят за пари, както всички ние и искат да продават техните стоки(и успяват). Ако някога си се домогвал до комбинацията Мак + iPhone(или iPod - все тая) + TimeCapsule - нямаше да се чудиш защо някои хора не губят време да се занимават с глупости, като всичко им е лесно, просто и на един клик разстояние. Даже и магазинът за филми/музика ;)

П.П. Хората създадоха цял един нов свят, в който джаджите са в услуга на потребителя, не допълнителен товар на времето и нервите. Въпрос на вкус е дали ти харесват, но когато имаш отрицателно мнение и искаш да убедиш другите че е така - трябва да го обосновеш с факти, а не да плюеш без да си запознат въобще.

Редактирано от Alxx®
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важното е да се хейтва :)

Преди месеци се ръсеха суперлативи, когато се разбра, че съществува възможност mobile.me да стане free. Сега, когато услугата е разширена и предлага още куп удобни неща за без пари, всичко стана "i-Простотии и i-Безсмислици!"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...