Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

2.4 GB от паметта на iphone 4 блокирана в Other


stoilh

Въпрос

Здравейте,

Установих, че 2.4 GB от паметта на телефона (iphone 4, 32 GB, Firmware 03.10.01, фабрично заключен към M-tel, без jailbrake) е блокирана в "Other" в iTunes. След като внимателно търсих в търсачката на форума за решение на проблема, но не можах да намеря такова реших да отворя тази тема.

Следвайки съвети на други потребители, опитах да изтрия от /private/var/mobile/Media/iTunes_Control/Music файлове чрез iFunBox, но не открих каквито и да е файлове които мога да изтрия. Възможно е този проблем да е свързан с факта, че по време на синхронизация (след преместване на голямо количество снимки - около 2 GB от една папка в друга) по погрешка дръпнах кабела и синхронизацията беше прекъсната. Опасявам се, че голяма част от паметта блокирана в "Other" да са именно тези снимки, които поради прекъсната синхронизация при преместването им е възможно да са запазени два пъти.

Предварително благодаря на всички, които биха били така добри да ми помогнат чрез техните съвети.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Триеш всички снимки през айтюнс(махаш отметката за синхронизация), рестартираш и го качваш наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Можете също да махнете от телефона си всичката музика (отмаркирайте я през iTunes), после синхронизирате. После пак я качвате и пак синхронизирате. При мен така се оправя.

Остават 100-200мб Other, което си е нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за съветите!

Изтрих снимките пре iTunes и проблемът се реши, тоест Other вече е в "разумен" размер. След това качих снимките отново, но Other остана непроменен. Явно проблемът се дължи на прекъснатата синхронизация.

Благодаря още веднъж за помощта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен има подобен проблем, но заетата памет е 1GB, пробвах това което сте описали тук, но не се освободи. Порових се в Raw File System, даже си копирах всичко на компа и установих ето тази папка _ncurses която продължава безкрайно излиза 2GB, ако някой има идеи да сподели :) Както и къде другаде може да е този 1GB.

9341303694b52286.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ncurses е симлинк фолдър, затова ти се вижда безкраен :) 1ГБ е в рамките на нормалното при четворката. Най - много място заемат иконите на приложенията, които НЕ СА оптимизираните за ретина дисплея, а за старите модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ncurses е библиотека която идва от linux. Мисля че телефона ти е jailbreak и си качвал разни неща. "безкрайната" библиотека идва от символна връзка. _ncurses е насочена да сочи към /usr/lib. Обаче ако последваш ще видиш същата папка и е безкрайно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, Аз имам същият проблем с 1.9гб други файлове и искам да ви попитам как мога да разбера къде точно се намират и да ги изтрия. За сега се мъча с "iFunBox"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, не знам дали тук е правилното място за моя проблем, но цяла сутрин търся решение и вече не знам какво да правя. Проблема ми е следния: когато си свържа телефона с Itunes и кликна на снимките горе в десния ъгъл трябва да пише примерно 98 снимки, а на мен не ми пише нищо и когато тръгна да кача нови снимки иска да ми изтрие старите.. Моля ви помогнете .. Ако не мога да ги оставя старите снимки ми кажете поне как да си ги прехвърля на компютъра...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Единственият начин е да ги извадиш директно от файловата с-ма, но с намалена резолюция. Пътят е:

/var/mobile/Media/Photos/Thumbs

За целта, трябва да ти е броукнат телефона естественно. Ако не е - правиш му един backup от тюнса, намираш бекъпа в компютъра, гугълваш за програмката iPhone Backup extractor и ги изкарваш от бекъпа, като там също ще са с намалено качество.

П.П. С кой компютър са качвани тези снимки? Няма ли ги в него? Ако ги има в друга папка, различна от MyDocuments/MyPictures - премести ги там и ще ги качи наново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

До колкото мога да заключа след проверка на телефона, снимките в оригинален размер са в /var/mobile/Media/DCIM/100APPLE/, като при мен лично в тази папка са и снимките от камерата на телефона, както и такива, синхронизирани с iTunes. Така че ако ти е jailbreak-нат телефонът, навигираш до по-горната директория и от нея си сваляш ръчно всички снимки. Ако не е jailbreak-нат телефонът, то следваш инструкцията на Alxx за iPhone backup extractor и навигираш пак до /var/mobile/Media/DCIM/100APPLE/.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не позна, там са само от камерата. И, не, не са в оригинален размер, защото са компресирани в .ithmb файл, останалото са тъмбнейли. В оригинален са само тия от камерата.

