Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

RAM Upgrade - MacBook Pro


josifbg

Recommended Posts

Не намерих подобна тема за това реших да си създам една :)

Та на въпроса:

Купих Kingston 2x4GB 1333Mhz model: KVM1333D3S9/4G, но нещо не става... Дали защото е 1333Mhz а настоящата ми е 1066Mhz? Всички казват, че не би трябвало да има проблем защото както работи на 1333 така може да работи и на 1066 и съм малко в шах с пешката.

Та въпроса ми е дали Вие сте правили ъпгрейд на RAM-та, каква сте сложили и какви са Ви впечатленията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - бавна памет, на по - бърза шина става - обратното не(може и да не съм прав, знам ли). Виж каква е честотата на шината в мак-а.

П.П. А, може просто да си уцелил дефектни плочки.

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази примерно е подходяща за теб. Аз съм с такава на Unibody Late 2008 и нямам проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По - бавна памет, на по - бърза шина става - обратното не(може и да не съм прав, знам ли). Виж каква е честотата на шината в мак-а.

П.П. А, може просто да си уцелил дефектни плочки.

Абе и аз така знам, но пък знам и друго, че по-бързата памет може да работи и на по-бавна "скорост" ... а силно ме съмнява памета да не е читава... Kingston е все пак ..., верно е, че може да съм уцелил кйоравото ама...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми, какво да ти кажа - пробвай с други плочки от същия модел и ако не стане - послушай съвета на Иво.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ползвам същата на мбп 2010 и нямам проблеми. Може да имат дефект самите плочки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип 1333 би трябвало да работи на 1066 без проблем, но имаше една серия, с която не става. Явно твоят е от тия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Въпроса ми е подобен затова ще пиша в тази тема.

Имам iMac mid 2011, искам да ъпрегрейтна паметта на 8gb. Познат има компютърна фирма и ми даде добра цена за един модул 4Gb (Silicon Power :SP004GBSTU133V02), проверих в официалния сайт става за моя модел.

Та питането ми е дали ще се отрази на производителността ако не е kit т.е. 2 х 4gb, и дали някой има впечатление за тази марка памети?

Или да дам малко повече пари да си взема кит Кингстън или Крушъл?

Редактирано от Cyberman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти нямаш ли само 2 слота за РАМ-та на iMac-а? 8GB е възможно само с 2x4GB плочки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече си купих още 2х2Gb от съфорумник, от Macbook Pro 2011 - паметите са съвместими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Подобен въпрос относно upgrade! iMac G6 20inch late 2009, Core 2 Duo 2.66Ghz , DDR3 2GBRAM 1067Mhz, 2x1GB! Та въпроса ми е,аймака има два слота максимум упгрейд до 8ГБ ,купих си за сега само една плочка 4ГБ Kingston на 1333Mhz,сложих я и без проблем тръгна и ми показа на About 4GB 1333Mhz,слагам на другия слот едната 1GB 1067Mhz и стават 5GB Ram,но аймака ми показва 1067Mhz и двете!! Та да махам ли другата 1ГБ и пречили на производитолнаста на машината!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е двете да са еднакви. Показва ти 1067, защото не може да поддържа различна честота на двата слота. Винаги ще работи с честотата на по - бавната.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4GB @ 1333 MHz би трябвало да работят по-бързо от 5GB @ 1067 MHz.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори! Махнах едната плочка 1ГБ 1067Mhz, ще видя да посъбера парички за да взема втора 4ГБ Kingston 1333Mhz ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си харчи парите. 4 гъби стигат за нормална работа, освен ако не си решил да го играеш дизайнер :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи - ако виртуална машина ще пуска определено ще му трябва екстра рам. Най-добре си сложи един уиджет да ти показва заетата памет в нотификейшън бара и ако редовно заемаш >80-90%, има смисъл да се замислиш за още една плочка. Иначе няма много смисъл.

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 гиги не са достатъчни за виртуална машина или за Aperture. С 8-ца всичко върви идеално, макар и пак да ги заемам всичките, но не си рестартирам лаптопа със седмици все пак..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моят MBP 13" late 2010 с 1066 DDR3 не пали с две 4-ки на 1333MHz. Тръгва с една 2-ка на 1066 и една 4-ка на 1333. 4-ки на 1066 не мога да намеря. А 4 гъби с Lion малеят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням МБП 2010 изобщо не поддържа 1333 мхз рам, така че не знам как едната плочка изобщо ти работи на тази честота..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото си спомням МБП 2010 изобщо не поддържа 1333 мхз рам, така че не знам как едната плочка изобщо ти работи на тази честота..

Тя не работи на 1333 MHz, а на 1066.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за бързите отговори! Махнах едната плочка 1ГБ 1067Mhz, ще видя да посъбера парички за да взема втора 4ГБ Kingston 1333Mhz ;)

Здравейте пак. Значи сдобих се временно със една 2GB DDR3 1333MHz So-Dimm A-DATA и си я сложих като втора на моята машина, и станаха 6GB 1333MHz ! Вскичко е ОК, Машината ги разпознава и двете като 1333MHz.Та въпроса ми е дали има значение коя памет на кой слот е ,и дали ще се увеличи произведитолноста ако се слагат по правилния начин!

Memory Slots Size Type Speed Status

BANK 0/DIMM0 4GB DDR3 1333MHz OK

BANK 1/DIMM0 2GB DDR3 1333MHz OK

Редактирано от iMan
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...