Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с активацията


Recommended Posts

С 06.15 бейсбанд съм. Ресторнах към iOS5b4 и накрая не ми даде никаква грешка?!?!?! За съжаление не иска да се активира. Казва ми, че няма СИМ карта в него. UDID ми е регистриран и не съм имал проблеми с предишните бета версии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега, какво общо има бейзбенда с активацията? Ако ти е ФО - трябва да се активира, ако не е търсиш Сим карта към оператора. :)

Ами казвам 2 неща:

1. Когато си с бейсбанд 06.15 накрая на всеки рестор дава грешка и трябва да го извадиш от рекавъри. С iOS5b4 накрая не ми дава такава грешка. Явно няма ъпдейт на бейсбанда в тази бета.

2. Фабрично отключен ми е телефона и с предишните 3 бета версии не съм имал проблем с активацията. Сега с тази бета ми казва, че няма СИМ карта в телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми подсказва само едно: OTA ъпдейтите няма да барат ББ. Дано съм прав.

П.П. Ямаха, що не опиташ рестор до бета3 и после по wi-fi, както е заложено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При бета 3 не мога да го изкарам от ДФУ без джейлбрейк, а ОТА не работи с джейлнати телефони. Не съм направил ОТА ъпдейт, а направо рестор с пълната версия на последния фирмуеър. И на мен ми е странно как не ми дава грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, това с джейла на мен не ми беше известно. Ами, не знам - грешка не виждаш, но няма телефон. Пробвай връщане на 4.х.х, за да се убедиш че не е писнал хардуера, а аз ще поровя за твоя проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проверих-работи си перфектно. Шибнах и една глобулска в телефона-пак същото. Направих рестор към 4.3.4 оригинален фирмуеър и пак всичко мина без грешка накрая. Нещо странно става. Това никога не е било. Поне при iOS5b4 някакси успях да вляза в менюто и навсякъде всичко си беше наред освен, че пишеше, че няма СИМ. Всичко това го правя с iTunes 10.5b4. Сега ще сваля официален 10.3 да видя какво ще стане. Скоро бях писал мейл на Стиви да позволи даунгрейд на 06.15 до версия, която не може да се отключи с Ултрасноу заради фабрично отключените телефони и за миг си помислих, че се е снилил над нас. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Мога и да ресторвам до която си искам версия без да влизам в ДФУ. Но всеки път iTunes ми казва, че няма СИМ карта, с която да активирам iPhone. Aко го пусна в Аirplane mode за малко после ми показва в Settings Мтел 10.0 и серийния номер на картата, но има обхват само една чертичка.

Най-накрая в iTunes ми показа, че телефонът е активиран с iOS 5 beta 4, но статус бара за мрежата стои на Searching. Продължавам с опитите.

Редактирано от yamahadrums
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали е добра идея 4.1 и префлашване на ББ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми мина през главата тази мисъл. В Settings-General-About всичко си е наред, само дето Network е Not Available.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Работата е там, че не работи с никакви версии. Пробвах и 4.1, 4.3.3 и 4.3.4. Мисля да префлашна 06.15.

Префлашнах 06.15 под 4.1 и пак същото.

Редактирано от yamahadrums
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Мдааа... iPod 3GS. Но пък Wi-Fi, Bluetooth и всичко останало си работи.

Редактирано от yamahadrums
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я, мини през "Младост", може четецът да е сдухал. Пробва ли с друга карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с карта на Мтел, Глобул и една гръцка на Космоте. Съмнява ме да е четецът. Имам някакви съмнения, че нещо се омазаха инсталациите на iTunes на тоя Windows. Утре ще пробвам на Мак-а. Не може да не ми дава грешка при рестор с произволна инсталация на който и да е оригинален фирмуеър. А както е ясно грешката идва заради невъзможността да се качи бейсбанд с по-ниска версия върху 06.15. Но пък от друга страна безжичен интернет и блутуут работят... Абе шашава работа. Утре ще доложа за евентуално развитие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има нещо странно. Я пробвай със един по-стар айтюнс може в тоя новия Нещо да блокира бейзбанд чекването и направо го игнорира , знам ли , но пък нищо не губиш.

Също така щом имаш запазени сигнатури локално пробвай ( ако не стане нищо със стария тюнс) да вкараш телефона в pwndfu с ireb и така да го флашнеш с чист 4.3.3 , то може и без сигнатури , но да не ти забива в дфу. После дано ти забие в рековъри. От там го вади направо с редсноу първо джейл и после с ъмбрелата.

Кажи после какво е станало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Егати. А ако пробваш през айреб с фърм на който нямаш сигнатури пак ли ти изгрява или все пак забива в дфу?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не може през айреб да не ти дава. Там можеш всичко да флашнеш дори и 3... Аз на един флашнах от 3.1.2 до 4.2.1 и все ми влизаше в дфу , докато разбера , че за да не ми умира в дфу трябва да има сигнатури но пък се флашваха всички оригинални и кастъм фърмове. Пускаш тайниъмбрела да ти направи локален сървър и така флашвай с айреб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да сложа 3.1.3 и още в началото ми дава грешка. Разглобих телефона, проверих конекторите, опитах с друг кабел на други 2 компютъра и не става. Прави ми впечатление, че телефонът започва да грее отдолу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махна ли му батерията за 2-3мин? Пробва ли това което ти писах с ъмбрелата и да ресторнеш с айреб? Kаква грешка ти дава иначе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Не, батерията не съм махал. iReb ползвам за да вляза в ДФУ. Какво имаш предвид, като питаш дали съм пробвал да ресторна с iReb?

P.S. Всъщност, като се замисля, аз свалих цялата платка, което е равно на махане на батерията.

Редактирано от yamahadrums
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да махнал си батерията в случая. Имам предвид като влезеш в дфу , пускаш айреб за да си в pwn dfu . После пускаш тайниъмбрела и си правиш локалния сървър. След това пускаш айтюнс и ресторваш примерно с 4.2.1 или друг без запазени сигнатури. Трябва да ти забие в дфу накрая( черен екран). Като ти даде грешка 10хх.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...