А, забеляза ли разликата във фърмуерите? Моя, твоя и на другия потребител?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Явно разликата идва от фърмуерите, тъй като при мен в посочената папка са си в JPG и PNG формати, а не в посочения от теб, и са от всички албуми, които ми показва в Photos (ако общо на телефона във Фотос имам 200 снимки, в горната директория са ми 200 файла JPEG и PNG). Освен това размерът на файловете според iFile е един и същ с размера на файла, който е на компютъра. Но пак казвам, явно наистина разликата идва от различните фърмуери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

От днес забелязах, че много ми е нарастнал "Other" Capacity в iTunes- вече е 640Мб.

Нямам качена музика, снимки или видео, само апликации. Нямам сваляни файлове, архиви или торенти през телефона. Какво тогава заема толкова от паметта му? Нормално ли е това и при вас каква е големина на "Other" Capacity-то?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0

При мен на iPhone 4, 32GB "Others" са около 600МВ. Имам още снимки 4GB, Audio 2GB, App 2GB

Телефона беше джейлбрейкнат, но в момента е с iOS 5 и не е. Не ме питайте защо :scratch:

Чудя се дали има вероятност, да е останало нещо от предишния джейл на 4.3.3 и сега, след като ресторнах бекъпа да са се прехвърлили на iOS 5

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен на iPhone 4, 32GB "Others" са около 600МВ. ...

Аз също съм "чист" и след като му наблъскам всичко - others доближава 1GB, какво толкова те притеснява?

...след като ресторнах бекъпа да са се прехвърлили на iOS 5

За втория ред в цитата - ами не се чуди. Рестор от бекъп на джейлван телефон и ъпдейт, са мръсни думи. Не се ли научихте вече?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

b36a4c288eb62b6b.PNG

Ами сега :(

Не знам от какво е заета паметта на Други... идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре де, поне прочети темата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прочетох я и съм опитал вариантите в нея...

Сега в iTunes като направя следната операция File> Transfer Purchases from "Iphone" и забелязвам, че размера на "Други" намалява, и размера на "свободно" се увеличава :scratch:

П.П.: намали се до 6.1...

Редактирано от Monro
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Я, си виж даунлоудс папката на инсталъс? Как очакваш тюнсът да я квалифицира? Като "свален, но не платен софтуер" или като "други"? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Колко пъти ще питаш едно и също? Колко още теми ще оспамиш, щото не мислиш?

Питам, да знам колко още трябва да те трия и прехвърлям в коша... преди да ми се изчерпи търпението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Празна е папката на инсталъс...

Не знам колко мнения си изтрил мой, аз имам 10тина, не вярвам и да съм писал повече, пък и защо се смята за спамене, както казах, аз опитах всичко в темата и при мен няма ефект, а името на форума само подсказва, че темата е на правилното място.Ако не е трябвало да се пише повече в нея мисля, че щеше да бъде заключена?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

/var/mobile/media/applicationarchives

Проверете тук и ако имате файлове там, ги изтрийте. Особено ако сте прекъсвали Sync

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Toя проблем с other си е изцяло от 5-цата насам. Дори на чисто ресторнат телефон ми излизат 500 мб. Като си синкна програмите стана над 1 гб. Няма оправия! Само примирение :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен е 0.64Gb. Само веднъж се качи на 1Гб, защото се прецака синка. Оправията е да се деинсталира приложението да се направи ре-синк и после наново да се качи.

Веднъж като синкнете ако не се намали other, повторете синка. Установите ли, че се смаля заетата памет, продължете да синквате, докато не зацепе на някаква точка(моя случай беше такъв).

Ако не знаете от къде е проблема , се премахва всичко от устройствоот чрез "Синк" . Рестарт и наново си маркирате нужните неща в тюнса, след което следва синхронизация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...